חדשות רמת גן-גבעתיים

המהפך של שלומי

חדשות רמת גן-גבעתיים21 במרץ 2019    5 דקות
0

שלומי בן ששון (32), מחזיק תיק הצעירים ברמת גן, מבטיח מהפכה בכל מה שקשור לאופי הבילוי בעיר • בראיון ראשון לתקשורת, הוא אומר: "הצעירים בעיר רוצים חיי לילה ותחבורה בשבת. נמתג את העיר כמוקד בילויים"

המהפך של שלומי
בן ששון. "לא באתי לטרוף את העולם" ׀ צילום: שלומי מזרחי

"הייתי רוצה לראות חיים מאוזנים ברמת גן. כמו שהולכים בשבת בבוקר לבית הכנסת, אפשר יהיה ללכת גם לבית קפה", אומר מחזיק תיק הצעירים בעירייה שלומי בן ששון (32), שנבחר במקום השני ברשימת "הצעירים" בראשות עו"ד רועי ברזילי וכיהן כיו"ר מרכז הצעירים "הקומה השנייה" בעיר.
בן ששון, מהנדס מכונות במקצועו, נולד ברמת גן להורים יוצאי עיראק, ולדבריו הוא חי ונושם את העיר. לאחר שלמד בבתי הספר היסודיים המתמיד ומכלל ובתיכון בליך, הוא שירת ביחידת 8200 במודיעין. עם תום שירותו הצבאי, למד הנדסת מכונות במכללת אפקה, וכיום הוא מנהל מעבדת פיתוח בחברה למכשור רפואי ברעננה. "באתי לתרום לתושבים ולעיר, אבל אני לא מתפרנס מהעירייה", הוא מציין.
נפגשנו בקפה "שקד" בשכונת רמת חן. "זו הפעם הראשונה שאני מתראיין לעיתונאי", הוא מסביר בחיוך מבויש, כשאני שואל אותו על תכניתו לעיבוי מפת הפאבים של רמת גן. בן ששון מאמין שמרכז רמת גן יהפוך למוקד עלייה לרגל לבליינים.
איך הגעת למערכת הפוליטית?
"צפיתי בשידורים של ישיבות מועצת עיריית רמת גן, והבנתי שמי שבאמת מייצג את אותי הוא רועי ברזילי, שנלחם למען פתיחת עסקים בשבת, נגד השחיתות ונגד בנייה מופקרת, ללא תשתיות".
איך יצרת איתו קשר קשר?
"הגעתי למשרדו בכופר היישוב. אמרתי לו שאני רוצה לעזור. הוא היה מופתע, אבל חצי שנה לפני הבחירות התחלתי לעזור לו מכל הלב. לא ציפיתי ולא ביקשתי כלום עבורי. רק רציתי שיהיה שינוי בעיר. סמוך להגשת הרשימות, הוא הציע לי את המקום השני והתרגשתי. פתאום ראיתי שתינתן לי האפשרות להשפיע ולשנות".
חשבת שיהיה מהפך בבחירות?
"הייתי בטוח. הסתובבתי בעיר ורוב האנשים שפגשתי רצו שינוי. לא ראיתי אף צעיר שהתלבט. בסיבוב הראשון התרכזנו רק במועצה. בסיבוב השני לראשות העירייה היינו עם כרמל שאמה הכהן ועזרנו לו".
מה הייתה התחושה לאחר ששמעת את התוצאות?
"שמחה רבה. כל כך ציפינו לרגע הזה. חגגתי עד מאוחר בכופר היישוב ביחד עם כולם, אבל לאחר כמה שעות, בבוקר כבר נסעתי לעבודה ברעננה".
אחרי שקיבלת את תיק הצעירים, איך היה המפגש עם הדרג המקצועי בעירייה?
"קיבלו אותי יפה, אבל חייבים ללמוד את המערכת. היא מסועפת ומסובכת".
אתה מאמין שתוכל לשנות דברים?
"לא באתי לטרוף את העולם. החלטתי להתמקד רק בצעירים, בלעורר את חיי הלילה ברמת גן, בפתיחת עסקים בשבת ובתחבורה ציבורית בשבת בצירי תנועה ראשיים".
מה היית רוצה לראות בשלב הראשון?
"הייתי רוצה לראות יותר פאבים ברמת גן, בהמשך למה שקורה בגבעתיים. אני רוצה שרחוב ביאליק יהיה כמו רחוב כצנלסון, מלא ושוקק במקומות בילוי".

"מתחילים מלמטה"
לפני כשבועיים הודיע שאמה הכהן על יוזמה חדשה, שבמסגרתה תופחת הארנונה לפאבים, ברים ובתי קפה בעיר, ובקרוב תצא העירייה ביוזמה לרפורמה ברישוי העסקים, שתקל על פתיחת עסקים ומתן רישיונות עסק. בן ששון מאמין שהפעילות המשולבת תביא להתעוררות חיי הלילה בעיר גם בסופי שבוע.
בן ששון: "נפגשנו אצל רועי ברזילי בעירייה עם בעלי הפאבים ברמת גן. דיברנו על נושאים הקשורים לרישוי עסקים וחיפשנו דרכים לעידוד פתיחת מקומות בילוי בעיר", הוא מספר. "ברזילי מחזיק את תיק רישוי עסקים, והוא יסייע רבות כדי להקל על הבירוקרטיה המסובכת".
איך בעלי הפאבים הגיבו?
"אמרו לנו שהם נפגשו בעבר עם פוליטיקאים ויצאו רק עם תמונות שהופצו ברשתות ובתקשורת, אבל מעבר להבטחות שום דבר לא קרה בפועל".
אז מדוע שאתם תהיו שונים?
"אנחנו מתחילים מלמטה. קודם כל, צריך לעודד אנשים שיגיעו לפאבים בעיר. צעירים ברמת גן רוצים חיי לילה, לקום בשבת בבוקר ולשתות בכיף בבית קפה בלי לנסוע ברכב לתל אביב. יזמנו את המיפוי של הפאבים והתחלנו עם מבצע של בעלי העסקים בימי שני. הפצנו את העניין בפייסבוק ובשלטי חוצות. אנחנו ממתגים את העיר כמוקד בילויים".
אתה מרגיש שאתם זוכים לגיבוי?
"אני רואה היענות רבה ורצון טוב בלשכת ראש העירייה. ברזילי פועל לעידוד פתיחת עסקים. כולם רוצים לעורר את העיר".
אתה מציע לפתוח בעיר פאבים שיפעלו בסופי שבוע. גם ליד בתי כנסת?
"אני מאמין שבעלי הפאבים לא ירצו לפתוח מקום ליד בית כנסת. אני בא מבית מאוד מסורתי, אבל כמו שהולכים בבוקר לבית כנסת, אני רוצה לקום וללכת לבית קפה מבלי להניע את הרכב. אני רוצה חיים מאוזנים ושנכבד האחד את השני – חיה ותן לחיות. העירייה לא תמנע פתיחת פאבים ובתי קפה בשבתות. אנחנו גם נפעל להפעלת התחבורה הציבורית בשבתות בצירים הראשיים. יהיה אוטובוס שהתדירות שלו תהיה פעם בשעה".
בשנים האחרונות עלה מספר הצעירים ברמת גן. על פי ההערכות, כ-40% מתושבי העיר מתגוררים בשכירות, רבים מהם צעירים. בן ששון, המתגורר בשכירות במרכז העיר, אומר שיש להגביר את הפעילות בקרב הצעירים גם במוסדות עירוניים. יש לו ניסיון במרכז "הקומה השנייה" ברחוב הרא"ה 9, והוא מקדם פתיחת מרכז צעירים נוסף, ככל הנראה בשכונת מרום נווה. "אני עובד על פתיחת 'הקומה השנייה' גם בשישי-שבת. זה חלק מהרעיון של לפתוח ולעורר את מרכז העיר בשבתות", הוא מספר.
מה הייחוד של מרכז הצעירים?
"יש מרחבי למידה, הרצאות ופעילויות ייחודיות. האווירה קהילתית והמקום הפך למוקד תוסס. כבר יצאו כמה חתונות מהיכרויות ב'קומה השנייה'".
ומה לגבי המשפחות הצעירות בעיר?
"עבור הורים צעירים יזמנו פעילות ייחודית בימי שישי בבוקר. אנחנו רוצים לגרום לאנשים לצאת מהבתים לפעילויות קהילתיות ולסייע בכל דבר שניתן".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה