חדשות רמת גן-גבעתיים

משגיחים על הנבחרים

חדשות רמת גן-גבעתיים14 בפברואר 2019    דקה אחת
0

שירלי פינטו, חירשת דוברת שפת הסימנים, עו"ד אורית אמיתי, פעילה בנושא זכויות לבעלי מוגבלות, וליר לוי בן ה-17 - מונו למשקיפים במועצת רמת גן

משגיחים על הנבחרים
לוי. תלמיד ב"בליך" ׀ צילום: תומר קרן

שלושה משקיפים, שייצגו אוכלוסיות יעד שונות בעיר ויפעלו לקידומן, מונו להשתתף בישיבות מועצת עיריית רמת גן. במסגרת תפקידם, יישבו המשקיפים בשולחן חברי מועצת העיר, ייקחו חלק פעיל בדיונים השונים ויעלו סוגיות הרלוונטיות לתחומם.
תפקיד המשקיפים דומה לחברי המועצה, למעט זכות ההצבעה, ומאפשר להעלות בדיוני מועצת העיר נושאים חשובים הנוגעים לאוכלוסיות יעד שונות, באופן המאפשר את השפעתם ומעורבותם בהחלטות המתקבלות לגביהם, תוך יישום העיקרון החברתי של "שום דבר עלינו בלעדינו".
ראש העירייה, כרמל שאמה הכהן, הודיע כי שלושת המשקיפים שמונו הם: שירלי פינטו, אורית אמיתי וליר לוי. פינטו היא חירשת דוברת שפת הסימנים, משפטנית פעילה חברתית לקידום זכויות אנשים עם מוגבלויות ויו״ר ארגון "אני מסמן אני שווה". היא גם מונתה בדצמבר ליועצת ראש העירייה לענייני מוגבלות ונגישות, ותעסוק במענה לאנשים עם מוגבלויות בעיר רמת גן.
למשקיפה השנייה בישיבות המועצה מונתה אורית אמיתי, עו"ד ופעילה חברתית בנושא זכויות אנשים וילדים עם מוגבלות, הן ברמה המוניציפאלית והן ברמה הארצית ביוזמות שונות, בהן במיזם "סיכוי שווה – שילוב אנשים עם מוגבלות בשוק העבודה").
המשקיף השלישי הוא ליר לוי, בן ה-17, תלמיד תיכון בליך ויו"ר נוער מפלגת כולנו, שידבר בשם בני הנוער והצעירים ויפעל כדי לבטא את קולם ולמלא צורכיהם ברחבי העיר. ליר מתכוון לתת את כל כולו למען האתגר ולהילחם על כל הצעה לטובת אוכלוסיית היעד.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

בית ספר לדיאלוג רב תרבותי וגילאי

בית הספר המשלב 'אושא ביחד', מקדם פעילות קהילתית-התנדבותית של תלמידים חילוניים ודתיים עם אזרחים ותיקים בעיר. בחודש דצמבר תתקיים שבת...

חדשות רמת גן-גבעתיים17 בנובמבר 2019    2 דקות
0

הקוד הפתוח של רמת גן

עיריית רמת גן השיקה את הממשק "ר"ג Open data", שיאפשר לה לספק מידע מעודכן לתושבי העיר. שיתוף המידע בממשק יהיה...

חדשות רמת גן-גבעתיים17 בנובמבר 2019    2 דקות

כתיבת תגובה