חדשות רמת גן-גבעתיים

סיוט ושמו נפצים

חדשות רמת גן-גבעתיים7 בפברואר 2019    דקה אחת
0

דיירים ברחובות באר אורה, אצ"ל ופנחס רוטנברג, הסמוכים למכללה ולגן תהילה ברמת גן, מתלוננים כי מדי ערב מתפוצצים עשרות נפצים באזור שיוצרים מטרדי רעשים קשים

סיוט ושמו נפצים
נפץ. "אנחנו לא יודעים כבר מה לעשות" ׀ צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

"אנחנו חיים בסיוט של קולות נפץ", טוענים דיירים המתגוררים ברחובות באר אורה, אצ"ל ופנחס רוטנברג, הסמוכים למכללה ולגן תהילה ברמת גן, לנוכח עשרות נפצים המתפוצצים לטענתם כמעט מדי ערב באזור ויוצרים מטרדי רעשים קשים.
"הסיוט חוזר על עצמו בכל פעם מחדש בשני גלי פיצוצי נפצים מתמשכים – הגל הראשון בשעות 20:00-19:00, ולאחר הפוגה של כשעה מגיע הגל השני", סיפר ל"המקומון" דייר המתגורר באזור.
לדבריו, מקור מטרדי הרעשים של חלק מהנפצים הוא באזור גן תהילה. "הבטיחו לנו בעבר שירשתו את הגינה הציבורית במצלמות ובמערכת כריזה, אבל זה לא קרה, ו'חגיגת הנפצים' נמשכת".
עוד הוא סיפר, כי נעשו פניות רבות למוקד העירוני בעיצומו של כל גל פיצוצי נפצים, אבל לדבריו, השיטור העירוני מגיע לרוב כחצי שעה ואף שעה לאחר ההודעה ודבר לא משתנה.
"בבניין שבו אני מתגורר הקמנו מעין 'משמר אזרחי' בניסיון לבלום את תופעת הנפצים, אבל יש צורך באכיפה של השיטור העירוני וברישות הגן הציבורי במצלמות אבטחה", הוא הוסיף – "אנחנו כבר לא יודעים מה לעשות. הסיוט של רעשי הנפצים חוזר על עצמו".
מהעירייה נמסר: "הנהלת העיר החדשה בעיצומו של תהליך לפתירת הסוגיה שנגרמה עקב הזנחה ממושכת. מיד לאחר פניית התושבים הגרים במתחם זומנה פגישה בעירייה על ידי סגן ראש העירייה דוד מנחם עם מנהל אגף ביטחון ואכיפה, לנקיטת שורה של צעדים להגברת האכיפה והפיקוח.
"בנוסף, הוחלט לחזק עם הקשר עם הדיירים בסביבה, למתן אוזן קשבת ומענה לצרכיהם", ציינו עוד בעירייה. "השלטון הקודם לא עמד בהבטחתו לרשת במצלמות את גן תהילה. הנהלת העיר החדשה הורתה לאגף מערכות מידע ומחשוב לתעדף נושא זה עוד בתקציב של שנת 2019".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

משפחת נטעים חוגגת

ביום שישי התקיים בבית הספר הייחודי נטעים ברמת גן הפנינג גדול לציון יום המשפחה. השנה התקיים האירוע בסימן השקתה של...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בפברואר 2019    דקה אחת
0

משמחים את הילדים

ןלי דניאלן ב-22.2 יתקיים יריד מכירת תחפושות יד שנייה לגיוס תרומות לילדים חולי סרטן בבית הספר יגאל אלון שבגבעתיים. ביריד...

חדשות רמת גן-גבעתיים14 בפברואר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה