חדשות רמת גן-גבעתיים

יום הנטיעות הסתיים בקנס של 500 שקל

חדשות רמת גן-גבעתיים27 בינואר 2019    דקה אחת
0

תושבי רמת גן שהגיעו לטקס נטיעות שיזמה העירייה בפארק הלאומי, הופתעו לגלות עם חזרתם לרכב קנס על השמשה

יום הנטיעות הסתיים בקנס של 500 שקל
הקנס על השמשה. "אל תדאג, אין דוחות היום" ׀ צילום: איתן שם-טוב

תושבים שהשתתפו בבוקר שישי בטקס נטיעות שיזמה עיריית רמת גן בפארק הלאומי, נדהמו לגלות עם שובם מחגיגת הנטיעות שפקחי העירייה רשמו להם קנסות כספיים בסך 500 שקל, בטענה לחניה בניגוד לחוק. זאת, אף שפקחים אחרים של העירייה הורו להם להחנות במקום.
"זה פשוט הזוי. הגעתי עם אשתי ובתי הקטנה בסביבות תשע בבוקר לרחוב אחד העם, הצמוד לאצטדיון וינטר, כדי להשתתף בטקס הנטיעות שהעירייה הזמינה אליו", סיפר איתן שם-טוב. "את פנינו קיבלו שני פקחי עירייה, שלא נתנו להיכנס עם הרכב לחניית הכורכר במקום והפנו אותנו לחניה ברחוב, תוך הבטחה שלא יינתנו דוחות בשל האירוע".
שם-טוב שאל שוב את הפקח אם מותר להחנות היכן שהוא מורה לו. לדבריו, "הפקח השיב בביטחון – 'אל תדאג, אין דוחות היום', גם אחרי ששאלתי אותו שוב אם זה בסדר שאחנה על המדרכה. הוא אמר לי 'תסתכל סביב, תראה כמה חנו על המדרכה'. אבל כשחזרנו לאוטו, חיכתה לי הפתעה על שמשת הרכב – דוח על סך 500 שקל. כשהתקשרתי למחלקת החניה של העירייה, הציעו לי להגיש ערעור.
"התחושה שלי ושל נהגים נוספים הייתה קשה מאוד", סיפר שם-טוב. "מדוע מלכתחילה למנוע חניה ביום פתוח לקהל? ואם נמנעת חניה מתושבים, לכל הפחות שבאירוע כזה ידאגו לחניה חלופית, או שבאמת יוודאו שיד ימין יודעת מה יד שמאל עושה במקום לחלק דוחות לתושבים שומרי חוק".
מהעירייה נמסר: "ביום האירוע משמר הפארק הלאומי אִפשר לבאי הטקס להחנות את רכבם בחניית הכורכר, ולאחר שזו התמלאה הוצבו פקחים במקום, שאכן ניתבו את הנהגים לחניה חוקית ברחוב אחד העם. יתרה מכך, במרחק של 100 מטר ממקום חניית המתלונן ברחוב אחד העם, ממוקם חניון וינטר הגדול, המכיל יותר מ-100 מקומות חניה. תמוהה הטענה כי אושרה חניה על מדרכה באירוע המחייב שמירה קפדנית על בטיחות הילדים וההורים. כפי שהונחה קודם לכן, מוזמן הפונה להגיש ערעור, שיועבר לפסיקת התובע העירוני".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מיזם ה"סבבוס" יורחב

התחבורה הציבורית בשבת, שקישרה בין רמת גן למוקדי הבילוי והים בתל אביב, תורחב, והיא צפויה לכלול בשלב הראשון את קריית...

חדשות רמת גן-גבעתיים21 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

רמת גן מסבסדת את תנועות הנוער

דמי הרישום לתנועות הנוער ברמת גן יוזלו בשיעור חד של עד 90%. כך הוחלט פה אחד בישיבת מועצת עיריית רמת...

חדשות רמת גן-גבעתיים19 בספטמבר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה