חדשות רמת גן-גבעתיים

זמן בחירות

חדשות רמת גן-גבעתיים14 במרץ 2019    6 דקות
0

במטה כחול לבן הרוחות סוערות • בליכוד מלקקים את הפצעים אחרי הבחירות בבליך • במטה העבודה - אופטימיות • ובכולנו מייחלים לתוצאה מרשימה יותר מזו שהייתה בבחירות האחרונות

זמן בחירות
אילני. "מקווה שכולם יירתמו" ׀ צילום: ראובן קופלינסקי

מינויו של מ"מ ראש עיריית רמת גן ליעד אילני ליו"ר מטה הבחירות בעיר ביום שני השבוע, מעורר סערה בקרב פעילים במטה הבחירות של המפלגה וגורר שורת עימותים ופרישות של בכירים במטה.
לפני כשלושה שבועות הודיע דובר ההסתדרות במרחב רמת גן ובני ברק, אריה המר, כי אבי גלילי יכהן כיו"ר מטה הבחירות של כחול לבן בעיר. אבל בפועל זה לא קרה, ולפני כשבוע הודיע חבר מועצת עיריית רמת גן, אלי מוסרי, כי קיבל פנייה לכהן כיו"ר המטה של כחול לבן.
מוסרי כבר החל לארגן את איוש התפקידים הבכירים במטה. הוא הודיע כי חבר המועצה עו"ד גלעד שריר (יש עתיד) יכהן כיו"ר מטה יום הבחירות, אבי גלילי יכהן כבכיר במטה, והמר עצמו, דובר עם ניסיון עשיר, יכהן כדובר המטה. במקביל, החלה התארגנות לקראת החודש האחרון שלפני הבחירות.
אבל בסוף השבוע הודיע אילני כי קיבל פנייה לכהן כיו"ר מטה כחול לבן בעיר. ביום שלישי, לאחר שבמטה המרכזי של כחול לבן הודיעו רשמית כי אילני אכן יכהן כיו"ר המטה, הודיע מוסרי על החלטתו שלא לכהן בתפקיד רשמי במטה.
"אני אהיה חייל של כחול לבן ואפעל למען ניצחונה בבחירות", ציין והוסיף: "פנו אליי בשבוע שעבר בכירים בכחול לבן בבקשה לכהן כיו"ר המטה, אבל החלטתי בסופו של דבר לדחות את ההצעה".
גם המר הודיע שלא יכהן כדובר המטה. "בתחילה ביקשו שגלילי יהיה היו"ר, אבל כשזה לא יצא אל הפועל, פנה אליי מוסרי והציע לי להיות דובר המטה. אני מעריך ומכיר את אלי הרבה שנים, ולכן הסכמתי להירתם ולסייע לכחול לבן ביחד עם גלילי", סיפר המר. "אבל כששמעתי השבוע שמוסרי לא יהיה יו"ר המטה, החלטתי שגם אני לא אהיה במטה. אני מעריך שגם גלילי לא ימלא תפקיד בכיר במטה. אני תומך בכחול לבן, אבל לא אהיה דובר המטה".
שריר, שלו יריבות קשה עם אילני עוד ממערכת הבחירות לעירייה, הודיע שיכהן כיו"ר מטה יום הבחירות, אך הבהיר שלא יהיה כפוף לאילני. "מטה יום הבחירות יהיה כפוף ליו"ר מטה יום הבחירות הארצי, ח"כ מיקי לוי", ציין שריר. "אני מקווה שאילני ישתף איתי פעולה".
לדברי שריר, על פי ההסכם בין חוסן לישראל ליש עתיד, חוסן לישראל ממנה את יו"ר מטה הבחירות, אך יש עתיד ממונה על יום הבחירות. "חבל על מה שקרה עד עכשיו ברמת גן. זה היה מיותר. אני מקווה שכולנו נתאחד למען המטרה החשובה ביותר של ניצחון בבחירות", הוא הוסיף.
"חבל שאנשים עם ניסיון ורקורד, כמו מוסרי, שהסכים להיות יו"ר המטה בהתנדבות, או גלילי, שהיה מביא את הכושר הארגוני של ההסתדרות, לא יהיו בתפקידים בכירים במטה", אמר פעיל בכחול לבן.
אילני זכה להצלחה מרשימה בבחירות לעירייה: רשימת "רמת גן שלנו" בראשותו קיבלה 3 מנדטים והוא עצמו הגיע למקום השלישי בבחירות לראשות העירייה בסיבוב הראשון. תמיכתו בסיבוב השני בשאמה הכהן (ביחד עם רועי ברזילי), הייתה מהגורמים למהפך. מבחינת כחול לבן, אילני יכול להפוך את המטה לדומיננטי יותר, עם נראות בשטח וארגון יעיל לקראת ובמהלך יום הבחירות.
"כממלא מקום ראש העירייה, לא היה הגיוני שאהיה מתחת לחברי מועצה במטה הבחירות. אני רוצה לשתף פעולה עם כולם ולהוביל את כחול לבן להישג ברמת גן, אבל רק בתפקיד יושב ראש", ציין אילני. "פנו אליי מכחול לבן בבקשה לכהן כיו"ר והסכמתי להירתם. אני מקווה שכולם יירתמו למען המטרה החשובה". אילני צפוי לאייש את התפקיד כבר בימים הקרובים ולגייס פעילים ומתנדבים.

רווח ולרמן בראש
מטה הליכוד

יו"ר סניף הליכוד ברמת גן וחבר מועצת העירייה משה רווח יכהן כיו"ר מטה הבחירות של הליכוד ברמת גן. לצדו יכהן חבר המועצה השני מטעם הליכוד, שמואל לרמן, כמנהל המטה. מטה הבחירות בעיר יהיה כפוף למחוז דן, שבראשו עומד ח"כ יואב קיש. "כבר פתחנו מטה פיזי ברחוב ביאליק פינת המעגל ונפתח מטה בחירות נוסף. יש לנו מאות מתנדבים ונהיה מאוד פעילים", ציין רווח.
לדבריו, בשונה ממערכות בחירות קודמות, הפעם חלק גדול מהמאמץ יהיה ברשתות החברתיות. "בכל שלושה-ארבעה ימים אנחנו מקבלים רשימת מסרים, והיא מופצת ברשתות", הוא הסביר. בנוסף, הליכוד יפעל בצמתים ובחוצות העיר. "אני מאמין שהבחירות בבליך, שבהן כחול לבן קיבלו קרוב ל-60 מנדטים, אינן משקפות את המציאות, וברמת גן הליכוד יהיה חזק וינצח", הוסיף בנימה אופטימית.

בעבודה בונים על רמת גן

סגן ראש עיריית רמת גן, עו"ד רועי ברזילי יהיה ממובילי מטה הבחירות של מפלגת העבודה בעיר. ברזילי יוביל את המטה ביחד עם היו"ר משה בן מאיור.
"יש לנו עשרות מתנדבים שכבר עובדים במשמרות במטה הבחירות שפתחנו ברחוב עוזיאל. ההיענות רבה וצעירים רבים מצטרפים אלינו", סיפר בן מאיור.
הוא הודיע כי בראשות מטה יום הבחירות של העבודה ברמת גן יעמדו שניים מהפעילים הבולטים: דני ורשבסקי ואודי אביטל.
"בבחירות הקודמות, ניצחה מפלגת העבודה ברמת גן, כשקיבלה 31% והליכוד קיבל רק 24%. הפעם זה סיפור שונה ומורכב יותר, אבל אני מאמין שהעבודה תקבל ברמת גן תוצאה יפה", ציין. במקביל לפעולות של המטה, יוזם בן מאיור גם חוגי בית גדולים. "קיימנו כנס פתיחה מרשים עם חברי הכנסת איציק שמולי ורויטל סויד. מרב מיכאלי הייתה בחוג בית, ויהיו לנו בשבוע הבא עוד חוגי בית עם טל רוסו וסויד", הוסיף.

שאמה הכהן ג'וניור מאמין בכולנו

התוצאה המרשימה של כולנו בבחירות שהתקיימו בשבוע שעבר בתיכון בליך, כשקיבלה 9 מנדטים, גורמת לאופטימיות רבה בקרב ראש תא כולנו בבליך, יונתן שאמה הכהן, בנו של ראש העירייה.
"בעקבות התוצאה היפה, התקשר אליי שר האוצר ויו"ר כולנו משה כחלון כדי לברך על ההישג", סיפר יונתן שאמה הכהן. "התרשמו מהעשייה שלנו במערכת הבחירות. אני אופטימי ומאמין שברמת גן תשיג כולנו תוצאה טובה, ואני מוכן לסייע בכל דבר. לפני הבחירות בבליך אמרתי לפעילים של כולנו 'תחשבו אופטימי ונהיה אופטימיים'. ראינו את התוצאות, ואני מאמין שזה יקרה גם בבחירות לכנסת".
ליו"ר מטה הבחירות של כולנו ברמת גן מונה חבר מועצת העירייה דני גולדשטיין, ולראשות מטה הנוער התמנה ליר לוי. "ביום ראשון יהיה לנו כנס גדול עם כחלון וראש העירייה בבית מרתה ברמת השקמה. בבחירות הקודמות כולנו קיבלה שלושת רבעי מנדט ברמת גן, ואני מאמין שבבחירות הקרובות רמת גן תהיה שוב הקטר שיוביל את כולנו להישג", הוא ציין.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה