חדשות רמת גן-גבעתיים

למי יצביעו 178 אלף בעלי זכות הבחירה ברמת גן וגבעתיים

חדשות רמת גן-גבעתיים4 באפריל 2019    5 דקות
0

כ-132 אלף בעלי זכות בחירה ברמת גן יצביעו ב-206 הקלפיות שיוצבו בעיר • 79 הקלפיות בגבעתיים ישרתו את 48,210 בעלי זכות ההצבעה בעיר • השבוע ביקרו כאן בכירי המפלגות במאמץ אחרון לנצח ביום שלישי

למי יצביעו 178 אלף בעלי זכות הבחירה ברמת גן וגבעתיים
פאנל הצעירים בגבעתיים. אקט דמוקרטי

כ-178 אלף בעלי זכות בחירה ברמת גן וגבעתיים יוכלו לממש ביום שלישי את זכותם להצביע בבחירות לכנסת. בספר הבוחרים ברמת גן רשומים כ-130 אלף בעלי זכות בחירה ובגבעתיים 48,210. ברמת גן יוצבו 206 קלפיות, ובגבעתיים יהיו 79 קלפיות.
סמוך לקלפיות צפויה עשייה שוקקת של פעילים, שיציבו דוכנים וינסו לעשות נפשות לרשימתם ברגע האחרון. אבל במרכזי הקניות צפויה חגיגה, כמו בכל יום שבתון, ובתי הקפה ומקומות הבילוי צפויים להיות מלאים מרבית שעות היום והערב.
במטות הבחירות נערכו השבוע לישורת האחרונה. לאחר הכנסים הגדולים והסיורים בערים, מגיע רגע האמת של העבודה הארגונית, כאשר היעד הוא לאתר כמה שיותר תומכים פוטנציאליים ולהמריץ אותם להצביע.

כחול לבן:
"ראשונים ברמת גן"

כאלף פעילים ותומכים הגיעו ביום רביעי שעבר לכנס הסיכום של כחול לבן בכפר המכביה ברמת גן. את הכנס הוביל יו"ר מטה כחול לבן ברמת גן, מ"מ ראש העירייה ליעד אילני. ראש הרשימה בני גנץ נאם בכנס, ויחד איתו הגיעו לאירוע שניים מהמועמדים ברשימה: אסף זמיר ויזהר שי.
"אנחנו נראה נוכחות מרשימה בשטח. יש לנו יותר ויותר מתנדבים, ונהיה ראשונים בבחירות ברמת גן", העריך אילני. את מטה יום הבחירות ינהל חבר המועצה מטעם יש עתיד, עו"ד גלעד שריר. דמות נוספת שמסייעת רבות היא חבר המועצה הוותיק אלי מוסרי, שאמר השבוע: "אני חייל, מצטרף לסיורים ומסייע בכל דבר".

הליכוד: קבלת פנים אוהדת

שר התחבורה, החוץ והמודיעין ישראל כץ סייר ביום שלישי ברמת גן.
לסיורו של כץ ברחוב ביאליק התלוו בכירים בסניף הליכוד ברמת גן, בהם ראש סיעת הליכוד במועצת העירייה משה רווח והפעיל הוותיק איזו חיימוביץ.
כץ סייר במרכז העיר וזכה לקבלת פנים אוהדת. במקביל, נערכים בליכוד ליום הבחירות ולהמרצת התומכים לצאת ולהצביע.

העבודה: עוברים אצל עובד

יו"ר העבודה אבי גבאי התארח בגבעתיים לכנס גדול של המפלגה בבית ראשונים. גבאי החל את ביקורו בגבעתיים במפגש עם כ-50 פעילים, ושוחח עמם על הדרך לשכנע את המצביעים. לאחר מכן החל הכנס בהשתתפות מאות תומכים.
את הכנס פתח ראש עיריית גבעתיים רן קוניק, המכהן כיו"ר מטה הבחירות של העבודה בעיר. אחריו דיברו גבאי וחברי הכנסת עמר בר-לב, עמיר פרץ ושלי יחימוביץ'. לאחר הכנס יצא גבאי לסיור במקומות בילוי בגבעתיים ולא פסח על הסביח של עובד.
"היה כנס מאוד מרשים והיענות רבה. אנחנו נערכים כעת ליום הבחירות, שהוא היום הקובע לכולנו", סיכם מזכיר הסניף אלי הולצמן, המחזיק את תיק הגמלאים בגבעתיים ומנהל את מכללת הגמלאים של ההסתדרות.
בתוך כך, בסניף העבודה ברמת גן נמשכות ההכנות ליום הבחירות. "ערכנו השבוע מבצעים טלפוניים. אנחנו מקבלים סיוע מחברי כנסת שמגיעים ומתקשרים מהמטה כדי לשכנע. חברת הכנסת רויטל סויד עשתה מכאן טלפונים רבים, וזה הוכיח את עצמו", סיפר יו"ר מטה הבחירות ברמת גן משה בן מאיור.

הימין החדש: ללא תחרות

סגן ראש עיריית גבעתיים מושיק גולדשטיין מוביל את ההיערכות של הימין החדש בעיר. השבוע ציין גולדשטיין כי הימין החדש אינו לוקח קולות מהבית היהודי בעיר, והיעד הוא להגיע לציבורים מסורתיים וחילוניים.

איחוד מפלגות הימין:
מתכוון להפתיע

איחוד מפלגות הימין בראשות ראש הרשימה, הרב הצבאי לשעבר רפי פרץ, הגיעו לכנס בחירות גדול שסיכם את פעילות הרשימה בערים רמת גן וגבעתיים.
בראש המטה ברמת גן עומד חבר המועצה אביהוא בן משה, ובראש המטה בגבעתיים עומד חבר המועצה יעקב שטרן.
בן משה העריך שהתמיכה באיחוד מפלגות הימין תגדל בשתי הערים בעקבות החיבור בין המפלגות. לדבריו, הציבור מחפש דרך ברורה. במהלך האירוע אמר פרץ כי רמת גן וגבעתיים מהוות אתגר גדול עבור המפלגה. "אנו מאמינים שנפתיע בשתי הערים", הוא ציין.

בוחרים במה שחשוב באמת

לקראת הבחירות, ערך מדור הצעירים בעיריית גבעתיים פאנל בהשתתפות נציגי מפלגות בכירים מהקשת הפוליטית. באירוע השתתפו אסף זמיר (כחול לבן), מתן כהנא (הימין החדש), יאיר (יאיא) פינק (העבודה), מירב בן ארי (כולנו), מיכל שיר (הליכוד), רונית דרור (זהות), מיכל רוזין (מרצ), אופיר סופר (איחוד מפלגות הימין) וחגי רזניק (גשר).
הפאנל התמקד בסוגיות הנוגעות לחיי הצעירים בישראל ובענייני היומיום הבוערים – יוקר המחיה, תחבורה ציבורית בשבת, דיור בר-השגה, נישואים אלטרנטיביים, קידום לגליזציה של קנאביס, חינוך ציבורי ועוד.
בפאנל הוצגו, בין השאר, נתוני הצבעות באירועי הבחירות הקודמים. מהם עולה כי מבין בעלי זכות ההצבעה בישראל עד גיל 35, יותר מ-40% לא מצביעים. רק 41% מבעלי זכות ההצבעה עד גיל 25 הצביעו, וזאת לעומת שיעור הצבעה של 88% בקרב בני 55 ומעלה. בנוסף, הפער בין שיעור המצביעים מעל גיל 55 בישראל לבין שיעורם מתחת לגיל 25 הוא הגבוה ביותר מבין המדינות המפותחות בעולם.
לדברי מנהל מדור הצעירים של עיריית גבעתיים שי שנקמן: "על רקע שיעור ההצבעות הנמוך של אוכלוסיית הצעירים בבחירות בישראל, יחד עם הרצון לעודד מעורבות אזרחית פעילה בקרב צעירי העיר, היה חשוב לנו לקיים אירוע ייחודי לקראת הבחירות הקרובות לכנסת, עם נציגים מכל הקשת הפוליטית, שיתמקד בנושאים שהכי מעסיקים את ציבור הצעירים בישראל".
"הגם שפוליטיקה הפכה בשנים האחרונות לנושא פחות זוהר, אין ספק שבחירת הנהגה מדינית היא אקט דמוקרטי ראשון במעלה, ואנחנו תקווה שעזרנו לצעירי גבעתיים לגבש את החלטתם לקראת יום הבוחר ב-9 באפריל", סיכם שנקמן.
במסגרת האירוע, התקיימה הצבעת דמה בקרב קהל המשתתפים, כאשר מפלגת העבודה זכתה ב-25% מהקולות, כחול לבן – 20%, גשר – 14%, איחוד מפלגות הימין – 11%, מפלגות הליכוד, מרץ, זהות והימין החדש – 7%, וכולנו – 2%.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

זוכרים את קובא

תיכון אורט, שבו לומדים כ-650 תלמידים, ישנה את שמו משנת הלימודים הבאה לאורט קרייזמן, על שמו של יעקב (קובא) קרייזמן,...

חדשות רמת גן-גבעתיים4 באוגוסט 2021    דקה אחת
0

החדר האינטימי שלהם

חדר סנוזלן ייחודי, ע"ש עידו גופר ז"ל, נחנך במרכז לגיל הרך שבשכונת רמת שקמה ברמת גן. החדר הוקם בתרומתם של...

חדשות רמת גן-גבעתיים4 באוגוסט 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה