חדשות רמת גן-גבעתיים

זוכרים את אריה אליאס

חדשות רמת גן-גבעתיים10 בינואר 2019    דקה אחת
0

האולם המרכזי של תיאטרון גבעתיים, שעבר לאחרונה שיפוץ מקיף, ייקרא על שמו של השחקן ותושב העיר, שכיכב, בין השאר, ב"השוטר אזולאי", "קזבלן", "חגיגה בסנוקר", "שכונת חיים" ו"אבא גנוב"

זוכרים את אריה אליאס
אליאס. "כבוד לעיר ולתושביה" ׀ צילום: משה שי, פלאש 90

בשבוע שעבר נערך בתיאטרון גבעתיים טקס מרגש לקריאת האולם המרכזי בתיאטרון – שעבר לאחרונה שיפוץ מקיף, כולל החלפת כל המושבים באולם – על שם השחקן, האמן והיוצר אריה אליאס, שעד יומו האחרון התגורר ברחוב המאבק בגבעתיים ואף זכה בפרס יקיר העיר.
הטקס המרגש נערך במעמד ראש עיריית גבעתיים רן קוניק ובהשתתפות בני משפחת אליאס, השחקן זאב רווח, הזמר יהורם גאון, השחקן והיוצר יוסי אלפי ורבים ממוקיריו וחבריו לאורך השנים. במהלך הערב, בהנחייתו של מנכ"ל התיאטרון דוד קיגלר, הוצגו על גבי מסך ענק מבחר קטעי קולנוע וטלוויזיה בכיכובו של אליאס.
אליאס, שהלך לעולמו ב-7 במאי 2015 בגיל 94, הטביע את חותמו על התרבות הישראלית לדורותיה. הוא היה היהודי הראשון‏‏‏ שהתקבל לאקדמיה לאמנויות יפות בפקולטה לדרמה בבגדד, בירת עיראק. במהלך קריירת המשחק העשירה שלו, הטביע את חותמו בסרטים ישראליים שהפכו לקלאסיקה.
בשנת 1971 גילם אליאס את דמותו של אלברט, לצד שייקה אופיר ז"ל בסרט "השוטר אזולאי". כעבור שנתיים שיחק לצד יהורם גאון בסרטו של מנחם גולן "קזבלן". בהמשך כיכב, לצד זאב רווח ויהודה ברקן, בשני שוברי הקופות – "צ'ארלי וחצי" ו"חגיגה בסנוקר". בשנת 1976 הוא פנה גם לטלוויזיה, והחל לשחק בסדרה "שכונת חיים" של הטלוויזיה החינוכית. ההצלחה של אליאס נמשכה גם לאחר מכן, והוא כיכב בסרטים "נורית", "המובטל בטיטו", "אבא גנוב" ורבים אחרים.
בשנת 2003 זכה אליאס בפרס ספיר על משחקו ב"מסעות ג'יימס בארץ הקודש", ובאותו טקס הוענק לו גם פרס מפעל חיים. באותה שנה השתתף בסרט "הכוכבים של שלומי".
קוניק ציין כי "אליאס היה מגדולי השחקנים, שעליו גדלו דורות רבים של ילדים ומבוגרים. כבוד הוא לעיר ולתושביה שהשחקן הגדול מונצח כאן אצלנו בתיאטרון".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תוכנית לעידוד גיוס על שם רס"ל עמית...

רמת גן השיקה תוכנית ייחודית לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, על שמו של לוחם גדוד הסיור של גולני, רס"ל עמית...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת
0

מבצע חיסונים לילדי גבעתיים

כ-900 ילדים צפויים להתחסן במבצע החיסונים המיוחד של משרד הבריאות ועיריית גבעתיים, שהחל בשבוע שעבר, לילדי העיר העולים לכיתות א'...

חדשות רמת גן-גבעתיים8 ביולי 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה