חדשות רמת גן-גבעתיים

פוצצה ישיבת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה

חדשות רמת גן-גבעתיים28 במרץ 2019    דקה אחת
0

קבלנים ותושבים מחו בדיון על כוונת העירייה לצמצם את זכויות הבנייה בפרויקטים של התחדשות עירונית • שאמה הכהן: "בהטלת מורא ואיומים לא ירתיעו אותנו"

פוצצה ישיבת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה
צילום: אורי חבושי

ישיבת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברמת גן ביום שני בערב הופסקה זמן קצר לאחר תחילתה. זאת, בשל מחאה של חלק מהמשתתפים על הכוונה לצמצם את זכויות הבנייה בפרויקטים של התחדשות עירונית. "קבלנים ואינטרסנטים שונים ניצלו את השקיפות שהנחלנו, תוך שהם מסיתים תושבים ומפריעים לנהל את הישיבה", הסביר ראש העירייה כרמל שאמה הכהן.
בישיבה אמורה הייתה לעלות לדיון מדיניות הבנייה בעיר לפרויקטים של התחדשות עירונית, במסגרת תמ"א 38 ופינוי-בינוי. "עשרות בעלי עניין ניצלו את פתיחת הדלתות של דיוני הוועדה, נכנסו לאולם והתעקשו להמשיך ולהפעיל לחץ על חברי הוועדה", טען שאמה הכהן. "לאחר שהתרעתי, סגרתי את הישיבה, תוך שקבלנים מגדפים אותי ומנסים לפעול פיזית נגדי. מי שחושבים שבהטלת מורא ואיומים ימשיכו לבנות בעיר ללא הבחנה, יבינו ויפנימו בקרוב שימי בר וזינגר חלפו".
שאמה הכהן הודיע כי בכוונתו לכנס ישיבה נוספת של הוועדה, אך הפעם יוצבו סדרנים שיימנעו מכאלה שאינם מוזמנים להיכנס לאולם. חבר בוועדה סיפר ל"המקומון": "אני מקבל כל הזמן מיילים ודרישות שלא לצמצם את זכויות הבנייה לפרויקטים של התחדשות עירונית". עם זאת, לדבריו, המגמה של צמצום משמעותי בזכויות עלולה ליצור חוסר כדאיות כלכלית לפרויקטים כאלה. "צריך לקבוע מדיניות מדודה של תוספת בנייה בהתאם לצביון ולמצב התשתיות בכל אזור ואזור", הוסיף.
דייר המתגורר ברחוב הירדן סיפר כי הייתה כבר התארגנות לפרויקט פינוי-בינוי, שיכלול את הריסת הבניין הישן בן ארבע הקומות ובניית בניין חדש של שמונה קומות. "פתאום שמענו שרוצים לצמצם את הזכויות ולאפשר תוספת של שתי קומות בלבד. זה הופך את הבנייה לבלתי כדאית ליזמים. הם לא יבנו פרויקט כזה כדי להפסיד", אמר.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מינוי משפטי חדש

ברכות לעו"ד סהר פינטו שנכנס לתפקידו כיועץ המשפטי בעיריית רמת-גן ומנהל השירות המשפטי בעירייה. האגף המשפטי בעירייה אחראי על מתן שירותים...

חדשות רמת גן-גבעתיים15 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

שריפה בגבעתיים בגלל אופניים חשמליים

לוחמי האש הגיעו בשעות הצהריים היום (שבת 14.9) לכבות שריפה בדירה ברחוב כצנלסון בגבעתיים. צוותי הכיבוי שהגיעו למקום זיהו עשן...

חדשות רמת גן-גבעתיים14 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה