חדשות רמת גן-גבעתיים

התכנית: הקמת 100 אלף דירות על קרקעות הקיבוצים

חדשות רמת גן-גבעתיים31 בינואר 2019    דקה אחת
0

לדברי עו"ד אביטל דיכטר, המתמודדת בפריימריז בליכוד, קרקעות פנויות מוחזקות בידי הקיבוצים ללא שימוש

התכנית:  הקמת 100 אלף דירות על קרקעות הקיבוצים
עו"ד דיכטר. "מצאתי אוצר של קרקעות" ׀ צילום: יוסי ירום

Iאבי נגהI

עו"ד אביטל דיכטר, תושבת רמת גן המתמודדת במשבצת "אישה חדשה" בליכוד, דורשת מהקיבוצים להחזיר את הקרקעות לעם". לדבריה, "חקרתי ומצאתי מיליארד וחצי מ"ר של קרקע פנויה, שכרגע מחזיקים בה 270 קיבוצים, שקיבלו אותה לפני 70 שנה לחקלאות, והיום היא נטושה. קרקע ללא שימוש.
"זו שערורייה. הקיבוצים, שחבריהם מהווים רק כ-8% מאוכלוסיית ישראל, מחזיקים ב-86% מקרקעות העם. פעם גידלו שם תפוחי אדמה וכותנה, והיום אלו שדות יבשים ללא שימוש. הגיע הזמן שיחזירו חלק ממנה לבעלים החוקיים – לעם ישראל. על כל משבצת קרקע שתוחזר, נבנה 500-300 דירות בבניינים בני ארבע קומות שיתאימו להתיישבות כפרית, והדירות יימכרו לזכאים".
לדברי עו"ד דיכטר, הקרקעות שיתפנו יוזילו את מחירי הדירות החדשות ברחבי הארץ. "מחירי הדירות עולים מחודש לחודש, והחלום של משפחות רבות לרכוש דירה הולך ונגוז. "עלות הקרקע יכולה להגיע עד לכדי 40% ממחיר הדירה החדשה", היא אומרת. "אפעל עם חבריי לחוקק סדרת חוקים שתחייב את הקיבוצניקים להחזיר קרקע שניתנה להם מזמן לצורך חקלאות. בתוך ארבע עד שש שנים נצליח לבנות כ-100 אלף דירות חדשות לזכאים, כלומר לכחצי מיליון נפשות. כך נביא להורדת מחירי הדירות החדשות בכל הארץ ולהאטת העליות המטורפות של מחירי הדירות".
בנוסף, טוענת עו"ד דיכטר, "נביא אוכלוסייה צעירה ורעננה לאוכלוסייה המזדקנת והמבוססת של הקהילות שהיו פעם קיבוצים ב-270 אתרים ברחבי הארץ. נביא לפריפריה בעלי מקצוע חדשים, צהלות ילדים וחמצן לתעסוקה. בעבר הוקמו קיבוצים כדי לפתור בעיה קיומית ולבנות לעם ישראל בית. כיום הבעיה הקיומית של עם ישראל היא שהרוב אינם יכולים לבנות לעצמם בית. זה יהיה מצב שבו כולם מרוויחים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה