חדשות רמת גן-גבעתיים

מלחמת הדת ברמת גן עולה שלב

חדשות רמת גן-גבעתיים10 בינואר 2019    דקה אחת
0

אנשי חינוך הגיבו בזעם על החלטת ראש עיריית רמת גן לגנוז חוברת לימוד הנגועה בשנאת זרים • במרום נווה השחיתו אלמונים שלט פרסום שבו הופיעה דוגמנית

מלחמת הדת ברמת גן עולה שלב
השלט שהושחת. "כאן לא בני ברק" ׀ צילום: באדיבות התושבים

בשבוע שעבר דיווחנו על דף עבודה שקיבלו תלמידי כיתות ב' בבית הספר חשמונאים, שמספר על יוסף היהודי ושכנו הנוכרי ומציג את הדמויות באופן סטריאוטיפי. בעקבות הפרסום, הורה ראש העירייה כרמל שאמה הכהן לאגף החינוך בעירייה, לפסול את החוברת או כל ספר לימוד עם תכנים זהים.
השבוע אנחנו מדווחים כי דבריו גרמו לסערה בקרב אנשי חינוך, שטענו: "עם כל הכבוד לראש העירייה, אין לו סמכות לפסול ספרי לימוד. רק משרד החינוך אחראי על התכנים שאותם לומדים התלמידים. אם לראש העירייה יש השגות על החומר הנלמד – שיפנה למשרד החינוך ולא לתקשורת". גורם אחר אמר: "אני לא מבין בכלל מה הוא מתערב בעניין הזה. שיתעסק בארנונה ובניקוי הרחובות ולא בצנזורה של ספרים".
מהעירייה נמסר: "ראש העירייה הורה לאגף החינוך לא לעשות שימוש בכל ספר שכולל את הדף המוצג או מסרים דומים. ברמת גן אין מקום ולא יהיה לשפיטת קבוצת בני אדם לפי סטריאוטיפים – לא משנה מה דתם, צבעם או העדפתם המינית. עם כל הכבוד למשרד החינוך, שום תוכן מהסוג הזה לא יילמד בעיר רמת גן. מדובר בקו אדום".
בתוך כך, אלמונים השחיתו שלט בתחנת אוטובוס במרום נווה, שעליו תמונה של דוגמנית. אלון כהן, תושב השכונה: "מי היה מאמין שהדתיים של בני ברק ירגישו כל כך חופשיים, עד כדי כך שיוכלו להשתלט על אורחות חיינו ולקבוע עבורנו מה נראה ומה לא נראה. אני מצפה מהעירייה לצאת באמירה ברורה – כאן לא בני ברק. נקודה. כאן לא תשלוט משטרת הצניעות".
שושנה, תושבת השכונה: "אי אפשר לשלול שהשחתת השלט באה על רקע המאבק נגד הדתה והחוברת שנפסלה ללימודים בבית הספר, שמלמדת את הילדים שיהודי הוא טוב ונוכרי הוא רע. כל הרעש בתקשורת בטח עשה את שלו, והחרדים מצאו להם דרך לבטא את המחאה שלהם נגד התופעה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

סערה תורנית

  חבר מועצת עיריית רמת גן, שלומי בן ששון (הצעירים), פנה למנכ"ל משרד החקלאות, שלמה בן אליהו, בדרישה לשקול את...

חדשות רמת גן-גבעתיים23 בינואר 2020    2 דקות
0

הג'וב הכי טוב בעולם

  במקום הטיול הגדול שאחרי הצבא, צעירים רבים רוצים לעבוד כשליחים של הסוכנות היהודית מעבר לים. "אם יש סיבה טובה...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה