חדשות רמת גן-גבעתיים

בן 11 מרמת גן הותקף על ידי תן

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2019    2 דקות
0

הילד טופל באיכילוב ושוחרר לביתו • ראש השירותים הווטרינריים גוש דן: "סמוך לירקון חיים עשרות תנים ושועלים שנכנסים גם לשכונות"

בן 11 מרמת גן הותקף על ידי תן
הפציעה ברגלו של הילד. "יש עשרות תנים בירקון" ׀ צילום: באדיבות המשפחה

ילד כבן 11 נפצע ברגלו מנשיכה של חיית בר, ככל הנראה תן או שועל, שקפץ עליו מהשיחים בעת שרכב על קורקינט בשעות הערב ברחוב רוקח ברמת גן, סמוך לגבעת נפוליאון. הוא ניסה להיאבק בחיית הבר שתקפה אותו, ונאלץ להמתין שעה ארוכה בגשם ובקור, עד שקיבל סיוע ראשוני מצוות רפואי ופונה לבית החולים איכילוב.
בתחילת השבוע התאושש הילד ושב ללימודים. לדברי אמו, "הוא היה מבוהל. בבית החולים הוא קיבל חיסונים ואנטיביוטיקה נגד זיהום". לאחר האירוע החלו ניסיונות לאתר את חיית הבר, אבל היא כבר נמלטה לתוך הצמחייה הסבוכה באזור הירקון. לדברי ראש השירותים הווטרינריים גוש דן, ד"ר משה רפלוביץ', קשה לומר אם מדובר בתן או שועל. "יש תנים באזור הירקון, ועד כמה שידוע לנו יש גם מעט שועלים". לדבריו, הם בורחים בדרך כלל כשהם רואים בני אדם. "ייתכן שהפעם חיית הבר הרגישה שאין לה לאן להימלט, ואז היא הגיבה בנשיכה".
כמה תנים ושועלים חיים באזור הירקון?
"לאורך הנחל חיים עשרות, רובם הגדול תנים. אף ששטחי הבר מתמעטים, הם ממשיכים להתרבות. התן והשועל הם בעלי חיים מוגנים ואסור לפגוע בהם".
כמה מהם נכנסים לאזורים מאוכלסים בעיר?
"אני מעריך שבלילות נכנסים עשרות לשכונות הסמוכות לירקון. הם מחפשים מזון, ובתקופת החורף הם נכנסים לאזורי מגורים, מפני שאין מנגלים ושאריות מזון מפיקניקים בירקון".
מה ניתן לעשות למניעת התופעה?
"התנים נוהגים לאכול מפחי אשפה פתוחים ומתחנות ההאכלה של החתולים. לעתים קיימת האכלת יתר, ואז דווקא החתולים עלולים להיפגע. כבר היו מקרים שהם הרגו חתולים שניסו למנוע זאת מהם".
אז מה הפתרון?
"להקים פינות האכלה מוגבהות לחתולים, כך שהתנים לא יוכלו להגיע אליהן, ולא להשאיר על הרצפה כמויות גדולות של אוכל, שהופכות למסעדות עבור התנים".
ובינתיים?
"אין סיבה להיכנס לפאניקה. חשוב לא להאכיל תנים ביד. תן שמתרגל לאוכל שבן אדם נותן לו, עלול לתקוף את מי שלא ייתן לו אוכל".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

אנשים למען הקהילה

מאות מתנדבים הגיעו לתיאטרון היהלום ברמת גן, לערב הוקרה למתנדבי ועובדי יחידת ההתנדבות העירונית. במהלך האירוע הוענק לראש עיריית רמת...

חדשות רמת גן-גבעתיים10 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

סניף נוסף לכנפיים של קרמבו

תנועת כנפיים של קרמבו מרחיבה את פעילותה ופותחת סניף שלישי ברמת גן, הפעם במרכז העיר. לפתיחת הסניף שותפים מחזיק תיק...

חדשות רמת גן-גבעתיים10 באוקטובר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה