חדשות רמת גן-גבעתיים

חבר קואליציה פוטר בגלל פוסט בפייסבוק

חדשות רמת גן-גבעתיים26 בפברואר 2019    3 דקות
0
חבר קואליציה פוטר בגלל פוסט בפייסבוק

חבר מועצת עיריית רמת גן אביהוא בן משה עבר בטריקת דלת לאופוזיציה, בעקבות קרע חריף עם ראש העירייה כרמל שאמה כהן, על רקע טיול גיבוש לחרמון, שנערך ביום שני לתלמידי כיתות ח' מבתי הספר בעיר, כפיצוי על ביטול טקס הסיום המסורתי באצטדיון וינטר. בטיול לא השתתפו תלמידי בתי הספר הממלכתיים-דתיים בעיר.

הקרע בין בן משה לשאמה הכהן החל בעקבות פוסט חריף שפרסם ביום ראשון בן משה, לאחר הטיול. לדבריו, "למעלה מ-350 תלמידי כיתות ח' מבתי הספר הממלכתיים-דתיים לא יצאו לטיול הגיבוש לחרמון מסיבה לא ברורה. טענו שהטיול אורגן כפיצוי רק למשתתפי טקס סיום כיתות ח' בווינטר, אבל שכחו לציין שכיתות ח' של בית הספר איש חיל השייך לש"ס, שגם הם לא משתתפים בטקסי וינטר, יצאו לטיול הגיבוש".

בן משה טען עוד, כי שלושה ימים לפני הטיול, פנו אליו הורים ותלמידים בבקשה לאפשר את יציאתם לטיול. "לצערי הרב, עקב הזמן המצומצם וקשיים בטיחותיים, לא הצלחתי להביא ליציאתם לטיול. לאחר ששוחחתי עם ראש העירייה ומנכ"ל העירייה, שגילו הבנה לעניין, הוחלט על פיצוי שיינתן לתלמידים והתלמידות, בטיול שימומן על ידי העירייה. סיכם בן משה. "בשנה הבאה, ישולבו התלמידים מלכתחילה בטיול הגיבוש".

בתגובה, טען שאמה הכהן כי מדובר ב"פוסט לא אחראי ולא קולגיאלי". הוא פנה לבן משה ואמר: "המסע לחרמון פורסם מבעוד מועד ובניגוד אליך, היו חברי מועצה שפנו בעניין ובקשתם לשלב את הילדים התקבלה מיד ובאהבה. הנושא נדון בין היתר בישיבת ההנהלה האחרונה, אליה למיטב זכרוני לא טרחת להגיע. ילדים של החינוך הממלכתי דתי הם כמו כל הילדים בעיר, גם הילדים שלי, וכל ניסיון לדמות מצב דברים אחר הוא שקר".

בנוסף, כתב שאמה הכהן לבן משה: "אני מקבל את התפטרותך מהקואליציה, מודה לך על כל מה שתרמת ומאחל לך הצלחה בהמשך הדרך", למרות שבן משה טוען: "לא התפטרתי, אלא פוטרתי על ידי ראש העירייה". בכל מקרה, התוצאה היא שבן משה יהיה מעתה חבר פעיל באופוזיציה, לאחר שהתמודד לראשות העירייה ולמועצה בראש רשימת "הרמת גנים עם אביהוא".

בנוסף, הוא עלול להישאר במועצה כסיעת יחיד, אם מספר שתיים ברשימה, עו"ד חיה מנע, לא תעבור איתו לאופוזיציה, כפי שמעריכים רבים במערכת הפוליטית. "מנע בחו"ל, וכשתשוב, נכנס ישיבת סיעה ונחליט. אני מצפה שהיא תתפטר מהקואליציה ותהיה יחד איתי כסיעה אחת באופוזיציה", ציין בן משה.

עו"ד מנע, השוהה בחו"ל, רמזה שהיא עשויה דווקא להישאר בקואליציה. "אני חוזרת לארץ ביום חמישי וכרגע אני לא מקבלת החלטות בנושא", הבהירה ל"המקומון".

"אף אחד לא יסתום לי את הפה", אמר בן משה. "יש חופש ביטוי, גם אם האמת לא מתאימה", אמר. בתגובה לטענה שלא הגיע לישיבות ההנהלה כדי להעלות את הנושא, אמר בן משה: "לא הגעתי רק לישיבה אחת. אני לא מתפרנס מהעירייה ולא ידעתי על זה. בסך הכול, בפוסט התרעתי שזה לא בסדר ובגלל זה ראש העירייה פיטר אותי".

אז מה יקרה עכשיו?

"תהיה אופוזיציה פעילה ברמת גן".

בתגובה לדברים מסר שאמה הכהן: "מי שבוחר לנהוג בחוסר אחריות קואליציונית ולעלות פוסטים בפייסבוק, שלא יתבכיין אם יקבל מענה בפייסבוק. הנהלת העיר החדשה באה לעבוד בדרך של פרגון והבנות, לא בחתרנות ובמלחמות. בן משה נהנה מפירות הישיבה בקואליציה, ובאותה העת תוקף את העירייה, כאילו אינו נמנה על קברניטיה ונושא באחריות להחלטות.

"ביקורת היא דבר לגיטימי, אבל המקום לכך הוא בישיבת ההנהלה, אליה חבר המועצה בן משה לא טרח להגיע". בסביבתו של שאמה הכהן העריכו שהצעד החריף נועד להעביר מסר לחברים נוספים בקואליציה, שלא ניתן יהיה התנהל כאופוזיציה בתוך הקואליציה.

 

 

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

נזכור את הנופלים

מרכז ההתמחות בית יד לבנים גבעתיים, נמצא בשיאו של מיזם מיוחד עבור המשפחות השכולות, של המרת קלטות וידאו ואאודיו של בני...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בינואר 2021    דקה אחת
0

במסגרת פרויקט "יחידה מאמצת": תזמורת צה"ל מתנדבת...

במסגרת הפרויקט "יחידה מאמצת" כ-80 חיילים מתזמורת צה"ל מתנדבים בחודשים האחרונים ברחבי רמת גן עם אזרחים ותיקים, מבודדים ובנושא הסברה...

חדשות רמת גן-גבעתיים17 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה