חדשות רמת גן-גבעתיים

סוף הסיפור

חדשות רמת גן-גבעתיים27 בינואר 2019    דקה אחת
0

סופרים מוחים על כך שעיריית רמת גן לא תעניק השנה את פרס הספרות בגלל קשיים כלכליים: "מי שמקצץ בתרבות, פוגע בנכס הכי גדול של העיר"

סוף הסיפור
ניר. "כואב ופגוע" ׀ צילום: פרטי

"יש כל כך הרבה דברים שאפשר לקצץ בהם, למה דווקא בתרבות? מי שמקצץ בתרבות פוגע בנכס הכי גדול של העיר", כך אומרים סופרים מרמת גן, המוחים על כך שהעירייה לא תעניק השנה את פרס רמת גן לספרות, בניסיון לצמצם את הגירעון.
הפרס, שאותו החלה העירייה לחלק בשנות ה-50, עבר במהלך השנים כמה גלגולים. במתכונתו הנוכחית, הוא חולק החל מ-2009 על ידי יו"ר אגודת הסופרים צביקה ניר. בשנת 2014 עמד סכום הפרס בכל קטגוריה על 25,000 שקל.
"אני כואב ופגוע", אומר ניר. "ביטול הפרס אומר שרמת גן נסוגה שנים רבות לאחור בכל הקשור לנושאי תרבות מרכזיים. חידוש הפרס ביוזמתי, כשהקמתי כחבר מועצה מִנהל תרבות ועמדתי בראשו, היה חלק מתפיסה של שדרוג רמת גן ברמה התרבותית. ההחלטה נבעה מכך שרמת גן איבדה את מרכזיותה לאחר הוצאת המכביה ממנה, והרצון שלי ושל ראש העירייה צבי בר היה למתג אותה כמרכז תרבותי חשוב".
לדבריו, "בעוד בערים אחרות יש תנופה בנושא, אצלנו ברמת גן יש נסיגה לאחור, שהחלה לצערי כבר בקדנציה הקודמת. בכלל, אינני יודע איך וכיצד התקבלה ההחלטה, ואם הייתה עבודת מטה מסודרת. אם יש בעיות כספיות, אפשר היה לכווץ זמנית את הפרס ולבוא עמנו בדברים, אולי היינו משתפים פעולה להמשכו במתכונת כזו או אחרת. אני מאוד מאוכזב ומודאג".
מהעירייה נמסר בתגובה: "צביקה ניר הוא האחרון שיכול להלין ולהטיף מוסר להנהגת העיר החדשה. התרבות העיקרית שהוא היה שותף לה בעיריית רמת גן הייתה תרבות של עצימת עיניים אל מול השחיתות והבזבזנות של שלטון בר. הציבור אמר את דברו בנחרצות בקלפי כבר בבחירות 2013 באשר לצביקה ניר, שיקול דעתו והתנהלותו, לכן מוטב שיאמץ מעט צניעות ומודעות עצמית לפני שהוא מאשים ומשתלח במי שמכהן פחות מחודשיים בתפקיד ועסוק מסביב לשעון בתיקון מחדלי עבר".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

שי מקלעי

מנהל בית הספר התיכון קלעי בגבעתיים, ד"ר אבי בנבנישתי יחד עם מנהל המחלקה החברתית בבית הספר וועד ההורים בראשות שרון...

חדשות רמת גן-גבעתיים5 באפריל 2020    דקה אחת
0

התראה לפני עתירה לבג"ץ

בעקבות ההפרות הבוטות של הנחיות משרד הבריאות והממשלה בעיר בני ברק ונוכח הגידול בחולי קורונה בבני ברק והסמיכות לרמת גן...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 באפריל 2020    3 דקות

כתיבת תגובה