חדשות רמת גן-גבעתיים

עוקץ הגננים

חדשות רמת גן-גבעתיים25 בפברואר 2019    דקה אחת
0
עוקץ הגננים

שני בני מיעוטים מאיו"ש, בגילאי 27 ו-46, נעצרו בחשד לגניבות שיטתיות מבתיהם של קשישים במרכז רמת גן, באמצעות תרמית, כאשר נכנסו לדירות בהצעה כביכול לבצע עבודות גינון בחצר, או תיקונים דחופים בתוך הבית ואז ביצעו את זממם.

"במהלך החודשים האחרונים התקבלו כמה תלונות של קשישים ממרכז רמת גן שטענו כי בני מיעוטים נכנסים לבתיהם, לאחר שמציגים עצמם כגננים ואז אחד מהם מעסיק את הקשיש והשני ממהר לחטט בארונות ובמגירות וגונב מכל הבא ליד", סיפר ל"המקומון" קצין האח"מ של משטרת מרחב דן, סנ"צ רונן שמרי.

מהחקירה עולה, כי הם פעלו בתיאום מושלם. "הם הציעו לבצע עבודות גינון ואז אחד מהם הלך עם הקשיש לחצר וחברו ממהר באותה העת לגנוב כסף מזומן ורכוש שאינו כבד. הם גנבו אפילו מטען לטלפון סלולארי", סיפר עוד סנ"צ שמרי – "באחד המקרים הם הציעו לקשיש לחסום את היונים שבחלונות הבית ואפילו לבצע תיקון של אינסטלציה".

בעקבות התלונות הסתמנה שיטת פעולה דומה ומחלק החקירות במרחב דן השתמש באמצעים טכנולוגיים בניסיון לעלות על עקבות שני הנוכלים. במקביל, בלשים ביצעו מארבים בסמיכות לבתים בהם מתגוררים קשישים, לנוכח הערכה ששני "הגננים" עשויים לפעול שם.

באחד מהמארבים, נראו שני החשודים בחדר מדרגות בבניין מגורים. הבלשים קפצו עליהם והם נעצרו.

לאחר חקירה ראשונית התברר, כי מדובר בפלסטינים המתגוררים באיו"ש ויש להם אישורי עבודה בישראל.

"יש לנו ראיות לשני מקרים של גניבות מבתי קשישים אליהם הם נכנסו, אבל אנחנו מעריכים שייתכן שהיו עשרה מקרים של גניבות באותה שיטת פעולה מבתי קשישים ברמת גן", אמר עוד סנ"צ שמרי.

הוא יצא בקריאה לציבור הקשישים להימנע מפתיחת דלת ביתם לאנשים שאינם מוכרים. "אם בכל זאת פותחים,עדיף לבקש משכן או בן משפחה שיהיה בדירה", המליץ עוד סנ"צ שמרי – "חשוב לשמור על עירנות".

 

 

 

 

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

זוכרים את קובא

תיכון אורט, שבו לומדים כ-650 תלמידים, ישנה את שמו משנת הלימודים הבאה לאורט קרייזמן, על שמו של יעקב (קובא) קרייזמן,...

חדשות רמת גן-גבעתיים4 באוגוסט 2021    דקה אחת
0

החדר האינטימי שלהם

חדר סנוזלן ייחודי, ע"ש עידו גופר ז"ל, נחנך במרכז לגיל הרך שבשכונת רמת שקמה ברמת גן. החדר הוקם בתרומתם של...

חדשות רמת גן-גבעתיים4 באוגוסט 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה