חדשות רמת גן-גבעתיים

כיסאות מוזיקליים במועצת עיריית רמת גן

חדשות רמת גן-גבעתיים7 במרץ 2019    2 דקות
0

עו"ד חיה מנע החליטה להישאר בקואליציה, למרות פיטורי שותפה לסיעה אביהוא בן משה • השבוע עזב את הקואליציה גם נציג ש"ס חיים גלרמן • את מקומו ימלא עו"ד זוהר ישרים

כיסאות מוזיקליים במועצת עיריית רמת גן
עו"ד ישרים. נכנס במקום גלרמן ׀ צילום: יח"צ

סערה במועצת עיריית רמת גן. אביהוא בן משה, שפוטר בשבוע שעבר על ידי ראש העירייה כרמל שאמה הכהן, יהפוך בפועל לסיעת יחיד באופוזיציה. זאת לאחר שמספר 2 ברשימה, עו"ד חיה מנע, החליטה להישאר בקואליציה.
כזכור, בן משה התמודד לראשות העירייה ולמועצה בראשות רשימת הרמת גנים עם אביהוא. בבחירות הוא קיבל 2 מנדטים, אבל מעתה הוא ייאלץ להתרגל להיותו סיעת יחיד בפועל. בסביבתו הגיבו בכעס: "אפשר להבין את רצונה של מנע להמשיך ולתרום, אבל המחויבות היא קודם כל לרשימה ולאג'נדה. כל פעולה אחרת היא בניגוד לרצון הציבור. הצעד המוסרי והערכי צריך להיות ששני חברי הרשימה ייצאו מהקואליציה. אם תמשיך בקואליציה, הציבור ישפוט אותה".
ראש העירייה הגיב בסיפוק על הישארותה של עו"ד מנע: "חיה היא חברת מועצה פעילה, שבחרה להמשיך בעשייה העירונית. אביהוא לא הפנים כנראה את תוצאות הבחירות ואת המעמד החדש שלו".
סערה פוליטית נוספת התעוררה בעקבות התפטרותו של חבר המועצה מטעם ש"ס, חיים גלרמן. במקומו ייכנס למועצת העירייה איש הסיעה הדתית המאוחדת – ש"ס, עו"ד זוהר ישרים. מעמדו של גלרמן בקואליציה התערער בעקבות הצבעתו נגד צו הארנונה, בשל סיווג הארנונה הגבוה שנקבע למרכז האלצהיימר בתל השומר.
שאמה הכהן הבהיר כי סיווג הארנונה נקבע על פי פסק דין מחייב של בית המשפט העליון ולעירייה אין שיקול דעת. בהודעה במייל הורה שאמה הכהן שלא לשתף פעולה עם גלרמן בתיקים שעליהם הוא מופקד – תרבות יהודית ומורשת ישראל, ולמעשה, סמכויותיו נשללו. גלרמן העדיף להתפטר מהמועצה ולא לעבור לאופוזיציה. בתגובה לפניות חוזרות ונשנות, השיב גלרמן: "אחרי שארגע, אתקשר אליך".
בן משה ניסה לשכנע את גלרמן שלא לפרוש ולפעול איתו ביחד באופוזיציה, אבל גלרמן (73) החליט להתפטר. "אני מאוד מצטער על ההליכה של חיים. הוא תרם רבות ויכול היה להמשיך לתרום", אמר בן משה.
עו"ד מנע מסרה: "לאחר מחשבה ולבטים, ומתוך תחושת אחריות ומחויבות ציבורית, החלטתי להישאר בקואליציה על מנת להמשיך לשרת את הציבור ברמת גן".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

שי מקלעי

מנהל בית הספר התיכון קלעי בגבעתיים, ד"ר אבי בנבנישתי יחד עם מנהל המחלקה החברתית בבית הספר וועד ההורים בראשות שרון...

חדשות רמת גן-גבעתיים5 באפריל 2020    דקה אחת
0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות

כתיבת תגובה