חדשות רמת גן-גבעתיים

למה לו פוליטיקה עכשיו

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2019    דקה אחת
0

ליר לוי (17) מונה השבוע למשקיף צעיר במועצת עיריית רמת גן • "החלום שלי הוא להיות חבר מועצה בקדנציה הבאה", אומר מי שמשמש גם כיו"ר נוער "כולנו", בראשות משה כחלון

למה לו פוליטיקה עכשיו
לוי. מכור לערוץ הכנסת ׀ צילום: תומר קרן

כמה נערים בני 17 אתם מכירים שמכורים לערוץ הכנסת? אני מכיר אחד כזה. קוראים לו ליר לוי, תלמיד תיכון בליך, שעשה היסטוריה ומונה על ידי ראש העירייה כרמל שאמה הכהן למשקיף במועצת העיר.
במסגרת תפקידו, יישב לוי בשולחן חברי המועצה, ישתתף בדיונים וידבר בשם הנוער. רק דבר אחד מפריד בינו לבין חברי המועצה – אין לו זכות הצבעה. לוי הוא חיה פוליטית. הוא יו"ר נוער "כולנו", בראשות משה כחלון, והוא אורח קבוע בכנסת.
בין השאר, היה לוי שותף לגיבוש הצעת חוק שתחייב את מערכת החינוך להכניס שיעורים על בריונות ושיימינג. החוק לא עבר, אבל לוי מאמין שבכנסת הבאה הוא יעבור. "זה חוק מתבקש, לנוכח מקרי האלימות בחברה. גם ברמת גן יש מקרי אלימות רבים. הנהלת העיר הקודמת השאירה לנו מערכת חינוך במצב איום. אני מכיר בית ספר אחד בעיר שכל הזמן יש בו אירועי אלימות ואין לזה סוף. אני מקווה שעם ראש העירייה הנוכחי המצב ישתנה".
מה דעתך על ביטול הטקס בווינטר?
"עם כל הכבוד, טקס שעולה מיליון שקל לא באמת שווה את זה. מופע של עומר אדם עולה חצי מזה וישמח את התלמידים הרבה יותר".
מה ייחשב בעיניך להישג עבור הנוער?
"יש לנו כבר הישג אחד שאני יכול לחשוף. אחרי שנים ארוכות, שבהן ביקשנו מהעירייה לפתוח מרכז צעירים וזה לא קרה, השבוע העירייה רכשה מקלט במרום נווה, שיהפוך עד הקיץ למרכז נוער חדיש בהשקעה של מיליון שקל".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה