חדשות רמת גן-גבעתיים

הבטחתם מגמת סייבר? קיימו את ההבטחה

חדשות רמת גן-גבעתיים21 במרץ 2019    דקה אחת
0

הורי תלמידים מהתיכונים בליך ואהל שם ברמת גן עתרו לבג"ץ נגד משרד החינוך וצה"ל, לאחר שלילדיהם, בוגרי מגמת איתור וגילוי מידע דיגיטלי, לא הוענק כל בונוס בניגוד להבטחות

הבטחתם מגמת סייבר? קיימו את ההבטחה
יחידת הסייבר הצה"לית. במשרד החינוך מתנערים ׀ צילום: נתי שוחט, פלאש 90

41 הורים לתלמידי תיכונים, בהם בליך ואהל שם ברמת גן, עתרו לבג"ץ נגד משרד החינוך וצה"ל, בטענה שבניגוד להבטחות, לבוגרי מגמת איתור וגילוי מידע דיגיטלי לא הוענקה קדימות בקבלה ליחידות מודיעין בצה"ל ולא הוענק להם בונוס במוסדות להשכלה גבוהה.
רבים מעוניינים לשרת ביחידות המודיעין המובחרות של צה"ל ולזכות ב"כרטיס כניסה" לאוניברסיטאות המובילות בארץ. לפיכך, ב-18 בתי ספר תיכוניים הוצע לתלמידים ללמוד במגמה האמורה וליהנות מההטבות שבצדה. אולם המציאות טפחה על פני הבוגרים, כשהתברר שהבטחות לחוד ומעשים לחוד.
בעתירה שהוגשה לבג"ץ באמצעות עו"ד רמי פרגן וישי קרובי, נגד שר החינוך, משרד החינוך, צה"ל, המועצה להשכלה גבוהה ובתי הספר התיכוניים שבהם לומדים הילדים, דורשים 41 הורים לתלמידי תיכון בליך, אהל שם, מיתר ואמי"ת, לקיים את ההבטחה שתיתן להם עדיפות בקבלה ליחידות מודיעין בצה"ל.
לטענת ההורים, המגמה כלל אינה מוכרת על ידי הצבא והמוסדות להשכלה גבוהה בארץ ואינה מזכה את בוגריה בבונוס הנכסף שהובטח להם. העותרים קובלים על כך שמשך שנים לא הובאה בפני המל"ג כל בקשה להכרה שכזו, חרף הצהרות משרד החינוך. עוד נטען, כי לאחר שהתלמידים במגמה ניגשו לבגרות של חמש יחידות במקצועות שונים, הם לא זכו לכל בונוס.
לטענת ההורים, כאשר פנו לגורמים שונים במערכת החינוך, לרבות השר בנט, הם לא זכו למענה ענייני, נתקלו בתירוצים שונים, והמגמה אף הוסרה מדף האינטרנט של המשרד. לדבריהם, התלמידים מבקשים להיות חיילים טובים יותר בשירות הצבא והמדינה, ואנשים ואזרחים טובים ופרודוקטיביים יותר בחייהם הבוגרים".
משרד החינוך: "הגורם הקובע את אופן קליטת המועמדים לשירות צבאי הוא צה"ל, ומתן הבונוסים בקבלה ללימודים גבוהים נקבע על ידי האוניברסיטאות בהתאם למדיניות של כל אחת מהן. משרד החינוך יגיב לטענות במסגרת ההליך המשפטי".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

ביטול מדיניות התמ"א

בית המשפט לעניינים מנהליים בתל אביב ביטל אתמול את מדיניות התמ"א 38 החדשה של עיריית רמת גן והורה לוועדה המקומית...

חדשות רמת גן-גבעתיים17 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

עץ החזיות בגבעתיים

לקראת חודש המודעות הבינלאומי לקידום המאבק בסרטן השד שחל באוקטובר, הוקם מיצב בפרק גבעתיים בסמוך לקניון המקומי - עץ חזיות....

חדשות רמת גן-גבעתיים17 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה