חדשות רמת גן-גבעתיים

זוכרים את קובי

חדשות רמת גן-גבעתיים31 בינואר 2019    2 דקות
0

יעקב (קובי) מילשטיין ז"ל, פעיל מוכר ברמת חן שנהרג לפני שלוש שנים בתאונת דרכים, הונצח בגינה ברחוב אלוף דוד

זוכרים את קובי
טקס חנוכת הגן, בתמונה הקטנה מילשטיין. קיבל הכל באהבה ׀ צילומים: משה כהן, באדיבות המשפחה

התרגשות רבה שררה ביום שישי בבוקר בטקס חנוכת הגן הציבורי החדש ברחוב אלוף דוד-ישעיהו בשכונת רמת חן ברמת גן, כאשר הפינה הירוקה נקראה על שמו של יעקב (קובי) מילשטיין ז"ל, דמות ידועה בשכונה הוותיקה לאורך שנים ארוכות, שנהרג לפני כשלוש שנים בתאונת דרכים.
בגיל 55 מסכת חייו נקטעה בעקבות תאונת הדרכים, ומשפחתו החליטה לתרום להנצחתו באמצעות שלושת הדברים שהוא כל כך אהב: הגינון, האופניים והשכונה.
אחותו של קובי, דינה ויינשטיין, אמרה: "הייתה לו נתינה אינסופית. קובי תמיד הושיט יד לכל מי שהיה זקוק, עזר בכל דבר שהיה יכול לו ובפרט לקשישים. הוא נהג לפקוד את בתיהם, שאל לשלומם והזעיק משפחה אם נדרש. הוא קנה להם תרופות ומצרכים הכרחיים לאותו הרגע, והכל עשה בחיוך, עם הצחוק המתגלגל שלו".
בנה, דין, סיפר: "גדלתי ליד קובי, למדתי ממנו רבות. עם השנים הוא לימד אותי כמה אנחנו השונים ולא הוא".
הגינה להנצחתו של קובי הוקמה בשיתוף עם קרן רמת גן לפיתוח. "חיפשנו במשך זמן ממושך מקום מתאים. המודל שנראה לי מתאים נלקח מגנים ציבוריים בשכונות בלונדון, המשלבים פינות חמד ירוקות ושקטות", סיפרה אדווה פולק, שכיהנה בקדנציה הקודמת כמשנה לראש העירייה והייתה ממובילות ההנצחה.
הגינה נחנכה בטקס בהשתתפות ראש העירייה כרמל שאמה הכהן, שני המשנים לראש העירייה, צחי זליכה ועו"ד גלעד שריר, סמנכ"ל העירייה עזרא נחום, המנהל החדש של אגף שפ"ע אלברט אוחיון, מנהלת אגף התרבות סימונה גרושקה ועשרות בני משפחה ותושבים.
"קובי לא נתן למגבלותיו להכשיל אותו, ובחר לפתוח את לבו ולהושיט יד לכל מי שהיה זקוק לכך, בין אם זה אבא שרצה לחגוג בר-מצווה לבנו וידו אינה משגת, ובין אם זה קשיש בודד שהיה זקוק לחברה ולעזרה", ציין שאמה הכהן בטקס. "קובי היה חלק בלתי נפרד מהנוף השכונתי, השאיר את חותמו ולימד את כולנו שיעור חשוב לחיים על אהבת הזולת, כוח הרצון וההתמדה".
למשפחתו של מילשטיין אמר שאמה הכהן: "את הכאב והגעגוע בחרתם לכוון למטה ראויה ולהנציח את דמותו של קובי בהקמת גן שימשיך את דרכו. דעו לכם שחייו יימשכו בלבם של המבקרים הרבים שיפקדו את המקום".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

שריפה בגבעתיים בגלל אופניים חשמליים

לוחמי האש הגיעו בשעות הצהריים היום (שבת 14.9) לכבות שריפה בדירה ברחוב כצנלסון בגבעתיים. צוותי הכיבוי שהגיעו למקום זיהו עשן...

חדשות רמת גן-גבעתיים14 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

נזרי נבחרה במכרז לדוברת עיריית רמת גן

בתום הליך מכרז, נבחרה ביום שני לבנת נזרי לתפקיד דוברת עיריית רמת גן ומנהלת אגף קש"ת, האחראי על קשרי קהילה,...

חדשות רמת גן-גבעתיים12 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה