חדשות רמת גן-גבעתיים

מנהלים על הכוונת

חדשות רמת גן-גבעתיים31 בינואר 2019    דקה אחת
0

בימים אלה עורכים באגף החינוך בעיריית רמת גן מיפוי מקיף של החוזקות והחולשות בבתי הספר בעיר • מחזיקת תיק החינוך, מירה שנן: "אם בסיום הסקירה נגלה שיש מנהלים שלא מבצעים את תפקידם לשביעות רצוננו, ניאלץ להיפרד מהם"

מנהלים על הכוונת
שנן. "השבתה היא פתרון פסול" ׀ צילום: ליאת מיה לומברוזו

האם הכיסא של מנהלי בתי ספר מסוימים ברמת גן מתנדנד? כך לפחות עולה מתכנית חדשה שמתגבשת בימים אלה באגף החינוך בעירייה ושפרטיה הגיעו לידי "המקומון".
על פי התכנית, הנהלת האגף עורכת, בשיתוף פעולה עם מפקחות של משרד החינוך – מיפוי מקיף של החוזקות והחולשות בבתי הספר בעיר. בין הקריטריונים שנבדקים: הישגי התלמידים, אקלים בית ספרי, אווירה בחדר המורים ושביעות רצון של ההורים. הסעיף האחרון משמעותי במיוחד לאור הטענות של ההורים על כך שהעירייה לא קשובה לתלונותיהם. האם יש כאן שינוי מגמה? מחזיקת תיק החינוך, מירה שנן, אמרה: "אנחנו קשובים להורים כל הזמן. נכון שיש הורים שהם בחרדה כי הילדים שלהם נפגעו מאלימות, אבל הורים רבים הולכים לדרך של השבתה, שזה פתרון פסול בעיניי. ההורים השובתים רק מענישים את עצמם, כי הם צריכים לדאוג לפתרון לילד בזמן שהם הולכים לעבודה. זה בטח לא מקדם את פתרון הבעיה".
אולי הם משביתים כי הם מרגישים שאתם לא קשובים אליהם?
"זה לא נכון. אנחנו אף פעם לא סירבנו לשבת עם ההורים. יש לנו דלת פתוחה לכולם".
עד כמה אתם לוקחים בחשבון את חוות הדעת של ההורים כשאתם מחליטים אם להשאיר מנהל בית ספר בתפקידו?
"קודם כל, אנחנו לא באים להפוך את המערכת ולהעיף מנהלים. אנחנו ממפים כעת את בתי הספר בצורה יסודית. אם בסיום הסקירה נגלה שיש מנהלים שלא מבצעים את תפקידם לשביעות רצוננו, ניאלץ להיפרד מהם. עד כמה הדעה של ההורים נשקלת בשאלה האם להשאיר מנהל? יש לה משקל, אבל זה לא אומר שאם הורים יתחילו להשבית במטרה להעיף מנהלים על ימין ועל שמאל זה מה שיהיה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

קוניק: "לא ניתן לאף אחד, לרבות הרב...

עמית המאירי דבריו של שר החינוך הרב רפי פרץ בסוף השבוע שעבר בראיון למוסף "7 ימים" זעזעו את ראש עיריית...

חדשות רמת גן-גבעתיים16 בינואר 2020    3 דקות
0

ה"סבבוס" כבש את עכו

  כ-150 מתושבי רמת גן חנכו בשבת בבוקר את "סבבוס בונוס", שייסע מדי חודש לאתר תיירותי אחר. היעד הראשון היה...

חדשות רמת גן-גבעתיים16 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה