חדשות רמת גן-גבעתיים

מנהלים על הכוונת

חדשות רמת גן-גבעתיים31 בינואר 2019    דקה אחת
0

בימים אלה עורכים באגף החינוך בעיריית רמת גן מיפוי מקיף של החוזקות והחולשות בבתי הספר בעיר • מחזיקת תיק החינוך, מירה שנן: "אם בסיום הסקירה נגלה שיש מנהלים שלא מבצעים את תפקידם לשביעות רצוננו, ניאלץ להיפרד מהם"

מנהלים על הכוונת
שנן. "השבתה היא פתרון פסול" ׀ צילום: ליאת מיה לומברוזו

האם הכיסא של מנהלי בתי ספר מסוימים ברמת גן מתנדנד? כך לפחות עולה מתכנית חדשה שמתגבשת בימים אלה באגף החינוך בעירייה ושפרטיה הגיעו לידי "המקומון".
על פי התכנית, הנהלת האגף עורכת, בשיתוף פעולה עם מפקחות של משרד החינוך – מיפוי מקיף של החוזקות והחולשות בבתי הספר בעיר. בין הקריטריונים שנבדקים: הישגי התלמידים, אקלים בית ספרי, אווירה בחדר המורים ושביעות רצון של ההורים. הסעיף האחרון משמעותי במיוחד לאור הטענות של ההורים על כך שהעירייה לא קשובה לתלונותיהם. האם יש כאן שינוי מגמה? מחזיקת תיק החינוך, מירה שנן, אמרה: "אנחנו קשובים להורים כל הזמן. נכון שיש הורים שהם בחרדה כי הילדים שלהם נפגעו מאלימות, אבל הורים רבים הולכים לדרך של השבתה, שזה פתרון פסול בעיניי. ההורים השובתים רק מענישים את עצמם, כי הם צריכים לדאוג לפתרון לילד בזמן שהם הולכים לעבודה. זה בטח לא מקדם את פתרון הבעיה".
אולי הם משביתים כי הם מרגישים שאתם לא קשובים אליהם?
"זה לא נכון. אנחנו אף פעם לא סירבנו לשבת עם ההורים. יש לנו דלת פתוחה לכולם".
עד כמה אתם לוקחים בחשבון את חוות הדעת של ההורים כשאתם מחליטים אם להשאיר מנהל בית ספר בתפקידו?
"קודם כל, אנחנו לא באים להפוך את המערכת ולהעיף מנהלים. אנחנו ממפים כעת את בתי הספר בצורה יסודית. אם בסיום הסקירה נגלה שיש מנהלים שלא מבצעים את תפקידם לשביעות רצוננו, ניאלץ להיפרד מהם. עד כמה הדעה של ההורים נשקלת בשאלה האם להשאיר מנהל? יש לה משקל, אבל זה לא אומר שאם הורים יתחילו להשבית במטרה להעיף מנהלים על ימין ועל שמאל זה מה שיהיה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

"זה היה הרגע הקשה ביותר"

"הרופא הצמיד לאמא שלי את הטלפון לאוזן ואז נפרדתי ממנה כשהיא מורדמת ומונשמת. זה היה הרגע הקשה ביותר", מספר דניאל...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במרץ 2020    2 דקות
0

חיזוק משמעותי

עיריית רמת-גן החלה לעבוד עם חברת " call יכול", המעסיקה עובדים עם מוגבלויות. עובדי החברה יחלו לעבוד עם אגף הכספים...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה