חדשות רמת גן-גבעתיים

"המטרו הוא לא תכנית כבקשתך"

חדשות רמת גן-גבעתיים21 בפברואר 2019    דקה אחת
0

מנכ"ל נת"ע, יהודה בר-און, מעביר מסר ברור לראשי רשויות מקומיות שדורשים שינויים מהותיים בתוואי קווי המטרו המתוכננים • ראש עיריית רמת גן: "מטרו זה חלום, אבל במצב הנוכחי זה בלוף"

"המטרו הוא לא תכנית כבקשתך"
בר-און. "האתגר המרכזי הוא תיאומים והסכמות מול כל הגורמים" ׀ צילום: יח"צ

"אנחנו מוכנים להקשיב לכל רעיון או בקשה, אבל זו לא תכנית כבקשתך", זה המסר שהעביר מנכ"ל נת"ע יהודה בר-און לראשי רשויות מקומיות, במהלך כנסMETRO TLV שקיימה נת"ע.
רשת קווי המטרו, שעלות הקמתה מוערכת בכ-150 מיליארד שקל, אמורה להשלים עד שנת 2030 את שלושת קווי הרכבת הקלה במטרופולין תל אביב: "הקו האדום" (מפתח תקוה דרך בני ברק, רמת גן, מרכז תל אביב, יפו ובת ים), שאמור להתחיל לפעול באוקטובר 2021; "הקו הסגול" (מיישובי בקעת אונו דרך אלוף שדה ועד מרכז תל אביב), שעבודות התשתית שלו החלו לאחרונה; ו"הקו הירוק" (מראשון לציון דרך חולון ומרכז תל אביב עד להרצליה פיתוח ורמת החייל), שעבודות הקמתו צפויות להתחיל בעוד כשנה.
"האתגר המרכזי הוא לא הביצוע ההנדסי, אלא הקושי בתיאומים ובהסכמות מול כל הגורמים המעורבים", הודה בר-און על רקע הסבך הבירוקרטי, בעת שסקר את התכנית היומרנית להקמת רשת המטרו. "הפרויקט חשוב יותר מוויכוח על הזזה של תחנה כזו או אחרת. הוא חייב פשרות, אבל צריך להיות בר-השגה. הלקח החשוב שלמדנו מהעבודות להקמת 'הקו האדום' – לא לגרור רגליים ולא להימנע מקבלת החלטות".
ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, שהגיע לכנס, אמר: "מטרו זה חלום, אבל כרגע במצב הנוכחי זה בלוף. מטרו עם תחנה אחת ברמת גן? זה לא ייתכן בעיר כמו רמת גן, שיש בה אתרים כגון הספארי, הפארק הלאומי, אצטדיון לאומי ובית החולים תל השומר, ואיך זה ייתכן שהמטרו מדלג על ציר מרכזי כמו הבורסה?".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

סערה תורנית

  חבר מועצת עיריית רמת גן, שלומי בן ששון (הצעירים), פנה למנכ"ל משרד החקלאות, שלמה בן אליהו, בדרישה לשקול את...

חדשות רמת גן-גבעתיים23 בינואר 2020    2 דקות
0

הג'וב הכי טוב בעולם

  במקום הטיול הגדול שאחרי הצבא, צעירים רבים רוצים לעבוד כשליחים של הסוכנות היהודית מעבר לים. "אם יש סיבה טובה...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה