חדשות רמת גן-גבעתיים

לוחצים על השלט

חדשות רמת גן-גבעתיים28 בפברואר 2019    3 דקות
0

עיריית רמת גן דורשת מחברת נווה אביב להוריד מסך פרסום אלקטרוני המוצב ללא רישיון על גג המרכז המסחרי במרום נווה • יו"ר ועד השכונה: "הגיע הזמן שהשילוט יוסר"

לוחצים על השלט
השלט על גג המרכז. "אין שום קשר פוליטי" | צילום: משה כהן

איש הישר בעיניו יעשה? הצבת שלט חוצות אלקטרוני ללא רישיון מעורר את חמת זעמו של ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן. את השלט הציב לפני כשנה איש העסקים אביב נקש, מנכ"ל חברת נווה אביב השקעות המקורב לראש העירייה לשעבר ישראל זינגר, לאחר שקיבל אישור זמני. כעת דורש שאמה הכהן מנקש להסירו לאלתר – ולא, העירייה תהיה זו שמסירה את השלט בעצמה. השלט מוצב על גג המרכז המסחרי בשכונת מרום נווה ומשמש מפרסמים רבים.
"השילוט הוצב שלא כדין על מקרקעין של העירייה ואינו עומד בדיני התכנון והבנייה", ציין שאמה הכהן במכתבו לנקש, העומד בראש חברת הניהול של המרכז המסחרי ונחשב למקורב לראש העירייה לשעבר ישראל זינגר.
"מביקורת שנערכה במקום עולה כי למרות דרישת ההסרה מ-9 בדצמבר 2018, עדיין מוצב השילוט הבלתי חוקי על גג המרכז המסחרי במרום נווה", כתב שאמה הכהן. עוד ציין: "האישור ניתן בשגגה, מתוך טעות, ובכל מקרה, מתן האישור הותנה בכך שהפרסום יהיה בגין בתי העסק הפועלים במרכז המסחרי בלבד, ולא עמדתם אפילו בתנאי זה, כעולה מתמונות שצולמו בשטח".
עוד צוין במכתב כי רישיון לשילוט על פי חוק העזר העירוני מותנה בתשלום אגרת שילוט, "ולא שילמתם אגרת שילוט לשלט, כך שהשילוט הוצב ללא רישיון". בסיכום המכתב, דורש שאמה הכהן להסיר לאלתר את השילוט האלקטרוני, ומזהיר כי אם הוא לא יוסר בתוך 30 יום – העירייה תסיר אותו.
נקש ידוע כפעיל ותומך בולט של ראש העירייה לשעבר ישראל זינגר. לאחר הצבת השילוט, דרש יו"ר ועד שכונת מרום נווה וחבר המועצה לשעבר, רמי פדלון, לפעול להסרת שלט הפרסום שהוצב במקום. פדלון: "דרשתי את זה מהרגע שהוצב מסך השילוט האלקטרוני בשטח עירוני. מדובר בפרסום לכל דבר, שלגביו יש צורך בהליך של מכרז", ציין פדלון בשיחה עם "המקומון" והוסיף: "הגיע הזמן שהשילוט יוסר".
פדלון ציין עוד: "אישור למסך אלקטרוני לא יכול להינתן לשלט חוצות. השילוט האלקטרוני יכול להיות מאחורי ויטרינה של עסק, אבל לא על גג מבנה. מדובר בשלט חוצות לכל דבר. לדבריו, אם היה מתקיים הליך של מכרז ונקש היה זוכה בו, הוא לא היה דורש להסיר את השילוט. "אין כאן עניין אישי. אם הוא היה זוכה במכרז, לא הייתי אומר כלום", סיכם פדלון.
נקש דוחה את הטענות. במכתב תשובה לשאמה הכהן הוא טוען: "במכתבך נפלו מספר טעויות עובדתיות, שנובעות מדיס-אינפורמציה שהועברה אליך והיא המקור לפנייתך לנווה אביב. מהיכרותי איתך, אני סבור כי המקור למכתבך נובע מגורמים עם מניעים פסולים, ובטוחני שתדע לשים ניסיונות אלה במקום הראוי להם".
נקש טוען עוד: "בשל העלויות הגבוהות הכרוכות בהצבת מסך אלקטרוני, כמו גם ההליך הפרוצדוראלי שנדרש לקבלת מלוא האישורים הנדרשים, סירבה נווה אביב לתנאי שנדרש על ידי הוועדה כי הפרסום יהיה לבתי העסק הפועלים במרכז המסחרי בלבד. אין ספק שהשלט הוצב בהתאם לתנאי הרישיון, כאשר אגרת השילוט תשולם במלואה, מיד לאחר ששובר התשלום יועבר אלינו. אנו סבורים כי בדיקה מחודשת ומעמיקה, תוך סיוע מוועדת השילוט והפרסום, תגלה כי השלט הוצב כדין".
בתשובה לשאלת "המקומון" אם לדעתו יש קשר לעובדת היותו מקורב לזינגר, אמר נקש: "אין שום קשר פוליטי. אני מאמין שהכל יוסדר".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה