חדשות רמת גן-גבעתיים

פינוי-בינוי ברחוב הכנסת בגבעתיים

חדשות רמת גן-גבעתיים7 במרץ 2019    דקה אחת
1

עבודות ההריסה של שני בניינים ותיקים החלו השבוע • במקום 20 דירות, יכללו הבניינים החדשים 56 יחידות דיור • תושב ותיק הגיע להיפרד: "ימי הילדות שלי עברו כאן"

פינוי-בינוי ברחוב הכנסת בגבעתיים
עבודות ההריסה ברחוב. "ההליך היה מהיר" ׀ צילום: משה כהן

החלו עבודות הריסת שני בניינים ותיקים ברחוב הכנסת 32 בגבעתיים, הנושקים לרחוב שדה בוקר ואורט גבעתיים. במתחם ייבנו שני בניינים בני כשמונה קומות, שיכללו 56 יחידות דיור, במקום 20 הדירות שנהיו עד עכשיו. ההריסה מתבצעת במסגרת פרויקט תמ"א 38.
"ימי הילדות שלי עברו כאן. היינו ה'פרענקים' היחידים בשני הבניינים ולמדנו אידיש. רוב הדיירים היו ניצולי שואה, שבנו את החיים שלהם בגבעתיים", סיפר יחיאל כהן (71), שהגיע עם שני אחיו, עמוס ושלום, לחזות ברגעיה האחרונים של הדירה שבה גדלו. "בזמנו, הניצולים כמעט שלא דיברו על מה שהם עברו. היו להם מספרים על היד ואחת מהן סיפרה שהיא ניצולת אושוויץ", נזכר כהן.
"ההורים שלנו עלו לפני קום המדינה ממצרים. גרנו בדירת חדר בשכונת התקווה, ולפני כ-67 שנים הציעו למי שהיה חבר הסתדרות והיה לו פנקס אדום לעבור לגבעתיים", סיפרו האחים כהן בנימה נוסטלגית. "מסביב היו פרדסים, עצי אקליפיטוס גבוהים וריח של רפתות. לא רחוק מכאן היו טנקי שרמן מתקופת הבריטים, שנותרו בשטח 9, שם היינו משחקים".
מנכ"ל החברה המבצעת קרסו נדל"ן, חמי שאול, ציין שהליך התארגנות הדיירים והוצאת היתר הבנייה נמשך כארבע שנים. "יחסית לפרויקטים של תמ"א 38, ההליך היה מהיר. זה רגע מכונן עבורנו ועבור הדיירים. על פי התכנית, בתוך כשנתיים וחצי יסתיימו עבודות הבנייה", הוסיף.
כאמור, במסגרת הפרויקט ייבנו במקום שני הבניינים החדשים עם דירות בנות 5-3 חדרים וכן דירות גן ופנטהאוזים. דירות ארבעה חדרים בפרויקט מוצעות למכירה בכ-2.86 מיליון שקל. דירת גן בת 5 חדרים מוצעת במחיר של כ-3.8 מיליון שקל.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

"זה היה הרגע הקשה ביותר"

"הרופא הצמיד לאמא שלי את הטלפון לאוזן ואז נפרדתי ממנה כשהיא מורדמת ומונשמת. זה היה הרגע הקשה ביותר", מספר דניאל...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במרץ 2020    2 דקות
0

חיזוק משמעותי

עיריית רמת-גן החלה לעבוד עם חברת " call יכול", המעסיקה עובדים עם מוגבלויות. עובדי החברה יחלו לעבוד עם אגף הכספים...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • יוסף האוסף
    הרווח האלטרנטיבי מפינוי בינוי!

    מה עוד חשוב לדעת לפני פינוי בינוי?
    בחלק גדול מהמקרים פרוייקט פינוי בינוי מאפשר לעשות סדר בבפריטים שבתכולת הדירה וכן להפיק רווח אלטרנטיבי שניתן להפיק מהחפצים שאין בהם עוד צורך. הדבר נכון בעיקר בדירות של אנשים מבוגרים. ככל שיש בדירה פריטים ישנים כמו תקליטים, ספרים, עיתונים ישנים או כל פריט משנות החמישים, יש מצב שמדובר על פריטי אספנות בעלי ערך כספי. אם אתם רוצים לדעת כיצד להעריך את תכולת הדירה באופן עצמאי חפשו בגוגל "פינוי דירה יוסף האוסף" וקבלו מאמר מדוייק שמסביר איך להעריך באופן עצמאי את תכולת הדירה.