חדשות רמת גן-גבעתיים

הופכים את העיר

חדשות רמת גן-גבעתיים31 בינואר 2019    3 דקות
0

תקציב הפיתוח של עיריית רמת גן, שעומד על 247 מיליון שקל, כולל 15 מיליון שקל להטמנת קווי מתח בחרוזים, 3.2 מיליון שקל לשיפוץ מקלטים ו-500 אלף שקל לביצוע צווי הריסה

הופכים את העיר
משאית זבל. יושם דגש על ניקיון הרחובות ׀ צילום: גילי יערי, פלאש 90

מערכת "המקומון" מציגה את עיקרי תקציב הפיתוח של עיריית רמת גן, שעומד על 247 מיליון שקל.
התקציב, שהוגש לישיבת המועצה על ידי המנכ"ל משה בודאגה, גובש בהובלת סמנכ"ל העירייה עזרא נחום ובהנחיית ראש העירייה כרמל שאמה הכהן.
אגף שפ"ע, בראשותו של אלברט אוחיון, ישקיע 850 אלף שקל ברכישת עגלות אשפה וציוד נלווה, וסכום נוסף של כ-250 אלף שקל ברכישת פחי רחוב.
במקביל, תוקצב סכום של כ-750 אלף שקל להתקנת מתקנים שקועי קרקע, וכחצי מיליון שקל נוספים להסדרת עמדות אשפה. לשדרוג מערך המחזור, להסברה ולרכישת מתקנים – הוקצב סכום של כ-3 מיליון שקל. במקלטים במוסדות החינוך יותקנו מערכות גילוי עשן בהיקף של כ-2 מיליון שקל, ויבוצעו עבודות שיפוץ בהשקעה של 1.25 מיליון שקל.
סכום נוסף של 1.75 מיליון שקל תוקצב לשיפוץ מקלטים ציבוריים ברחבי העיר.
העירייה הקציבה סכום של כחצי מיליון שקל לביצוע צווי הריסה לבנייה בלתי חוקית, וכחצי מיליון שקל נוספים לטיפול במבנים מסוכנים.
בכביש 461, בין צומת מסובים לצומת הטייסים, החל פרויקט ביצוע עבודות להקמת נת"צ כנתיב נוסף, וזאת באמצעות חברת נתיבי ישראל.
לתיקוני מדרכות בעיר הוקצב סכום של 5 מיליון שקל. לעומת זאת, יהיה צמצום משמעותי בהחלפת מדרכות ובסלילת כבישים חדשים. העירייה תבצע סקר מדרכות בכל העיר, שיקבע היכן יש צורך לבצע שיפוצים נקודתיים. בנוסף, יוצב ריהוט רחוב בעלות מוערכת של כמיליון שקל, אשר יכלול כ-500 ספסלים.
במהלך השנה יימשכו עבודות הקמת שביל האופניים יהונתן לאורך תוואי הירקון, בתקצוב של כ-900 אלף שקל. העירייה תבצע השנה עבודות לשיקום הכביש המשובש בין כביש הטייסים לאצטדיון וינטר.

משקיעים בתחבורה

על פי תכנית העבודה, במהלך השנה יוקמו ארבעה מעגלי תנועה בצמתים מסוכנים וסואנים: ברחובות היוזמה-גלעד הסמוך למתחם בורסת היהלומים, בצומת ארלוזורוב-לאן, בצומת נגבה-עוזיאל ברמת יצחק ובצומת הארזים-האורנים ברמת אפעל.
סכום נוסף של כחצי מיליון שקל הוקצב לתכנון שיקוע ברחוב המעיין. במקביל, יבוצעו עבודות פיתוח במתחם הבורסה בהיקף של כ-820 אלף שקל.
התכנית להקמת מעגל תנועה בשני צמתים מסוכנים שעל גבול רמת גן-תל אביב – בעודד-אשרמן-אלוף דוד ובעודד-החבצלת-אלוף דוד – נדחתה לעוד שנה.
זאת, מאחר שבמהלך השנה יתבצעו עבודות החלפת תשתית ביוב לאורך רחוב עודד, באמצעות תאגידי המים של רמת גן וגבעתיים.
במהלך השנה ייעשו ניסיונות להגיע להבנות עם משרד התחבורה ועיריית תל אביב לגבי אופי מעגלי התנועה ומימון העבודות. במסגרת תקציב הפיתוח, יוחלפו גופי תאורה בטכנולוגיית לד.
בנוסף, תוקצב סכום של כ-3 מיליון שקל לשיקום והחלפת עמודי תאורה, ו-2.3 מיליון שקל להחלפת תשתיות ותאורה חדשה ברחובות סוקולוב ואצ"ל.
תכנית העבודה גם כוללת החלפת תשתיות ותאורה חדשה ברחובות מצפה, מתמיד, טבנקין ושדרות טובים.
בשכונת חרוזים יוטמן קו המתח העליון בהשקעה המוערכת ב-15 מיליון שקל.
לנוכח עומסי התנועה הכבדים, יבוצעו עבודות תכנון תנועה ועדכונים ברמזורים באזורים סואנים בעיר בהיקף של כחצי מיליון שקל, ובנוסף יתבצע סקר תמרורים בהשקעה של כרבע מיליון שקל.
תכנית העבודה גם כוללת ביצוע שינויים גיאומטריים בצמתים, בעלות כספית מוערכת של כ-2 מיליון שקל. 300 אלף שקל הוקצבו לתכנון חיבור היציאה מרמת גן לדרך נמיר, על רקע עומסי התנועה הכבדים. בנוסף, תוקצב סכום של כ-700 אלף שקל לפיקוח וניהול מכרז להקמת חניון היוזמה.
תקציב הפיתוח של מחלקת גנים יסתכם ב-13 מיליון שקל. על פי התכנית, יבוצעו עבודות שיקום בגני תל אביב, בר יוחאי, יעקובסון, הנס והחייל ובגינה הציבורית בשדרות אבטליון. בנוסף, יבוצעו עבודות בטיחות, בהיקף של כ-2 מיליון שקל בגן הקופים המיתולוגי ומערכת ההשקייה במתחם תשוקם.
השנה יוקמו גם אשכולות גני ילדים בשכונות מרום נווה וחרוזים.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה