חדשות רמת גן-גבעתיים

לזכרם: קול קורא לבוגרי ביה"ס גורדון

חדשות רמת גן-גבעתיים7 במרץ 2019    2 דקות
1
לזכרם: קול קורא לבוגרי ביה"ס גורדון
רוני שאול. צילום יחצ

יוזמה חשובה מקודמת בימים אלו בבית הספר א.ד גורדון בגבעתיים: הקמת קיר זיכרון מיוחד להנצחת בוגריו  שנפלו בעת שירותם הצבאי. את הפרויקט מובילים איילת אורגד ורוני שאול, ילידי העיר ובוגרי בית הספר שכיום ילדיהם לומדים במקום, וכן הוא נעשה בתיאום ובתמיכתה המלאה של מנהלת ביה"ס, אירנה גביזון, שעם כניסתה לתפקיד הבחינה בהיעדרה של פינת הנצחה ובירכה את שיתוף הפעולה עם ההורים.

23 בוגרי בית הספר נפלו מאז קום המדינה ותמונותיהם היו תלויות בחדר העיון, אולם בשל שינויים והעברת כיתות, במהלך השנים הן הוסרו. כעת, בעזרת רונן אוליאל, מנהל ומעצב הפרויקט, הם מקווים להשלים את המלאכה עד ליום הזיכרון שיחול בחודש מאי.

"מתוך כבוד לנופלים, ומתוך כבוד לעצמנו – כחברה וכהורים שרוצים לגדל ולחנך דור ערכי ואחראי – פרויקט ההנצחה הוא בעל חשיבות רבה ואנו פועלים שהיא תהיה ראויה מכובדת, לרבות יצירת קשר עם המשפחות השכולות", מסבירה איילת אורגד ומוסיפה:  "פניתי לשלום חנניה, מנהל יד-לבנים בגבעתיים, אף הוא בוגר גורדון, ששיתף פעולה ועזר ככל יכולתו, אך עדיין חסרו פרטי הקשר של מרבית קרובי משפחות הנופלים, שכן השנים חלפו, קשרים נותקו, אנשים החליפו כתובות  ולא פשוט לאתרם. בעקבות פוסט שהעליתי בקבוצת הפייסבוק  'זכרונות ילדות גבעתיים',  עשרות אנשים פנו, בהם גם חברת המועצה לשעבר איילה בירן (שהיא אחות שכולה בעצמה), שנרתמה לעזור.  עד כה אותרו  21 מתוך 23 משפחות והשיחות עם כולן היו מרגשות".

האם הופתעת מההיענות בפייסבוק?

"לא היה לי ספק שבוגרי גורדון ומשפחותיהם ירתמו ויגיבו, וזה בהחלט מחמם את הלב. הודעות אישיות של עזרה או תמיכה, תגובות וטלפונים, כל שביב מידע וקצה חוט נבדקו לעומק והביאו לכך שהפאזל כמעט הושלם. כעת חסרים  פרטי קשר של שתי משפחות: יוסף (צ'יקי) חגי  ז"ל יליד 1954 ומנחם הגר ז"ל יליד 1955. אני לא מרימה ידיים ומקווה להגיע גם אליהן" , אומרת אורגד וקוראת  "כל מי שזוכר ומכיר את בני משפחתם, מוזמן ליצור איתי קשר".

איילת אורגד

צילום יחצ

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • אורית

    יישר כח.
    חשוב, מחמם לב ודרך להסביר לדור הצעיר
    על מלחמות ישראל