חדשות רמת גן-גבעתיים

תנו לעבוד

חדשות רמת גן-גבעתיים21 בפברואר 2019    דקה אחת
0

עורכי הדין אמנון גלעד ומיכל כרמי הגישו עתירה נגד המועצה הארצית לתכנון ובנייה בשל הקפאת הבנייה ברחוב אחדות העבודה 16 בגבעתיים

תנו לעבוד
בית משפט ׀ צילום: פלאש 90

חברת ק.ר נדל"ן ושני בעלי הזכויות בנכס ברחוב אחדות העבודה 16 א' בשכונת בורוכוב בגבעתיים, הגישו עתירה מִנהלית נגד הקפאת תכנית לבנות במתחם.
העתירה הוגשה באמצעות עורכי הדין אמנון גלעד ומיכל כרמי, נגד המועצה הארצית לתכנון ובנייה, הוועדה המחוזית והוועדה המקומית לתכנון ובנייה.
"על החלקה בנוי בית מגורים חד-קומתי ותיק, שאינו ממצה את זכויות הבנייה המותרות בה בהתאם לתכניות מפורטות ותקפות זה שנים רבות", נטען בעתירה.
עוד נטען כי בעקבות הזכויות בעסקת קומבינציה שנערכה בחלקה, נדרשו בעלי הזכויות בחלקה לשלם לוועדה המקומית לתכנון ובנייה היטל בסך 752,430 שקל, ולפני רכישת החלקה ביררה החברה היזמית את המצב התכנוני.
"לאחר רכישת החלקה ובהסתמך על המידע התכנוני שנמסר להם, הגישו העותרים לוועדה המקומית בקשה להיתר להריסת הבית בחלקה והקמת בניין חדש בן 25 יחידות דיור מעל שתי קומות מרתף, קומת קרקע וקומת גג", נטען בעתירה. "הבקשה להיתר לא הייתה מכוח תכנית חיזוק המבנים (תמ"א 38), אלא בקשה לנצל זכויות מוקנות והקלות, וזאת לאור המידע התכנוני שנמסר לעותרים, שלפיה כוונת הוועדה המקומית להגביל את אפשרות הוצאת היתרי הבנייה מכוח תכנית החיזוק בלבד".
ביולי 2017 החליטה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה על הגבלת הוצאת היתרי בנייה למשך שישה חודשים. זאת, על מנת לקבוע הוראות תכנוניות מפורטות לשכונה. ב-30 ביולי 2017 החליטה הוועדה המחוזית על שלילה מוחלטת של האפשרות להוצאת היתרי בנייה לתקופה של תשעה חודשים. בפועל, ההקפאה נמשכה מעבר לכך, ולטענת התובעים, נעשתה ב-24 אפריל 2018 פנייה לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בבקשה להחרגת החלקה מההקפאה. זאת, לנוכח העובדה שהחברה הסתמכה בקניית החלקה על מידע תכנוני מחייב שנמסר לה על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה.
מהעירייה נמסר: "הבקשה לא תואמת את תכנית המתאר המתגבשת ולא את מדיניות העירייה לתכנית לפי סעיף 23. במקום יש בעיות גישה לחלקה, שלא ניתן להסדיר בהיתר בנייה אלא בתכנית תב"ע".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה