חדשות רמת גן-גבעתיים

מתחילים מבראשית

חדשות רמת גן-גבעתיים21 במרץ 2019    דקה אחת
0

סמנכ"ל פרויקט החללית "בראשית" ערן שמידט הגיע לתיכון קלעי בגבעתיים וסיפק הצצה אל מאחורי הקלעים של הפרויקט הכי מסקרן ביקום

מתחילים מבראשית
שמידט בקלעי. "העולם מצפה להשלמת המשימה" ׀ צילום: באדיבות העירייה

החללית "בראשית", שעושה את דרכה לירח, מרתקת רבים והעלתה את החלל לסדר היום. השבוע הגיע סמנכ"ל פרויקט החללית "בראשית", ערן שמידט, לתיכון קלעי בגבעתיים כדי לדבר עם התלמידים על סיפור בנייתה של החללית הישראלית הראשונה ושיגורה.
התלמידים זכו לשמוע פרטים על ״מאחורי הקלעים״ של התכנית, התכנון, הבנייה, אנשי הצוות והשיגור הדרמטי של החללית. שמידט ציין כי המשימה הגדולה והמורכבת ביותר היא לבצע נחיתה רכה על הירח ב-11 באפריל, והדגיש: "העולם כולו עוקב אחר החללית ומצפה להשלמת המשימה".
שמידט הגיע לקלעי בהזמנתו של מנהל קלעי ד"ר אבי בנבנישתי, במסגרת אסטרטגיה בית ספרית שמוביל מנהל התיכון, שנועדה לחשוף את התלמידים לחברות טכנולוגיה מתקדמות, לפיתוחים רפואיים וללימודי השפה והתרבות הסינית.
יצוין כי מרחק הירח מכדור הארץ הוא כ-384 אלף ק"מ. לצורך המחשה, הוא רחוק פי 10 מהמרחק שבין כדור הארץ לבין לווייני התקשורת שנעים סביבו.
כדי לצאת מהאטמוספרה, החללית שוגרה לירח על גבי משגר מסחרי ענק – טיל פלקון 9 של חברת SPACEX. אחרי שהחללית נותקה מהמשגר, במרחק 60 אלף קילומטר, היא החלה להקיף את כדור הארץ במסלולים אליפטיים, ותעבור 6.5 מיליון ק"מ – המסלול הארוך ביותר שנעשה אי פעם עד לנחיתה על הירח.
עם נחיתת החללית הנושאת את דגל ישראל על הירח וצילום סלפי, שיוכיח שאכן נחתנו עליו, היא תחל בביצוע צילומים ומדידות של השדה המגנטי במסגרת ניסוי מדעי, המבוצע בשיתוף פעולה עם מכון ויצמן וסוכנות החלל האמריקאית נאס"א. המידע יועבר לחדר הבקרה שבתעשייה האווירית במהלך היומיים שלאחר הנחיתה ולאחר מכן תיכנס החללית להיסטוריה.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

שריפה בגבעתיים בגלל אופניים חשמליים

לוחמי האש הגיעו בשעות הצהריים היום (שבת 14.9) לכבות שריפה בדירה ברחוב כצנלסון בגבעתיים. צוותי הכיבוי שהגיעו למקום זיהו עשן...

חדשות רמת גן-גבעתיים14 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

נזרי נבחרה במכרז לדוברת עיריית רמת גן

בתום הליך מכרז, נבחרה ביום שני לבנת נזרי לתפקיד דוברת עיריית רמת גן ומנהלת אגף קש"ת, האחראי על קשרי קהילה,...

חדשות רמת גן-גבעתיים12 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה