חדשות רמת גן-גבעתיים

הבטחתם סייבר לילדים

חדשות רמת גן-גבעתיים21 בפברואר 2019    דקה אחת
0

הורים לתלמידים בתיכון בליך מאיימים לתבוע את משרד החינוך בעקבות הנסיגה מההחלטה להעניק לתלמידי המגמה לאיתור מידע דיגיטלי - בונוס במוסדות להשכלה גבוהה ושיתוף פעולה עם יחידת העילית הצבאית 8200

הבטחות צריך לקיים – כך אומרים הורים לתלמידים בתיכון בליך שלומדים במגמה לאיתור מידע דיגיטלי.
המגמה היא יוזמה משותפת של מנהל מדע וטכנולוגיה במשרד החינוך, מומחי תוכן מאגף המודיעין והתעשייה ומטה הסייבר הצה"לי, איגוד האינטרנט הישראלי ופורום החברות לניהול ידע והאקדמיה. כשנפתחה המגמה הדגיש שר החינוך נפתלי בנט: "זאת תהיה הסיירת של הבגרויות".
אלא שכעת מתברר להורים שמשרד החינוך מושך לכאורה את ידיו מהמגמה היוקרתית, מה שפוגע בסיכוי התלמידים להגיע ליחידות צבאיות מובילות. במכתב ששלחו ההורים למשרד החינוך הם מאיימים בנקיטת הליכים משפטיים אם המשרד לא יחזור לתמוך במגמה כפי שהצהיר בתחילת דרכה.
"במסגרת הצהרות המשרד הובטח כי המגמה נעשית בשיתוף עם מוסדות ההשכלה הגבוהים וצה"ל. הובטח לנו כי לבוגרי המגמה תינתן עדיפות להשתלבות בתחומי המודיעין, בדגש על יחידת העילית 8200. כמו כן, הובטח בונוס לבוגרי המגמה במוסדות ההשכלה הגבוהים".
לדברי ההורים, הם גילו כי "הבטחות לחוד ומעשים לחוד. החלו לצוץ פרסומים בתקשורת שלפיהם לא רק שמערך המגמה מתנהל בתוך ואקום, אלא שגם במבחן התוצאה אין הכרה רשמית על ידי מוסדות המודיעין, ובוגרי המגמה לא זכאים לבונוס במוסדות ההשכלה הגבוהה, כפי שהובטח".
"אנחנו מרגישים מרומים", אומר אחד ההורים בשיחה עם "המקומון". "רק על סמך ההבטחה של משרד החינוך רשמנו את הילדים למגמה הזו, והנה עכשיו אנחנו מגלים שכל ההבטחות היו על הקרח. זה מאוד מאכזב".
ממשרד החינוך נמסר: "משרד החינוך משקיע בימים אלה משאבים רבים, חסרי תקדים, לשיפור ולקידום החינוך הטכנולוגי, ובתוך כך גם לקידום מסלולים רבים ללימודי תחום הסייבר. לגופן של טענות, נשיב במישרין לפונה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות
1

"זה היה הרגע הקשה ביותר"

"הרופא הצמיד לאמא שלי את הטלפון לאוזן ואז נפרדתי ממנה כשהיא מורדמת ומונשמת. זה היה הרגע הקשה ביותר", מספר דניאל...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במרץ 2020    2 דקות

כתיבת תגובה