חדשות רמת גן-גבעתיים

זוכרים את הנופלים

חדשות רמת גן-גבעתיים7 במרץ 2019    דקה אחת
0

איילת אורגד ורוני שאול, בוגרות גורדון וכיום אמהות לתלמידים בבית הספר, יזמו פרויקט הנצחה מרגש לזכר 23 הבוגרים שנפלו בעת שירותם הצבאי

זוכרים את הנופלים
אורגד ושאול. "הגענו ל-21 מתוך 23 המשפחות" ׀ צילום: באדיבות המצולמים

בבית הספר א.ד גורדון בגבעתיים מקדמים בימים אלה הקמת קיר זיכרון מיוחד להנצחת הבוגרים שנפלו בעת שירותם הצבאי. את הפרויקט מובילות איילת אורגד ורוני שאול, ילידות העיר ובוגרות בית הספר, שכיום ילדיהן לומדים במקום, יחד עם מנהלת בית הספר, אירנה גביזון, שעם כניסתה לתפקיד בירכה על שיתוף הפעולה עם ההורים.
23 בוגרי בית הספר נפלו מאז קום המדינה ותמונותיהם היו תלויות בחדר העיון, אולם במהלך השנים הן הוסרו. כעת, בעזרת רונן אוליאל, מנהל ומעצב הפרויקט, מקווים להשלים את המלאכה עד ליום הזיכרון שיחול בחודש מאי. "מתוך כבוד לנופלים, ומתוך כבוד לעצמנו כחברה וכהורים, שרוצים לגדל ולחנך דור ערכי ואחראי, אנו רואים בפרויקט ההנצחה חשיבות רבה ופועלים שהיא תהיה ראויה ומכובדת, לרבות יצירת קשר עם המשפחות השכולות", מסבירה אורגד.
"פניתי לשלום חנניה, מנהל יד לבנים בגבעתיים, אף הוא בוגר גורדון, שעזר ככל יכולתו, אך עדיין חסרו פרטי הקשר של חלק מקרובי משפחות הנופלים. בעקבות פוסט שהעליתי בפייסבוק 'זיכרונות ילדות גבעתיים', עשרות אנשים פנו, בהם גם חברת המועצה לשעבר איילה בירן (אחות שכולה בעצמה), שנרתמה לעזור. עד כה אותרו 21 מתוך 23 המשפחות והשיחות עם כולן היו מרגשות".
הופתעת מההיענות בפייסבוק?
"לא היה לי ספק שבוגרי גורדון ומשפחותיהם יירתמו ויגיבו, וזה בהחלט מחמם את הלב. כל שביב מידע וקצה חוט נבדקו לעומק והביאו לכך שהפאזל כמעט הושלם. כעת חסרים פרטי קשר של שתי משפחות – יוסף (צ'יקי) חגי ז"ל, יליד 1954, ומנחם הגר ז"ל, יליד 1955. אני לא מרימה ידיים ומקווה להגיע גם אליהן" .

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

אנשים למען הקהילה

מאות מתנדבים הגיעו לתיאטרון היהלום ברמת גן, לערב הוקרה למתנדבי ועובדי יחידת ההתנדבות העירונית. במהלך האירוע הוענק לראש עיריית רמת...

חדשות רמת גן-גבעתיים10 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

סניף נוסף לכנפיים של קרמבו

תנועת כנפיים של קרמבו מרחיבה את פעילותה ופותחת סניף שלישי ברמת גן, הפעם במרכז העיר. לפתיחת הסניף שותפים מחזיק תיק...

חדשות רמת גן-גבעתיים10 באוקטובר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה