חדשות רמת גן-גבעתיים

מתפללים לפתרון

חדשות רמת גן-גבעתיים10 בינואר 2019    דקה אחת
0

הורים לילדים בבית הספר גבעולים ברמת גן דורשים לסגור לאלתר את בית הכנסת הפועל בין כותלי המוסד: "זה לא המקום לתפילות" • העירייה: "נפעל להוצאת בית הכנסת מבית הספר"

מתפללים לפתרון
בית הספר גבעולים. "עברו את הגבול" ׀ צילום: באדיבות ההורים

בחצר בית הספר גבעולים ברמת גן פועל זה מספר שנים בית כנסת המשמש לתפילות של תושבי הסביבה. בעבר התלוננו ההורים לגבי קיומו של בית הכנסת במקום, ונאמר להם כי מחפשים מבנה חלופי למתפללים, אולם עד כה זה לא קרה. "עם כל הכבוד לדת, זה לא המקום המתאים לתפילות", טוענים ההורים.
יצוין כי במשך שנים מבטיחים למתפללים לבנות בית כנסת במקום חלופי. בתקופה האחרונה, לדברי ההורים, התנהגות המתפללים הפכה למטרד. "במשך ימי השבוע, יושבת במעבר הצר ליד בית הספר חבורה של גברים, שמעשנים ושותים קפה, והילדים צריכים לפלס את דרכם ביניהם. במהלך השבוע הם מתפללים עד השעות המאוחרות של הלילה. בימי שבת משמשת החצר כמקום מפגש לציבור חרדי שמגיע מבני ברק".
לדברי ההורים, למפגע הסביבתי מתווסף גם פחד שאחד המתפללים עלול לפגוע בילדים. "עד לפני כשנתיים, המתפללים היו נכנסים לחצר בית הספר ומשתמשים בשירותים של כיתה א'. לאחרונה אומנם הקצו להם שירותים משלהם, אולם הגישה שלהם לחצר בית הספר נותרה פתוחה וללא השגחה. אנחנו לא שקטים. לך תדע מי האנשים האלה".
מהעירייה נמסר: "בית הכנסת מחויב לעמוד בנהלים שהוגדרו לו, האוסרים על המתפללים להפריע לפעילות השוטפת בבית הספר, ובוודאי שלא לעשן בנוכחות הילדים. העירייה תחדד את הנהלים מול הנהלת בית הכנסת ותוודא את יישומם.
"במקביל, הגיע הזמן אחרי סחבת של יותר מעשור, שלקהילת המתפללים יהיה מבנה קבע לבית כנסת, שיספק את צורכי הדת שלהם. הנהלת העיר החדשה מחויבת לתיקון המחדל, לרבות הוצאת בית הכנסת מחצר בית הספר לטובת כל הצדדים".
הרב ציון פלאח, רב בית הכנסת: "אין כאן אף מתפלל מבני ברק, חוץ מהשליח, שמגיע על אופניים. מנסים לעשות רעש מכלום. אנחנו ביחסים טובים עם כולם, ואם העישון מפריע, נטפל בזה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

מלחמת המים עולה שלב

התוכנית של רשות המים לאחד את תאגידי המים של רמת גן, גבעתיים ובני ברק, מעוררת התנגדויות, ותוכרע בבית המשפט. בשלוש...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    3 דקות
0

רמת גן עושה כבוד לסביח העירקי

הכיכר שנבנית בימים אלה בצומת הרחובות נגבה-עוזיאל ברמת גן תיקרא "כיכר סביח" - על שם המאכל המיתולוגי, שהביאו איתם יוצאי...

חדשות רמת גן-גבעתיים31 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה