חדשות רמת גן-גבעתיים

בית כנסת? לא בבית ספרנו

חדשות רמת גן-גבעתיים14 בפברואר 2019    דקה אחת
0

הורים לילדים ב"הלל" דורשים להוציא את בית הכנסת מתוך תחומי בית הספר: "אנחנו רוצים חינוך חילוני ולא רוצים שמתפללים יתערבבו עם הילדים שלנו" • גבאי בית הכנסת דן בוכניק: "אני לא מבין מה אנחנו מפריעים? אנחנו עושים רק טוב לשכונה"

ושא ההדתה והעירוב בין מערכת החינוך ברמת גן לבין הדת עלה לכותרות בחודשים האחרונים בהקשרים שונים – מלימוד תכנים דתיים שנויים במחלוקת ועד לחיכוך בין בית כנסת לבית ספר, כפי שעלה במקרה של בית הספר "גבעולים".
כעת מתעורר שיח חדש ברשתות החברתיות סביב פעילותו של בית כנסת בתוך בית הספר "הלל".
"העובדה שיש זרים שיכולים להיכנס לבית הספר ללא פיקוח היא שערורייה שמעמידה את הילדים בסכנה", אומרת אחת האמהות, והורה אחר מוסיף: "אנחנו רוצים חינוך חילוני ולא רוצים שמתפללים יתערבבו עם הילדים שלנו".
מנגד, מספרים מתפללים במקום: "יש חיכוכים עם הנהלת בית הספר, שרוצה את האולם שלנו לרשותה. כשאנחנו מגיעים לתפילה אחרי שהילדים היו שם, אנחנו רואים לכלוך וכיסאות שחתכו אותם עם סכין יפנית. ככה לא מתנהגים שכנים".
גבאי בית הכנסת דן בוכניק מביע צער על התלונות: "אני לא מבין מה אנחנו מפריעים? אנחנו עושים רק טוב לשכונה. בפורים אנחנו עושים אירוע לילדים עם בלונים ושירי חג. והכל ללא תשלום. גם תרמנו לבית הספר דשא סינתטי, אז למה לנסות לחבל ביחסים? לא ברור לי מאיפה זה בא".
לדבריו, אכן הילדים משאירים לעתים לכלוך, אך לטענתו: "אנחנו מנסים לדבר עם האחראים בבית הספר ומגיעים להבנות".
מהעירייה נמסר: "לא ברור מהיכן הגיעו העובדות המתוארות, שאינן תואמות את המציאות. יודגש כי לא מתאפשרת כניסת זרים במהלך שעות הלימודים. אם מתקיימים אירועים במקום בשעות אחר הצהריים, הם לא חלים בשעות הלימודים ובשעות הצהרון, כך שכלל לא נרשמת כניסה של אנשים זרים. עוד יודגש כי בית הכנסת פעיל אך ורק בסופי שבוע".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

"היעד שלי: להיות ראש העירייה"

  "יש הרבה גורמים שישמחו לראות אותי ואת כרמל שאמה הכהן מתפצלים, אבל שנינו שמנו את האגו בצד, ואנחנו מוכיחים...

חדשות רמת גן-גבעתיים26 בינואר 2020    8 דקות
0

סערה תורנית

  חבר מועצת עיריית רמת גן, שלומי בן ששון (הצעירים), פנה למנכ"ל משרד החקלאות, שלמה בן אליהו, בדרישה לשקול את...

חדשות רמת גן-גבעתיים23 בינואר 2020    2 דקות

כתיבת תגובה