חדשות רמת גן-גבעתיים

תמונת מִחזור

חדשות רמת גן-גבעתיים21 במרץ 2019    דקה אחת
0

עיריית גבעתיים הכריזה על מבצע לאיסוף פסולת אלקטרונית מבתי הספר בעיר באמצעות הקמת פינות מִחזור מיוחדות

תמונת מִחזור
פינת מִחזור. "מסר סביבתי משמעותי" ׀ צילום: דוברות העירייה

במסגרת מחויבותה על פי חוק לפינוי פסולת אלקטרונית, חתמה עיריית גבעתיים לאחרונה על הסכם עם תאגיד מ.א.י לאיסוף ופינוי פסולת אלקטרונית.
במסגרת ההסכם, יוקמו פינות איסוף למִחזור ציוד אלקטרוני קטן בבתי הספר. פינת המִחזור מורכבת ממכל לאיסוף מכשירי חשמל שניתנים לנשיאה ביד ומכל קטן יותר לסוללות.
פינת המִחזור תהיה במבנה בית הספר, ולטובת העניין יוקצה אחראי על פינת המִחזור, שידאג להסברה, הדרכה ותיאומים, כדי שאוכלוסיית המבקרים בבית הספר תוכל להביא למִחזור מוצרי חשמל קטנים וסוללות, וברגע שהמכל יגיע ל-80% מתכולתו, הוא יפונה.
על פי ההערכות, בישראל מצטברים יותר מ-100 אלף טונות של פסולת אלקטרונית בשנה, שמקורם במוצרים המצויים בשימוש תעשייתי, עסקי וביתי. אולם מרבית הפסולת אינה ממוחזרת, ומושלכת למטמנות ללא טיפול ראוי המונע את זיהום הסביבה. כך נוצרים מפגעים סביבתיים הנובעים מהטמנת פסולת התופסת נפח רב ומכילה מוליכים ומתכות מסוגים שונים, שרובם עשויים ממרכיבים מסוכנים ומזהמים ביותר, בעיקר מתכות כבדות כמו כספית, עופרת וניקל. בנוסף, לחלקם ערך כלכלי גבוה שאינו מנוצל.
החוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי ואלקטרוני ובסוללות נכנס לתוקף בחודש מרץ 2014. החוק נועד לעודד שימוש חוזר בציוד אלקטרוני, לצמצם את כמות הפסולת האלקטרונית, למנוע את הטמנתה ולהקטין את ההשפעות השליליות על הסביבה.
אביעד מנשה, מחזיק תיק איכות הסביבה בעירייה: "זהו חוק חשוב ובעל מסר סביבתי משמעותי, שבשמו אנו פועלים גם ברמה המקומית. שיתוף הפעולה עם מִנהל החינוך יבטיח הסברה והטמעה של חשיבות המִחזור מגיל צעיר, ואני משוכנע שבמסגרת המהלך יצומצמו בעתיד היקפי ההטמנה ונשמור גם על איכות הסביבה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מיזם ה"סבבוס" יורחב

התחבורה הציבורית בשבת, שקישרה בין רמת גן למוקדי הבילוי והים בתל אביב, תורחב, והיא צפויה לכלול בשלב הראשון את קריית...

חדשות רמת גן-גבעתיים21 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

רמת גן מסבסדת את תנועות הנוער

דמי הרישום לתנועות הנוער ברמת גן יוזלו בשיעור חד של עד 90%. כך הוחלט פה אחד בישיבת מועצת עיריית רמת...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה