חדשות רמת גן-גבעתיים

רמת גן מתעקשת על מעונות סטודנטים בבית ליר-אור

חדשות רמת גן-גבעתיים14 במרץ 2019    דקה אחת
0

העירייה הגישה ערעור לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, שלא אישרה הקמת מעונות סטודנטים בשלוש קומות של מבנה המשמש את המכללה למשפט ולעסקים

רמת גן מתעקשת על מעונות סטודנטים בבית ליר-אור
בית ליר-אור. פוטנציאל להפוך לאזור בילוי ׀ צילום: משה כהן

בעקבות החלטת הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, שלא לאשר הקמת מעונות סטודנטים בשלוש קומות בבית ליר-אור ברמת גן, המשמש את המכללה למשפט ולעסקים, טוען מ"מ ראש עיריית רמת גן, ליעד אילני: "השימוש כמעונות סטודנטים פותח אפשרות להחיות את האזור השומם בערבים ובלילות ובעל פוטנציאל להפוך לאזור בילוי לצעירים ולאזור שוקק פעילות".
את הדברים כתב אילני בערר שהוגש לאחרונה לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה. זאת, לאחר שהוועדה קבעה כי השימוש בקומות 6, 8 ו-9 בבית ליר-אור שבדרך בן גוריון 26 בעיר מיועד למוסדות חינוך, תרבות, בריאות, רווחה או קהילה.
בעירייה הוחלט ליזום את הקמת מעונות סטודנטים בשלוש הקומות, אשר יכילו כ-200 יחידות דיור. לדברי אילני, מעונות סטודנטים יכולים להיכלל בקטגוריה של "צורכי ציבור". אילני: "הנכס מוחכר למרכז האקדמי לשנים רבות. כמעט כל מוסד אקדמי בישראל בונה או שואף לבנות מעונות סטודנטים בצמוד אליו. אין כל סיבה שלא להתחשב בצורכי המוסד".
אילני מציין עוד כי ניתן יהיה לשמור על הפרדה פיזית בין השטח שישמש למעונות לבין שטחי המכללה, באמצעות מעליות ולובי כניסה נפרד. "התרת השימוש למעונות אינה צפויה לפגוע בייעודו של האזור. הסטודנטים מתגוררים במקום באופן זמני בתקופת לימודיהם, מושכים קהל צעיר, מהווים כוח קנייה, מעודדים פתיחת מקומות בילוי ומחזקים את שימושי התעסוקה האחרים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

אנשים למען הקהילה

מאות מתנדבים הגיעו לתיאטרון היהלום ברמת גן, לערב הוקרה למתנדבי ועובדי יחידת ההתנדבות העירונית. במהלך האירוע הוענק לראש עיריית רמת...

חדשות רמת גן-גבעתיים10 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

סניף נוסף לכנפיים של קרמבו

תנועת כנפיים של קרמבו מרחיבה את פעילותה ופותחת סניף שלישי ברמת גן, הפעם במרכז העיר. לפתיחת הסניף שותפים מחזיק תיק...

חדשות רמת גן-גבעתיים10 באוקטובר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה