חדשות רמת גן-גבעתיים

השלט "גבעתיים" מוצב בכלל בתל אביב

חדשות רמת גן-גבעתיים27 בינואר 2019    דקה אחת
0

הסכם שהושג לאחרונה בין שתי העיריות נועד להסדיר את הגבול המוניציפאלי ביניהן • על פי ההסכם, השטח הפתוח יישאר בתחום תל אביב

השלט "גבעתיים" מוצב בכלל בתל אביב
שלט המחלוקת. ימשיך להתנוסס במקום ׀ צילום: יח"צ

שלט הכניסה מאיר העיניים "גבעתיים", המוצב לאורך שנים ארוכות בדרך השלום פינת רחוב גלוסקא, הוא בעצם בשטח השיפוט של עיריית תל אביב. כך עולה מהסכם שהושג רק לאחרונה בין עיריות גבעתיים ותל אביב, שנועד להסדיר את הגבול המוניציפאלי ביניהן.
"עיריית גבעתיים מבקשת את הסכמת עיריית תל אביב להרחבת שטח שיפוטה, באמצעות צירוף מקרקעין בתל אביב, ששטחם 1,260 מ"ר, אשר צדם המערבי גובל ברחוב גלוסקא וצדם הדרומי גובל בדרך השלום", צוין בהחלטת מועצת עיריית תל אביב. "המקרקעין הם בבעלות עיריית תל אביב ומיועדים לשטח ציבורי פתוח. על חלק מהמקרקעין מוצב שלט הכניסה לגבעתיים", הובהר בהחלטת העירייה.
על פי ההסכם שגובש בין העיריות, שטח המקרקעין יישאר רשום על שם עיריית תל אביב בלשכת רשם המקרקעין, ואילו תחזוקת שטח המקרקעין, פיתוחו והאחריות הביטוחית יחולו על עיריית גבעתיים. בהסכם הובהר, כי אם ייגבו בעתיד דמי שימוש עבור שילוט מסחרי על שטח המקרקעין, הכספים יועברו בשלמותם לעיריית תל אביב.
ההסכם קובע עוד שייעוד הקרקע הוא שצ"פ (שטח ציבורי פתוח), בהתאם לתכנית המתאר של תל אביב, המטילה מגבלות מחמירות על שינוי ייעוד של שטחים ציבורים פתוחים. במסגרת ההסכם צוין עוד כי בשטח קיימות תשתיות עירוניות שונות, ולעירית תל אביב תינתן זכות הגישה לשטח לצורך תחזוקתן.
בתשובה לשאלת חברת המועצה ציפי ברנד, בנוגע לשימוש שנעשה עד כה בשטח, הבהיר ראש עיריית תל אביב רון חולדאי כי עיריית גבעתיים השתמשה במשך שנים בשטח לטובת הצבת השלט הנושא את שם העיר. "עיריית גבעתיים פנתה אלינו לצורך הסדרת הנושא, והוחלט שהשטח יועבר לעיריית גבעתיים על פי התנאים שעליהם סוכם", ציין חולדאי.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

בהוקרה לצוות הרפואי

בשכונת הגפן ברמת גן, יצאו למרפסות למחוא כפיים לצותים הרפואים ולהביע הזדהות. [video width="352" height="640" mp4="https://hamekomon.maariv.co.il/wp-content/uploads/2020/03/כפיים-לצוות-הרפואי.mp4"][/video] [video width="352" height="640" mp4="https://hamekomon.maariv.co.il/wp-content/uploads/2020/03/מרגו-בשכונת-הגפן-1.mp4"][/video]...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 במרץ 2020    דקה אחת
0

הספריות ישארו פתוחות

ראש עיריית רמת-גן פרסם הנחיות חדשות בנוגע לפתיחת של הספריות העירוניות. ע"פ ההנחיה, הספריות העירוניות יפתחו ויחזרו לפעול, בהתאם להנחיות...

חדשות רמת גן-גבעתיים16 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה