חדשות רמת גן-גבעתיים

תמונת מִחזור

חדשות רמת גן-גבעתיים21 במרץ 2019    דקה אחת
0

עיריית גבעתיים הכריזה על מבצע לאיסוף פסולת אלקטרונית מבתי הספר בעיר באמצעות הקמת פינות מִחזור מיוחדות

תמונת מִחזור
פינת מִחזור. "מסר סביבתי משמעותי" ׀ צילום: דוברות העירייה

במסגרת מחויבותה על פי חוק לפינוי פסולת אלקטרונית, חתמה עיריית גבעתיים לאחרונה על הסכם עם תאגיד מ.א.י לאיסוף ופינוי פסולת אלקטרונית.
במסגרת ההסכם, יוקמו פינות איסוף למִחזור ציוד אלקטרוני קטן בבתי הספר. פינת המִחזור מורכבת ממכל לאיסוף מכשירי חשמל שניתנים לנשיאה ביד ומכל קטן יותר לסוללות.
פינת המִחזור תהיה במבנה בית הספר, ולטובת העניין יוקצה אחראי על פינת המִחזור, שידאג להסברה, הדרכה ותיאומים, כדי שאוכלוסיית המבקרים בבית הספר תוכל להביא למִחזור מוצרי חשמל קטנים וסוללות, וברגע שהמכל יגיע ל-80% מתכולתו, הוא יפונה.
על פי ההערכות, בישראל מצטברים יותר מ-100 אלף טונות של פסולת אלקטרונית בשנה, שמקורם במוצרים המצויים בשימוש תעשייתי, עסקי וביתי. אולם מרבית הפסולת אינה ממוחזרת, ומושלכת למטמנות ללא טיפול ראוי המונע את זיהום הסביבה. כך נוצרים מפגעים סביבתיים הנובעים מהטמנת פסולת התופסת נפח רב ומכילה מוליכים ומתכות מסוגים שונים, שרובם עשויים ממרכיבים מסוכנים ומזהמים ביותר, בעיקר מתכות כבדות כמו כספית, עופרת וניקל. בנוסף, לחלקם ערך כלכלי גבוה שאינו מנוצל.
החוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי ואלקטרוני ובסוללות נכנס לתוקף בחודש מרץ 2014. החוק נועד לעודד שימוש חוזר בציוד אלקטרוני, לצמצם את כמות הפסולת האלקטרונית, למנוע את הטמנתה ולהקטין את ההשפעות השליליות על הסביבה.
אביעד מנשה, מחזיק תיק איכות הסביבה בעירייה: "זהו חוק חשוב ובעל מסר סביבתי משמעותי, שבשמו אנו פועלים גם ברמה המקומית. שיתוף הפעולה עם מִנהל החינוך יבטיח הסברה והטמעה של חשיבות המִחזור מגיל צעיר, ואני משוכנע שבמסגרת המהלך יצומצמו בעתיד היקפי ההטמנה ונשמור גם על איכות הסביבה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

שי מקלעי

מנהל בית הספר התיכון קלעי בגבעתיים, ד"ר אבי בנבנישתי יחד עם מנהל המחלקה החברתית בבית הספר וועד ההורים בראשות שרון...

חדשות רמת גן-גבעתיים5 באפריל 2020    דקה אחת
0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות

כתיבת תגובה