חדשות רמת גן-גבעתיים

שנה קטלנית בכבישי רמת גן: שבעה הרוגים ב-2018

חדשות רמת גן-גבעתיים14 במרץ 2019    דקה אחת
0

ארבעה מההרוגים היו הולכי רגל מעל גיל 65 • קצין התנועה של משטרת מרחב דן: "זו הייתה שנה קשה. שמנו לנו למטרה להוריד ב-15% את מספר תאונות הדרכים עם נפגעים"

שנה קטלנית בכבישי רמת גן: שבעה הרוגים ב-2018
תאונת דרכים ברחוב הרא"ה, ספטמבר 2018 בתמונה הקטנה: רפ"ק אשרוב ׀ צילומים: דוברות המשטרה, מד"א

שבעה בני אדם נהרגו ב-2018 בתאונות דרכים ברמת גן, לעומת ארבעה הרוגים ב-2017 והרוג אחד בלבד ב-2016. "זו הייתה שנה קשה. שמנו לנו למטרה להוריד ב-15% את מספר תאונות הדרכים עם נפגעים", אומר ל"המקומון" קצין התנועה של משטרת מרחב דן, רפ"ק יובל אשרוב, לנוכח הנתונים הקשים של נפגעים בתאונות דרכים ברמת גן במהלך שנת 2018.
מפילוח הנתונים עולה כי הסיבות העיקריות לתאונות הקשות היו אי-מתן זכות קדימה להולכי רגל, מעורבות של רכבים דו-גלגליים ואופניים חשמליים, סטיות מנתיב נסיעה, מעבר באור אדום ונסיעה בניגוד לחוק. ארבעה מההרוגים היו הולכי רגל מעל גיל 65. בשני מקרים נהרגו הולכי הרגל מפגיעת מערבל בטון ברחוב הירדן ובז'בוטינסקי-קריניצי.
כיצד אתם מתכוונים לפעול להורדת שיעור תאונות הדרכים הקשות?
"בפעילות משותפת עם עיריית רמת גן והרשות לבטיחות בדרכים, בהדרכה והסברה בבתי אבות, במועדוני גמלאים ובבתי ספר תיכוניים. נקיים גם סיורי תשתית משותפים לאיתור מפגעים בכבישים ובצמתים בעיר, וכמובן שגם יוגברו האכיפה והנוכחות".
מה תכלול האכיפה המוגברת?
"נבצע מבצעי אכיפה ביחד עם סיירת השיטור העירונית. נתמקד בתאי שטח שאירעו בהם תאונות דרכים קשות. בגלל המעורבות הרבה של הולכי רגל בתאונות קשות נבצע אכיפה, ומי שייתפס חוצה את הכביש ברמזור אדום יקבל בפעם הראשונה אזהרה ובפעם השנייה קנס בסך 100 שקל".
רפ"ק אשרוב מבהיר שיעד נוסף לאכיפה יהיה רוכבי קטנועים, אופניים חשמליים וקורקינטים. "נקפיד על רכיבה בהתאם לחוק, וגם נשים דגש שכל רוכב אופניים יהיה עם קסדה, ושרוכב קורקינט ילבש אפוד זוהר. יש עבירות שהקנס עליהן הוא 1,000 שקל, וגם נזמן את ההורים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מאירים את רמת גן

בניין העירייה הואר בצבע ירוק כאמירת תודה והערכה לתושבים וכוחות הביטחון, הרופאים וההצלה, שסייעו להפיכתה של העיר רמת-גן לעיר ירוקה....

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת
0

תחת מגבלות התו הסגול: מועדוני הגמלאים חזרו...

מועדוני האזרחים הוותיקים המופעלים על ידי המחלקה לאזרחים ותיקים באגף לשירותים חברתיים חזרו לפעילות כל זאת בהתאם להנחיות התו הסגול,...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באוקטובר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה