חדשות רמת גן-גבעתיים

גבעתיים הופכת לעיר הצעירים החדשה של ישראל"

חדשות רמת גן-גבעתיים10 בינואר 2019    4 דקות
0

ראש רשימת הצעירים סיון גולדברג (25), שהפתיע בבחירות עם שני מנדטים, מבטיח: "נביא רוח צעירה, המועצה זקוקה לזה" • על ראש העירייה: "נותן לנו גיבוי מלא" • על הטענות להדתה: "רחוק מהמציאות" • ועל השאיפות: "להיות ראש העירייה"

גבעתיים הופכת לעיר הצעירים החדשה של ישראל"
קוניק וגולדברג. דור ההמשך ׀ צילום: יח"צ

"גבעתיים הופכת לעיר הצעירים החדשה של ישראל", מבטיח סיון גולדברג (25), הנחשב להפתעת הבחירות לעירייה, כאשר רשימת הצעירים בראשותו, "גבעתיים מתחדשת", זכתה בשני מנדטים.
גולדברג, שבמחצית השנייה של הקדנציה יכהן כסגן ראש עירייה בשכר, נבחר למועצת העיר יחד עם איתמר אביבי. הם קיבלו את תיקי הצעירים, רישוי עסקים, מבני ציבור ונכסים. "מרגש לראות את מספר הצעירים במועצת העיר. הצעירים על המפה", הוא אומר בראיון ל"המקומון" ומבטיח: "נביא רוח צעירה".
נפגשתי עם גולדברג בקפה "שקד" בשכונת רמת חן ברמת גן. הוא הגיע לפגישה מוכן עם מסרים שהיה חשוב לו להעביר והודה: "החלום הרחוק שלי הוא להיות ראש העירייה". גולדברג, שלמד בבית הספר היסודי אלון ובתיכון אורט גבעתיים, החל את פעילותו הציבורית בגיל הנעורים, כשהיה פעיל בצופים וכיהן כיו"ר מועצת הנוער העירונית.
במקביל לפעילות פוליטית, הוא צבר ניסיון תקשורתי, כששירת בצה"ל בדוברות חיל האוויר. מאז שחרורו, הוא גר בעיר עם בת זוגו עמית, מתפרנס כאיש דיגיטל בעולם התיירות וממשיך להתנדב במשטרה.
מה גרם לך להכריז שלושה חודשים לפני הבחירות על הקמת רשימת צעירים?
"מגיל צעיר ידעתי שאלך לכיוון הציבורי המוניציפאלי. רציתי להשפיע מתוך העירייה על הקהילה שלנו, על העיר שלנו. אם הייתה לי אופציה, הייתי מתמודד למועצה גם בבחירות הקודמות, אבל אז הייתי מתחת לגיל 21, שהוא הגיל המינימלי להתמודדות בבחירות".
חלמת לקבל שני מנדטים?
"הרגשנו שזו ההזדמנות שלנו. רואים בשלטון המקומי מגמה של צעירים שנכנסים לתפקידים משמעותיים. פניתי לחברים שלי, איתמר אביבי ודניאל דרזיה (מספר 3 ברשימה), ולחבר'ה נוספים. רצינו להכניס רוח חדשה למועצת העיר, רוח של שינוי מרענן, חדשנות. המועצה הייתה זקוקה לכך. אנחנו מביאים מחשבה צעירה".
גולדברג מציין שהנתונים על כוחם של הצעירים בגבעתיים מדברים בעד עצמם: "גבעתיים עברה שינוי משמעתי בעשור האחרון. הגיל החציוני של תושבי העיר הוא 36, ו-45% מהתושבים מתגוררים בשכירות. גם משפחות צעירות רבות מגיעות לעיר".
על מה התבססתם במערכת הבחירות?
"עשינו עבודה מאוד קשה. פתאום באים צעירים שמקימים תנועה חברתית חדשה ללא אבא ואמא של מפלגה, והקושי כפול. גיוס המימון התבסס בעיקר על היכרויות אישיות".
מה הייתם רוצים לשנות בגבעתיים?
"אנחנו מביאים מחשבה צעירה. הרבה דברים דורשים שינוי – החל מהתפיסה העירונית בניהול. נקדם תפיסה חדשה ודיגיטלית יותר, הקמת מרכז צעירים, פתיחת חממת יזמות טכנולוגית לצעירים בני גבעתיים. ובכלל, צריך להשקיע יותר בתושבים הצעירים. נעניק דגש גם על הורים צעירים. אני רואה בצעירים את דור ההמשך. במשא ומתן הקואליציוני דרשנו גם את תיק הגמלאים".
איך קיבלו אתכם בעירייה?
"אנחנו פועלים ביחד עם ראש העיר רן קוניק, שנותן לנו גיבוי מלא".
גם לפני הבחירות, צמחו בגבעתיים מוקדי בילוי לצעירים, כמו כצנלסון וויצמן.
"כצנלסון וויצמן עברו שינוי מרענן, ששינה את ה-DNA בעיר. הרבה מאוד צעירים מגיעים מבחוץ לבלות בגבעתיים. חשוב שמקומות הבילוי יתפשטו לאזורים נוספים בעיר. עוד מקומות בילוי נותנים יותר פרנסה ופנאי, אבל צריך גם למצוא את האיזון עם התושבים ולשמור על איכות חייהם".
אתה מדבר על עיר לצעירים, אבל הארנונה בגבעתיים היא מהגבוהות בארץ.
"הארנונה גבוהה מאוד, וכצעירים אנו מרגישים את זה. אבל עיריית גבעתיים ענייה. בעיר אין הרבה אזורי תעסוקה ומסחר. ברגע שנצליח לבנות בצדי העיר אזורי תעסוקה ומסחר, הכנסות הארנונה מעסקים יגדלו ואז ניתן יהיה להוריד את תעריפי הארנונה לתושבים. מרכזי התעסוקה יאפשרו לתושבי גבעתיים לעבוד בעיר".
מהי עמדתך בעניין ההדתה, שהייתה אחד מהנושאים המרכזיים במערכת הבחירות בעיר?
"אנחנו גדלנו כאן ומכירים את העיר. אין פה איום של הדתה. לא מתמודדים כאן עם כניסת שישה גרעינים תורניים, וגבעתיים ממשיכה להיות עיר ליברלית ופלורליסטית. לא מתאים היה לנהל קמפיין על טענות להדתה, כי זה רחוק מהמציאות".
יכול להיות שיש לך חלום להיות יום אחד ראש העירייה?
"כל פוליטיקאי יגיד 'כן'. אחד החלומות שלי הוא להיות ראש העירייה. אני רץ למרחקים ארוכים, ואנו מתמקדים בלהביא קבלות על עשייה ציבורית. החלום הרחוק הוא כאמור להיות ראש עירייה, וצריך להסתכל הרבה שנים קדימה ולתכנן את זה בצורה מחושבת, מלמטה. אני אוהב את גבעתיים ויש הרבה מאוד מה לעשות פה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה