חדשות רמת גן-גבעתיים

"לא אתן לאחד את מי גבעתיים עם תאגיד רמת גן"

חדשות רמת גן-גבעתיים28 במרץ 2019    דקה אחת
0

השבוע אישר רן קוניק את הערכתנו מהשבוע שעבר, והודיע כי יצא למאבק נגד תכנית רשות המים • שאמה הכהן תומך באיחוד כשלב לפני פירוק התאגידים

"לא אתן לאחד את מי גבעתיים עם תאגיד רמת גן"
קוניק. "מלחמות מיותרות" ׀ צילום: דוברות העירייה

"לא אתן לאחד את תאגיד מי גבעתיים עם תאגיד רמת גן", הכריז השבוע ראש עיריית גבעתיים רן קוניק, שהודיע על יציאה למאבק נגד תכנית רשות המים לאחד את שני התאגידים. זאת, בניגוד לעמדת ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן, התומך באיחוד כשלב ביניים לפני פירוק התאגידים.
"הנהלת מרכז השלטון המקומי, שאני חבר בה, החליטה ברוב קולות להתנגד להחלטה לאחד תאגידים. אנו נפעל לביטול מלא של התאגידים ולהחזר ניהול משק המים והביוב לידי העיריות", ציין קוניק.
"כשלב ראשון במאבק בהחלטה הגרועה לאיחוד, כל עירייה, כולל גבעתיים, תעביר החלטה במועצת העיר, שחבריה הם בעלי המניות והשליטה בתאגיד המים העירוני, שאנחנו מתנגדים לאיחוד התאגידים", ציין קוניק. "מיד לאחר הבחירות הארציות, נפעל יחד עם כל ראשי הרשויות המקומיות לתיקון החקיקה ונוביל החלטה להחזרת ניהול משק המים והביוב לידי הרשות המקומית.
"איחוד התאגידים הוא מהלך הפוך מסגירה – זה קיבוע המצב הקיים. כולנו לכאורה מסכימים שאיחוד בנושא זה יגרום למלחמות מיותרות בין העיריות ולחילוקי דעות ביניהן – איזה רחוב יועדף לטיפול ובאיזו עיר, בנוסף למחלוקות בנושאים כספיים ובמימון פרויקטים של החלפת תשתיות.
"ניהול לא יעיל של התאגידים ועלות אחזקתם הגבוהה, נופלים בסופו של דבר על כיס האזרח", מסביר קוניק. "כולנו מבינים היום שההחלטה שהתקבלה לפני כעשר שנים להקמת תאגידי המים הייתה שגויה, ונותרה שגויה. ניהול משק המים והביוב וחידוש התשתיות צריכים וחייבים להיות המנדט המלא של הרשות המקומית בתחום שיפוטה. עיריית גבעתיים מצטרפת למרכז השלטון המקומי, ותומכת במהלך שיוביל לסגירה מוחלטת של תאגידי המים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות
1

"זה היה הרגע הקשה ביותר"

"הרופא הצמיד לאמא שלי את הטלפון לאוזן ואז נפרדתי ממנה כשהיא מורדמת ומונשמת. זה היה הרגע הקשה ביותר", מספר דניאל...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה