חדשות רמת גן-גבעתיים

משפחה על הגלים

חדשות רמת גן-גבעתיים7 במרץ 2019    2 דקות
0

סגן ארז אוכדורף, שסיים קורס חובלים יהיה דור שלישי בחיל הים: "אני מגשים חלום שלי ושל אבא שלי" * סבו גדעון, מוותיקי חיל הים: "יש לנו במה להתגאות"

משפחה על הגלים
סגן ארז הורכדוף. צילום דו"צ

"זו יותר מסגירת מעגל, יש כאן הגשמת חלום שלי ושל אבא שלי", אומר סגן אלון אוכדורף שסיים קורס חובלים.

אוכדורף, שגדל בתל אביב, חשב בימי ילדותו על קריירה  ככדורסלן. הוא שיחק בשורות קבוצות הילדים, הנערים והנוער של מכבי תל אביב והייתה לו אפשרות לקבל מעמד של ספורטאי מצטיין בצה"ל.

"למדתי ביסודי בבית הספר לטבע ביפו ובהמשך בתיכון עירוני ד' בתל אביב. לא הייתה לי זיקה מיוחדת לים. שיחקתי במכבי תל אביב והייתי קפטן קבוצת הנוער", מספר ארז. "הגובה שלי רק 1.85 מטר וזה לא מספיק להגיע לרמות הגבוהות של הבוגרים במכבי תל אביב. לא ראיתי את עצמי מככב בנוקיה ועדיף היה לי להתנדב לשירות צבאי משמעותי, מאשר ללכת לשחק בקבוצות מליגות אחרות".

סגן אוכדורף הגיע לגיבוש סיירות ואז החליט ללכת למסלול המאתגר של קורס החובלים בחיל הים.

רוב החבר'ה שלך מתל אביב התגייסו ליחידות קרביות?

"פחות לקרביות, חלק מהם המשיכו בכדורסל במכבי תל אביב. מהתיכון חלק הלכו לקרביות, או לתפקידי מטה מעניינים. אבל כולם תמכו ועודדו, גם כשנפגשנו פעם בכמה שבועות".

הרגשת בקורס החובלים יציאה מהבועה התל אביבית?

"חיפשתי לצאת מהבועה התל אביבית ואני לא אומר את זה רק לשלילה. יש גם הרבה דברים מדהימים בבועה התל אביבית. בקורס נפתחתי לדברים נוספים. השילוב עם חבר'ה ממקומות שונים בארץ, כמו מתל עדשים למשל, היה מדהים ויצר משפחה מלוכדת אחת".

במהלך קורס החובלים, למד סגן אוכדורף תואר ראשון במדעי המדינה ונשלח בפעם הראשונה עם חבר מהקורס ללמוד סמסטר במיניאפוליס במרילנד בארה"ב. "זו הייתה חוויה מדהימה", הוא מספר.

סבו של סגן אוכדורף, גדעון, המתגורר כיום בגרמניה, הוא מוותיקי חיל הים.

הוא שירת בחיל הים במשך שנים ארוכות, במסגרת מילואים והיה ראש צוות הפינוי של החיל משארם א-שייח' במסגרת הסכם השלום עם מצרים.

גדעון אוכדורף הוא בוגר הנדסת מכונות באזרחות ושירת ימים ארוכים מידי שנה בחיל הים, שהיה חלק מחייו. בנו אלון אוכדורף היה שחקן כדור-מים מצטיין ושיחק במכבי תל אביב ובנבחרת ישראל.

"יכולתי לקבל ספורטאי מצטיין ואז כשהגיע הרגע, שני חבר'ה משייטת 13 פגשו אותי ושכנעו אותי לצאת לגיבוש", הוא מספר בראיון משותף עם בנו.

במהלך הגיבוש, אוכדורף נפצע ברגליו, אבל לא ויתר על המשך שירות בחיל הים. הייתי מפקד ספינת 'יתוש' בעין גדי. פעלנו בפעילויות שונות בים המלח ומאוד נקשרתי למקום", הוא מספר.

לאחר שחרורו מצה"ל למד אוכדורף לתואר ראשון בפרסום ושיווק בארה"ב ובהמשך לתואר שני באוסטרליה. כיום הוא מנהל משרד פרסום בארץ.

איך התחושה?

"חלום שמתגשם. זה החל כשארז סיים בהצטיינות את התואר האקדמי. זו גם היתה חוויה מרגשת לראות את החבר'ה הנהדרים בקורס החובלים – מפקדים וחיילים. אנשים מדהימים, ילדים מלח הארץ. שומעים על דברים קשים בחדשות, אבל יש לנו במה להתגאות. הם מקור לגאווה לכולנו".

 

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מלחמת המים עולה שלב

התוכנית של רשות המים לאחד את תאגידי המים של רמת גן, גבעתיים ובני ברק, מעוררת התנגדויות, ותוכרע בבית המשפט. בשלוש...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    3 דקות
0

רמת גן עושה כבוד לסביח העירקי

הכיכר שנבנית בימים אלה בצומת הרחובות נגבה-עוזיאל ברמת גן תיקרא "כיכר סביח" - על שם המאכל המיתולוגי, שהביאו איתם יוצאי...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה