חדשות רמת גן-גבעתיים

מחבקים את הדרום

חדשות רמת גן-גבעתיים28 במרץ 2019    דקה אחת
0

ילדי עוטף עזה ביקרו בספארי • גמלאי גבעתיים נסעו ליישובי העוטף • וילדי קלנסווה ניגנו בגבעתיים, באירוע מוזיקלי של פיוס ותקווה

מחבקים את הדרום
גמלאי גבעתיים בחומת נתיב לשלום. "אבן משלנו" ׀ צילום: דוברות העירייה

ביום ראשון, יממה לפני ההסלמה הביטחונית בעוטף עזה, הגיעו עשרות ילדים מהעוטף לביקור בספארי. צוות הספארי, בראשות יו"ר הדירקטוריון וסגן ראש העירייה עו"ד רועי ברזילי, אירחו את התלמידים, שביום שני בערב כבר נאלצו לבלות במקלטים.
כ-50 גמלאים מגבעתיים נסעו בכיוון הנגדי. הם הספיקו לסייר בשבוע שעבר ביישובי עוטף עזה. הסיור התמקד בנתיב העשרה, שם קיבלו הסבר על החיים בצל חומת הגבול והביעו משאלה אישית בחומת "נתיב לשלום". הטיול המודרך התקיים מטעם המדור לפעילויות תרבות ופנאי במחלקת אירועים בעיריית גבעתיים.
לאחר הביקור, סעדו הגמלאים את ארוחת צהריים בקיבוץ גבולות, ומשם המשיכו לביקור בגשר התלוי שבנחל הבשור. "היה מעניין לטייל באזור, שאנחנו כתושבי מרכז הארץ שומעים עליו רבות בתקשורת", סיפרה אחת המשתתפות. "להכיר את האנשים, לשמוע את תחושותיהם, לראות את חייהם בצל החומה ולהוסיף 'אבן משלנו' לחומה היה ממש מרגש".
ובעוד המתיחות הביטחונית נמשכת, התקיים בגבעתיים ביום שני אירוע מוזיקלי של פיוס ותקווה. מאות תלמידים והורים גדשו את אולם הספורט של בית הספר בן גוריון בגבעתיים כדי להקשיב להרכבים המעורבים של תלמידי בית הספר והאורחים מקונסרבטוריון קלנסואה. את המפגש יזמו מנהלי הקונסרבטוריונים של גבעתיים וקלנסווה – דפני בן-עוזר ויוסף עודה, יחד עם מנהלת בן גוריון כרמית גלעדי.
כחלק מפרויקט "כיתות מנגנות", מתקיים כבר חמש שנים המפגש הזה. באירוע השבוע הופיעו התלמידים בקטעים משותפים וקינחו בקונצרט מרגש. "בזמן שיש אזעקות וטילים, תזמורת ילדי קלנסווה ביקרה אצלנו וניגנה יחד עם תלמידי בן גוריון. לזה אני קורא חינוך אמיתי, שיתוף פעולה סובלנות ואחווה", ציין ראש העירייה רן קוניק.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה