חדשות רמת גן-גבעתיים

סובלנות? לא בבית ספרנו

חדשות רמת גן-גבעתיים21 בפברואר 2019    דקה אחת
0

תלמידים ב"בליך" קרעו את שלטי מרצ והרשימה המשותפת, לאחר שח"כ איימן עודה, שהוזמן לבית הספר, האשים את צה"ל באפרטהייד • תלמיד בבית הספר: "זאת לא דמוקרטיה נאורה"

סובלנות? לא בבית ספרנו
שלטים בבית הספר. "רוב הצוות הפדגוגי נוטה לשמאל" ׀ מתוך הפייסבוק של "בליך"

סערה פרצה השבוע בתיכון בליך ברמת גן לאחר שתלמידים קרעו את שלטי מרצ והרשימה המשותפת, במחאה על כך שיו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה, כינה את צה"ל צבא אפרטהייד, ויו"ר מרצ תמר זנדברג אמרה שהוא צבא כיבוש.
"מזמינים לכאן נציגים שוליים של הימין ופוליטיקאים מובילים מהשמאל. זאת לא דמוקרטיה נאורה", אמר אחד התלמידים. דור זילכה, תלמיד י"ב בתיכון: "רוב הצוות הפדגוגי נוטה לצד השמאלי של המפה הפוליטית, אבל המורים שמנהלים את במת הדיון הציבורי מעולם לא צנזרו או פסלו דעה משום שאינה תואמת את השקפתם האישית. הם תמיד ניהלו את הדיונים באובייקטיביות ובמקצועיות מלאה, מתוך פתיחות".
לדבריו, "גורמים ימניים מייצרים כותרות שקריות כדי לצייר את בליך כאליטה שמאלנית ששוטפת לתלמידיה את המוח, ואנשים לא מבינים שזה לא המצב. עדיין לא חלפו אפילו חצי מהרצאות הפוליטיקאים, ולכן לא ניתן להאשים את התיכון באפליה או הדרת דעות פוליטיות רק כי שניים מתוך ארבעה פוליטיקאים שהגיעו הם מהשמאל. השבוע היה צריך להגיע בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי, אך הוא ביטל את הגעתו ברגע האחרון. לכן, אין להסיק מסקנות שווא לפני שמבררים ויודעים היטב את הפרטים".
מתיכון בליך נמסר: "בתרגיל המסורתי בבית הספר, הקפדנו לשמור על איזון חד וברור בבחירת נבחרי הציבור המגיעים לשוחח עם תלמידינו, כך שתמיד יוצגו מגוון דעות מכל הקשת הפוליטית. לבית הספר הוזמנו פייגלין, זנדברג, איילת שקד, עודה, גבאי, לפיד, מלכיאלי, לוי-אבקסיס, גנץ, סמוטריץ' וכחלון, שיגיעו עד סוף פברואר. נקפיד הקפדה יתרה על אופן ניהול תרגיל הבחירות באופן חברי וסובלני".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

אנשים למען הקהילה

מאות מתנדבים הגיעו לתיאטרון היהלום ברמת גן, לערב הוקרה למתנדבי ועובדי יחידת ההתנדבות העירונית. במהלך האירוע הוענק לראש עיריית רמת...

חדשות רמת גן-גבעתיים10 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

סניף נוסף לכנפיים של קרמבו

תנועת כנפיים של קרמבו מרחיבה את פעילותה ופותחת סניף שלישי ברמת גן, הפעם במרכז העיר. לפתיחת הסניף שותפים מחזיק תיק...

חדשות רמת גן-גבעתיים10 באוקטובר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה