חדשות רמת גן-גבעתיים

הקרב על החניה

חדשות רמת גן-גבעתיים14 בפברואר 2019    2 דקות
0

ראש עיריית רמת גן עורר סערה ברשתות החברתיות כשהציע להפקיע מבעלי חניות פרטיות את תו החניה • יו"ר האופוזיציה: "הצעה מפלגת ומסכסכת"

הקרב על החניה

הרעיון שהעלה ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן, להפקיע מבעלי חניות פרטיות בבתים ובנייני מגורים את תו החניה, עורר סערה וחילוקי דעות.
שאמה הכהן טוען שאלפי בעלי מכוניות מעדיפים מטעמי נוחות להחנות את רכביהם ברחוב ולא להיכנס לחניות, שהן בדרך כלל צרות, או בעומק חניונים תת-קרקעיים.
"היות שרבים מהם מחנים ברחובות ולא בחניות שלהם, נוצר מחסור חמור במקומות חניה לכלל הדיירים", הוא הסביר.
לדבריו, הרעיון הוא להפקיע את תו החניה ברחוב שבו מתגורר בעל החניה הפרטית ובכך לאלץ אותו להחנות את רכבו בחניה שלו ולא לתפוס מקום חניה יקר ברחוב.
ראש האופוזיציה במועצת העירייה, עו"ד אביבית מאור-נמרודי, יצאה נגד הרעיון שהעלה שאמה הכהן. "ההצעה הזו מפלגת ומסכסכת בין אלו שיש להם חניה לבין אלו שאין להם", היא טענה. "צריך לזכור שלמי שיש חניה, הוא רכש אותה במיטב כספו והוא לא צריך להיענש".
מאור-נמרודי הוסיפה שיש לקדם את החניונים הציבוריים שתוכננו בקדנציה הקודמת, כדוגמת חניון כיכר אורדע והחניון בתיאטרון רמת גן, ובמקביל לקדם תחבורה ציבורית.
שאמה הכהן, שדחה את טענותיה של מאור-נמרודי, הבהיר שהכוונה היא למנוע חניה מבעלי חניות פרטיות רק ברחוב שבו הם מתגוררים ולא בכל העיר.
"יש מחסור חמור במקומות חניה ברמת גן, בעיקר בשעות הערב. צריכים לחפש פתרונות להקלה על המצוקה", הוא הסביר.
במקביל לקידום תכניות להקמת חניונים, גם תוגבר האכיפה ליישום החניה האזורית בצד אחד של הרחוב. ישנם אזורים שבהם נהגים שמגיעים גם מערים אחרות מחנים את רכביהם בשעות הערב ולתושבים אין מקומות חניה.
בתוך כך, דייר ברחוב בן יוסף הביע תמיהה לנוכח השלט ברחוב המתיר לחנות בסמוך למשרדי ארגון עובדי עיריית רמת גן, רק לרכבים של חברי הארגון. השלט אוסר על החניה לשאר הרכבים בין השעות 17:00-8:00. "אני מגיע הביתה בצהריים ועושה כמה סיבובים עד שמתפנה איזה מקום חניה, בדרך כלל במקומות מרוחקים. מקומם ששומרים מקום חניה לארגון העובדים. הרי יש חניה לעובדים בבניין העירייה, אז מדוע צריך גם ברחוב הסמוך?", הוא תוהה.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה