חדשות רמת גן-גבעתיים

"יאיר ממשיך לחיות בגופה של אשת הנשיא"

חדשות רמת גן-גבעתיים14 במרץ 2019    3 דקות
1

לאחר שטבע למוות במהלך צלילה באילת, הושתלו שבעה מאיבריו של יאיר חלבלי (19) ז"ל מרמת גן • בין הזוכים לחיים חדשים הייתה גם נחמה ריבלין, שבגופה הושתלה ריאה

"יאיר ממשיך לחיות בגופה של אשת הנשיא"
חלבלי ז"ל. "היית במקום שהכי אהבת" ׀ צילום: באדיבות המשפחה

"יאיר ממשיך לחיות בגופה של אשת הנשיא ושל אנשים נוספים", אומר מאור זכריה, בן דודו של יאיר חלבלי (19) ז"ל מרמת גן, שטבע למוות במהלך צלילה בחוף האלמוגים באילת. השבוע תרמה משפחתו שבעה איברים מגופו להשתלה. בין הזוכים לחיים חדשים היו אשת נשיא המדינה, נחמה ריבלין, שבגופה הושתלה ריאה, ובחורה בת 27 משפרעם שבגופה הושתל לב.
נחמה ריבלין סבלה ממחלת פיברוזיס ריאתי. בשנים האחרונות מצבה החמיר, והיא נזקקה לחמצן בכל שעות היממה, לצד טיפול תרופתי. בניתוח מורכב, שהתקיים בבית החולים בילינסון בפתח תקוה, הושתלה בגופה ריאה שנלקחה מגופו של חלבלי. את הניתוח ביצע צוות רופאים בראשות מנהל מערך ניתוחי לב-חזה בבילינסון, פרופ' דן ערבות, והרופא האישי של ריבלין, פרופ' מרדכי קרמר, שהוא גם מנהל מערך הריאות בבילינסון. יצוין כי סיכויי ההצלחה של השתלת ריאה בבלינסון נחשבים לגבוהים ביותר ועומדים על כ-90%.
לבו של חלבלי הושתל בגופה של אמאל אזעיר (27) משפרעם, בבית החולים שיבא, שאליו הגיעה לאחר שעברה דום לב והחייאה מוצלחת. "מה שקרה ליאיר זה אסון מזעזע, אבל יש תחושה שגם במותו הוא ציווה חיים והטביע חותם בעולם הזה", אמר בן דודו בעצב, זמן קצר לאחר שמאות ליוו את חלבלי למנוחות עולמים בבית העלמין ירקון. חלבלי הותיר אחריו הורים – שרי ורמי, המשמש כאב בית בבית הספר זומר ברמת גן, אחות בשם עמית – חיילת בת 21, ואח בשם ניסאי, בן 14.
”הוריהם של שרי ורמי עלו מעיראק. אחרי נישואיהם הם הקימו את ביתם ברמת גן", מספר זכריה. "שרי חוותה אסון כבד נוסף, כשבשנת 1986 נהרג אחיה ניסים ז"ל בעת שירותו הצבאי". היא נפרדה מבנה האהוב בפוסט מרגש בפייסבוק: "אהוב של אמא, חיים שלי, נעלמת לי. היית במקום שהכי אהבת, בין האלמוגים והדגים היפים. התקשרת אליי וגם לאבא וסיפרת לנו שהמים זכים, כחולים וטהורים. נשארת טהור, היכן שאתה אוהב. הפסדת חיים יפים ושלמים, לא הספקת לראות את העולם כפי שרצית ולנסוע לכל מיני מקומות קסומים שדיברת עליהם, כמו יפן וזנזיבר. אנסה לשחרר אותך לטייל בין עננים או בים עם הדגים שלך, אהוב לבי".
"יאיר היה בחור טוב, נשמה טובה ומאוד חברותי. האהבה הגדולה שלו הייתה לבעלי חיים ודגי נוי. הוא אהב דיג, טיפל באקווריומים גדולים ובמהלך ימי ילדותו גידל בעלי חיים רבים. זו היתה אהבת חייו", סיפר עוד זכריה בעצב.
"יאיר היה גאון בחשבון וילד של חופש. הוא חסך ללימודים. היו לו כמה כיוונים – לימודי מדעי המוח, מחשבים, הנדסת תוכנה ואפילו יפנית. היה לו רוחב אופקים", ציין בן דודו.
האסון הכבד אירע ביום שישי בבוקר, כשחלבלי ירד עם חברים לאילת. "בשישי בבוקר הוא יצא לצלילה בים עם שנורקל ואז קרה האסון. צוללנים ביצעו בו פעולות החייאה, הצליחו להחזיר לו את הדופק, חזר לו, ופינו אותו במצב אנוש לבית החולים יוספטל באילת ובהמשך לסורוקה בבאר שבע, אבל לצערנו, ביום ראשון אפסו התקוות להציל את חייו", שחזר זכריה את האירוע הטרגי.
"הוריו של יאיר הסכימו מיד לתרום את איבריו ולהציל חיים של אחרים", הוסיף זכריה. "לא ידענו למי ייתרמו האיברים. כששמענו שהריאה נתרמה לאשת הנשיא, מאוד התרגשנו. אנחנו מאחלים בריאות ואריכות ימים לה ולכל אלה שהאיברים מגופו של יאיר הושתלו בגופם. הגדלת המודעות לתרומת איברים תהיה המורשת שלו".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה

 • גלית גבאי
  יהי זכרו של יאיר ז"ל ברוך

  סיפור עצוב עצוב עצוב ונוגע ללב.
  תרומת האיברים- מצווה וערך גדול ביהדות-
  הצלת חיים אחרים. כל הכבוד למשפחה.
  נשמה אצילה ומשפחה אצילה.
  יהי זכרו של יאיר ז"ל ברוך.
  תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.