חדשות רמת גן-גבעתיים

"ילדים בגן אחר יסבלו"

חדשות רמת גן-גבעתיים21 במרץ 2019    דקה אחת
0

בעקבות חשיפת מקרי אלימות של סייעת בצהרון של בית עמנואל ברמת גן, הועברה הסייעת לגן אחר בעיר • "מי שעובד עם ילדים, לא אמור לפגוע בהם"

"ילדים בגן אחר יסבלו"
הכניסה למשרדי ההנהלה של בית עמנואל. "מצער לגלות שהסייעת עדיין עובדת עם ילדים"

תושבת רמת גן גילתה השבוע כי בתה סבלה מאלימות של הסייעת בגן. זה קרה באיחור של כמה חודשים, מפני שהילדה שחשפה את הפרשה סבלה עד כה מעיכוב בהתפתחות השפה, ורק כעת, לטענת אמה, החלה לדבר על האירועים.
"היא התחילה לספר לי שהסייעת השכיבה אותה בכוח, הכאיבה לה ביד וכיסתה אותה עם שמיכה על הראש", אומרת האם. "במשך כמה חודשים היא לא דיברה, מפני שהיא סובלת מהתפתחות בשפה, אבל עכשיו היא מספרת על כל מה שעברה. בינתיים נודע לנו שהסייעת עברה לגן אחר, אז אומנם זו כבר לא בעיה שלי, אבל עכשיו זו בעיה של ילדים אחרים שיסבלו. מי שעובד עם ילדים, לא אמור לפגוע בהם".
המקרה הזה הוא לא היחידי שבו לכאורה הפעילה הסייעת אלימות כלפי ילד בגן. אב לילד בגן, שלטענתו נפגע על ידי הסייעת: "הגענו עם הילד לבית החולים אחרי שנפגע. שם הבהירו לנו שמדובר בחשד לפגיעה בחסר ישע שיש לדווח עליה לרשויות, ושאלו אם אנחנו מעוניינים להגיש תלונה. אמרנו שלא, והסתפקנו בכך שהסייעת הושעתה. מצער לגלות שהיא עדיין עובדת עם ילדים. בדיעבד, אולי היה מקום לחקירה פלילית. זה מעלה שאלות קשות לגבי התנהלות בית עמנואל. לא שמים אדם כזה לעבוד עם ילדים, אלא אם אתה חסר רגישות לחסרי ישע".
מהחברה העירונית בית עמנואל נמסר בתגובה: "אנו מגלים אפס סובלנות בכל מקרה שבו עולה חשש, ולו הקטן ביותר, לאלימות, וכך נמשיך לנהוג בעתיד. לא ברור מדוע בחר העיתון דווקא בעת הזו לדווח על תלונה משנת הלימודים הקודמת, שמיד עם קבלתה, ערך בית עמנואל בירור מקיף ויסודי של הדברים, מול כל הגורמים הרלוונטיים, לרבות השעיה ודין משמעתי".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

שי מקלעי

מנהל בית הספר התיכון קלעי בגבעתיים, ד"ר אבי בנבנישתי יחד עם מנהל המחלקה החברתית בבית הספר וועד ההורים בראשות שרון...

חדשות רמת גן-גבעתיים5 באפריל 2020    דקה אחת
0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות

כתיבת תגובה