חדשות רמת גן-גבעתיים

מפסיקים את הזרם

חדשות רמת גן-גבעתיים28 במרץ 2019    דקה אחת
0

הורים בגן תדהר בגבעתיים מאיימים: נעתור לבית המשפט נגד החלטת ראש העירייה לא לאפשר לילדינו להמשיך לבית הספר האנתרופוסופי היחיד בעיר

מפסיקים את הזרם
גן תדהר. הוקם על ידי ההורים ׀ צילום: באדיבות ההורים

רצף חינוכי הוא אחד הדגלים של הזרם האנתרופוסופי. כעת מסתמן שהרצף הזה עלול להיקטע. זאת, לאחר שעיריית גבעתיים החליטה לא לאפשר ל-12 ילדי גן תדהר להמשיך לבית הספר האנתרופוסופי היחידי בעיר – לאה גולדברג.
בית הספר הוקם לפני כשלוש שנים על ידי קבוצת הורים המאמינים בחינוך האנתרופוסופי, והם אלה שהקימו בעיר גם את שני הגנים האנתרופוסופיים תדהר ותפוח. עד לשנה שעברה, המשיכו ילדי הגנים הללו במסלול ישיר לבית הספר הזה ללא צורך בהגרלה. השנה נודע להם כי ילדיהם מחויבים בהגרלה. מתוך 22 ילדי הגן שנרשמו להגרלה, התקבלו רק עשרה ילדים. כעת מתכוונים ההורים לעתור מִנהלית כנגד ראש העירייה, שלדבריהם עשה שימוש ציני במוסדות החינוך האלטרנטיביים, כשהתגאה בהם במערכת הבחירות.
"אלה גנים שההורים הקימו בדם, יזע ודמעות, ועכשיו אנחנו לא זוכים להמשיך בדרך החינוך שעמלנו כל כך קשה כדי לייצר לילדינו. ניתן להשוות את ההחלטה למצב שבו ילד מהזרם הממלכתי דתי עובר לזרם הממלכתי", אומרת אחת האימהות.
אירית אהרונסון, ראש מִנהל חינוך, נוער וצעירים: ״העירייה גאה על שהייתה הראשונה להקים בתי ספר וגנים אנתרופוסופיים המוכרים על ידי משרד החינוך. אנו מבינים את אכזבת ההורים, אך לצערנו לבית הספר יש אישור לפתיחת כיתה א׳ אחת בלבד. בשל הביקוש רב, אנו פועלים על פי עקרון השוויון והצדק, כדי שלכל ילדי העיר תהיה הזדמנות זהה. על פי תקנות משרד החינוך, עלינו לקיים הגרלה בין כלל המבקשים ללמוד בבית הספר".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה