חדשות רמת גן-גבעתיים

תביעת ענק נגד עיריית גבעתיים

חדשות רמת גן-גבעתיים21 בפברואר 2019    3 דקות
2

חברת "וואי 38 יזמות ונדל"ן" תובעת 8.2 מיליון שקל מהעירייה ומהעומד בראשה בגין נזקים שנגרמו לה בגלל ביטולו של פרויקט תמ"א 38-2 ברחוב רמב"ם

תביעת ענק נגד עיריית גבעתיים
קוניק | צילום: דוברות העירייה

"הנתבעים שינו את עורם ובשעת אמת בחרו דה פקטו להכשיל את הפרויקט", נטען בתביעת פיצויים בסך 8.2 מיליון שקל, שהוגשה נגד עיריית גבעתיים, הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, ובאופן אישי נגד ראש העירייה רן קוניק – על ידי חברת "וואי 38 יזמות ונדל"ן".
בתביעה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נטען כי הנזקים שנגרמו לחברה בשל ביטולו בפועל של פרויקט בנייה במסגרת תמ"א 38-2 ברחוב רמב"ם בגבעתיים, עומדים על כ-16.4 מיליון שקל, אבל לצורכי אגרה בלבד הוגשה התביעה על כמחצית מהסכום.
"התביעה דנא מוגשת בשל הפרה בסיסית ויסודית של הנתבעים (העירייה, הוועדה המקומית וקוניק – מ"כ) את חובותיהם ולאור רשלנות רבתי מצד הנתבעים, אשר הסבה נזקים אדירים לתובעת – חברה יזמית אשר קידמה החל משנת 2013 פרויקט תמ"א 38-2 ברחוב רמב"ם בגבעתיים", נטען בתביעה.
"מדובר בפרויקט אשר תוכנן על פי התכניות התקפות ועקרונות המדיניות שחלו באותה עת, בעידוד, תמיכה ותיאום עם הנתבעים", נטען עוד. "התובעת התבססה והסתמכה לכל אורך הדרך על מצגים מפורשים, הנחיות ואישורים, אשר הוצגו וניתנו לה על ידי הנתבעים, באשר לתמיכתם בפרויקט, ועל בסיס האמור פעלה נמרצות לקידום הפרויקט, תוך השקעת משאבים עצומים והתאמות לדרישות הנתבעים".
החברה היזמית טוענת כי בהסתמך על הנחיות ואישורים, שניתנו לה בפגישות שהתקיימו בין הצדדים וברכת הדרך מצד ראש העירייה בעצמו, בהיותו גם יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, היא יצאה לדרך, השקיעה סכומי עתק בהכנת תכנית, בקידום הפרויקט ובהתאמתו לדרישות הנתבעים.
בכתב התביעה נטען כי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה סירבה לדון בתכנית שהוגשה.
"הנתבעים משכו זמן שאותו ניצלו לצורך קידום תכנית כללית והחמרת המדיניות, ששונתה פעם אחר פעם", צוין. "כל זאת, תוך חזרתם מעמדתם ומתמיכתם בתוכנית שגובשה והוכנה על פי הנחיותיהם. זאת, בעוד פרויקטים אחרים שהחלו במועד מאוחר יותר דווקא הוחרגו מהתכנית הכללית ואושרו, כפי שראוי וניתן היה לעשות באותה עת, כאשר תכנית כללית לא הייתה בנמצא".
"בסופו של דבר, ירד לטמיון הפרויקט ועמו כל המאמצים, הזמן והמשאבים שהושקעו על ידי התובעת ומי מטעמה", נכתב בתביעה. "ההתנהלות הרשלנית וחסרת תום הלב של הנתבעים גרמה לתובעת להוצאות והפסדים של עשרות מיליוני שקלים ולבזבוז זמן רב, וכן גרמה למפח נפש לבעלי הזכויות (הדיירים), אשר ציפו בשלב הזה כבר ליהנות מפירות ההתחדשות, כפי שהבטיח ראש העיר".
החברה היזמית טוענת עוד כי היא לא הייתה נכנסת לפרויקט, לא הייתה מתקשרת בהסכמים ונוטלת על עצמה התחייבויות, אלמלא ידעה כי התכנית תואמת את מדיניות הוועדה ורצונו של ראש העיר העומד בראשה.
במסגרת התכנית, אמורים היו להיהרס שלושה בנייני מגורים, הכוללים 24 יחידות דיור ומחסן אחד, כשבמקומם ייבנה מבנה חדש בעל שני אגפים ועשר קומות (קומת קרקע, שמונה קומות טיפוסיות וקומת גג) שיכילו 70 דירות חדשות.
החברה היזמית טוענת, כי סך ההכנסות שהיו צפויות להתקבל מהפרויקט הוערכו בכ-100 מיליון שקל, ומסכום זה יש להפחית את העלויות בפרויקט, העומדות על סך של כ-83.5 מיליון שקל.
לאור זאת, סכום הרווחים שהיו צפויים להתקבל, לטענת החברה היזמית, לאחר כל ההוצאות, עומד על סך של כ-16.4 מיליון שקל.
לחילופין, תובעת החברה היזמית, כי לכל הפחות יש לפסוק לטובתה את סכום ההוצאות אשר הוצאו על ידה בפועל, העומד על כ-1.68 מיליון שקל.
מעיריית גבעתיים נמסר: "הוועדה המקומית דחתה את התכנית בשל העדיפות של קידום תכנון כולל. במהלך ההתדיינות בפני ועדת הערר, גיבשה הוועדה המקומית עקרונות לאישור תכניות בתחום השכונה.במקרה זה התכנית לא עמדה בעקרונות אלו, ולפיכך דחתה ועדת הערר את הערר שהוגש. בהחלטת הדחייה הארוכה והמנומקת שיבחה ועדת הערר את הוועדה המקומית על כך שהיא פועלת לצמצם באופן הדרגתי את ההגבלות על הוצאת היתרים – דבר המעיד על התקדמות התכנון".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

זוכרים את קובא

תיכון אורט, שבו לומדים כ-650 תלמידים, ישנה את שמו משנת הלימודים הבאה לאורט קרייזמן, על שמו של יעקב (קובא) קרייזמן,...

חדשות רמת גן-גבעתיים4 באוגוסט 2021    דקה אחת
0

החדר האינטימי שלהם

חדר סנוזלן ייחודי, ע"ש עידו גופר ז"ל, נחנך במרכז לגיל הרך שבשכונת רמת שקמה ברמת גן. החדר הוקם בתרומתם של...

חדשות רמת גן-גבעתיים4 באוגוסט 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה

  • גלית
    רן קוניק הוא מושחת ופוגע בתושבים

    רן קוניק הוא מושחת ופוגע בתושבים

  • דן
    רן קוניק הוא מושחת ופוגע בתושבים

    רן קוניק הוא מושחת ופוגע בתושבים