חדשות רמת גן-גבעתיים

בגבעתיים מתכוננים לשירות משמעותי

חדשות רמת גן-גבעתיים14 במרץ 2019    דקה אחת
0

תלמידי י"ב מבתי הספר בעיר השתתפו בסדרת "ימי השיא", שהופקה על ידי צה"ל והעירייה • קוניק: "נתוני הגיוס מציבים אותנו פעם אחר פעם בראש הרשימה ומעידים על ערכיות הנוער בעיר"

בגבעתיים מתכוננים לשירות משמעותי
קורס הכנה לצה"ל. שואפים ליותר ׀ צילום: דוברות עיריית גבעתיים

ההכנות לגיוס לצה"ל של תלמידי שכבת י"ב מבתי הספר התיכוניים קלעי ושמעון בן צבי (שב"צ) הגיעו לשיאן. סדרת "ימי השיא", שהופקה על ידי מדור הכנה לצה"ל ומִנהל החינוך בעיריית גבעתיים, כללה סדנאות, שיחות ופעילויות ייחודיות, שנועדו להנגיש לצעירים מידע והכוונה לקראת גיוסם.
ימי ההכנה נפתחו בסדנה של עמותת "אחרי", שעוררה דיון בנושא הגיוס לצה"ל, תוך מתן ידע וכלים לשירות משמעותי בצבא. במהלך הסדנה התמודדו התלמידים עם קשיים ואתגרים הכרוכים בגיוס מזמן ובדרכי ההתמודדות עמם. לאחר מכן פגשו בני הנוער את "ניידת הקהילה" של יחידת מיטב וחיילים ממרכז השירות הקהילתי של צה"ל. החיילים העניקו מענה פרטני לכל תלמיד שניגש לעמדה, שמעו את בקשותיהם והעבירו להמשך טיפול.
בנוסף, שמעו התלמידים את הרצאתו של יאיר, מפקד בכיר מיחידת דובדבן, ששוחח עמם על הפגת מתחים לקראת הגיוס והתמודדות עם סיטואציות שונות במהלך השירות. בעירייה ציינו כי ימי ההכנה התקיימו כחלק מהתהליך השנתי שעוברים תלמידי שמיניות בגבעתיים לקראת הגיוס לצה"ל, שנועד להכינם לקראת שירות משמעותי.
"אני נרגש בכל פעם מחדש, לראות את העניין שהנוער מגלה בימי ההכנה לגיוס ואת השאיפות הגבוהות של בני ובנות הנוער לתרום למדינה", ציין ראש העירייה רן קוניק. לדבריו, "נתוני הגיוס של בני הנוער בגבעתיים, המתפרסמים כל שנה, מציבים אותנו פעם אחר פעם בראש הרשימה ומעידים על ערכיות הנוער בעיר. זו תופעה שניתן לשמחתי לזהות גם בשלבים מוקדמים יותר, שכן מאות בני ובנות הנוער שלנו מתנדבים במגוון תחומים בתקופת הלימודים, תורמים ומסייעים לחברה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

נזכור את הנופלים

מרכז ההתמחות בית יד לבנים גבעתיים, נמצא בשיאו של מיזם מיוחד עבור המשפחות השכולות, של המרת קלטות וידאו ואאודיו של בני...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בינואר 2021    דקה אחת
0

במסגרת פרויקט "יחידה מאמצת": תזמורת צה"ל מתנדבת...

במסגרת הפרויקט "יחידה מאמצת" כ-80 חיילים מתזמורת צה"ל מתנדבים בחודשים האחרונים ברחבי רמת גן עם אזרחים ותיקים, מבודדים ובנושא הסברה...

חדשות רמת גן-גבעתיים17 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה