חדשות רמת גן-גבעתיים

הקרב על הגן

חדשות רמת גן-גבעתיים7 בפברואר 2019    דקה אחת
2

הורים לילדים בגן השילוב דובדבן בגבעתיים מוחים על ההחלטה לשנות את מיקומו: "למה ילדים שהתרגלו למסגרת ולחברים צריכים להתנתק מהם ולעבור לגן אחר?"

הקרב על הגן
גן דובדבן. "בעל מוניטין גבוה מאוד בעיר" ׀ צילום: באדיבות ההורים

"דווקא ביום המשפחה רוצים לפרק את משפחת דובדבן, שהיא משפחה מתפקדת וחיונית בשכונה שלנו" – כך אומרים הורים לילדים בגן השילוב דובדבן בגבעתיים.
"ירון גבריאל, הממונה על החינוך בעירייה, החליט לשנות את מיקום הגן המשולב", אומרת דולב בן ארי, אמא לילד בגן. "במקום שנמשיך לפעול כגן דובדבן ברחוב אידמית 3, רוצים להעביר אותנו לגן חצב ברחוב אהרון שר 4 הנמצא באזור רחוב שדה בוקר, בקצה השני של העיר".
לדבריה, "מדובר בפגיעה מובהקת בילדי השילוב הקיימים, שיישארו שנה נוספת, ובילדי השילוב העתידיים, שכבר פנו לקבלת גן השילוב. למה ילדים שהתרגלו למסגרת ולחברים צריכים להתנתק מהם ולעבור לגן אחר? המשמעות היא שההורים הגרים בסביבה בנו על כך שיהיה גן שילוב שיענה על צורכי הילד בסביבת מגוריהם ויש אף כאלה שעברו במיוחד לסביבה זו".
כשפניתם לעירייה לבקש הסבר, מה אמרו לכם?
"ראש העירייה נתן תשובה סתמית שרוב הילדים ממרכז העיר ומהצפון, וזה לא נכון. יותר ממחצית הילדים גרים באזור שלנו. נכון לשנה הזו יש רק שלושה ילדים שלא מהאזור שלנו. כל ההתנהלות של העירייה בפרשה הזו תמוהה. מדובר בגן מנצח ובעל מוניטין גבוה מאוד בעיר. שינוי כזה יהרוס אותו ויקלקל לילדי הגן הנשארים ולאלו שיגיעו בשנה הבאה. מדובר בגן מקצועי, אנושי, צוות מנצח, וכמו שאומרים סוס מנצח לא מחליפים".
מהעירייה נמסר: "בגבעתיים יש תקן לשני גנים משולבים. הראייה בנושא זה מערכתית ולוקחת בחשבון פרמטרים רבים. עד היום גן דליה נתן מענה לבתי הספר בצפון העיר: בורכוב, בן גוריון וברנר, וגן דובדבן נתן מענה בעיקר ליסודי אלון ומעט לשמעוני. כדי לאפשר מתן מענה גם לילדי בתי הספר גורדון ולכצנלסון הוחלט למקם את הגן המשולב השני במרכז העיר. כמובן שגן דובדבן לא יוזנח ויקבל מעטפת פדגוגית רחבה, כולל הדרכה וגננת שי"ח".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מלחמת המים עולה שלב

התוכנית של רשות המים לאחד את תאגידי המים של רמת גן, גבעתיים ובני ברק, מעוררת התנגדויות, ותוכרע בבית המשפט. בשלוש...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    3 דקות
0

רמת גן עושה כבוד לסביח העירקי

הכיכר שנבנית בימים אלה בצומת הרחובות נגבה-עוזיאל ברמת גן תיקרא "כיכר סביח" - על שם המאכל המיתולוגי, שהביאו איתם יוצאי...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    על כמה ילדי שילוב מדובר?

  • נועה
    שאלה

    על כמה ילדי שילוב מדובר?