חדשות רמת גן-גבעתיים

עיריית גבעתיים פיתחה קלפים מקדמי מגדר

חדשות רמת גן-גבעתיים8 בינואר 2019    דקה אחת
0
עיריית גבעתיים פיתחה קלפים מקדמי מגדר

בעיריית גבעתיים הוחלט בשנים האחרונות לקדם את נושא השוויון המגדרי במערכת החינוך הפורמלית והבלתי פורמללית, בכל שלב, החל מגן הילדים ועד סיום התיכון. התבוננות ביקורתית בעצמנו, בסביבה, בטקסטים, בדיבור ובאינטראקציה עם הילדים, יש בה כדי למנוע הסללה מגדרית לבנים ולבנות, וקידום שוויון הזדמנויות בין המינים.

משחק הזיכרון בנוי מקלפים המתארים מקצועות שונים הן כגבריים והן כנשיים, המראים שכולם יכולים לעשות הכל, צריך רק לבחור ולהתמיד. ילדי הגנים קיבלו את המשחק בהתלהבות גדולה והשיח התפקידים בים ילדי הגן השתנה, ילדות שמחות לספר שהן רוצות להיות רופאות, כבאיות, בנאיות וכדורגלניות וחלק מהבנים מרשים לעצמם להזדהות עם עבודות בתחום ההוראה והטיפול שהיו מזוהים בעבר כמקצועות נשיים.

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים: "מטרתנו בהכנסת תוכניות מקדמות שוויון היא להביא לגיבוש זהות מגדרית שוויונית, שתאפשר בעתיד חלוקת תפקידים שוויונית בין גברים ונשים. בזכות משחק הקלפים הילדים יחשפו למודלים שיאפשרו להם להזדהות, יפנימו תחושה של חופש להגדיר את עצמם ואת השתייכותם המגדרית על פי העדפותיו, מבלי מגבלות חשיבה המבטאות את ההסללה וצרות אופקים ששייכות לתקופה קצת פחות מתקדמת".

"כשחשבתי על פיתוח הקלפים ראיתי לנגד עייני מטרה מרכזית, להנחיל לילדים כבר מגיל צעיר מודעות ל"שוויון בין המינים" ולעודד הן את הבנות והן את הבנים לבחירה שאיננה משופעת ממגדר אלא מנטיית הלב ומהרצון. המחוייבות לחינוך שוויוני כוללת עשייה בתחומים שונים, המעלה  את הנושא למודעות, מעוררת מחשבה ומסייעת לילדים לגבש זהות מגדרית "בריאה" אם בתוך המשפחה ואם בתוך החברה והתרבות המקומית." מוסיפה אור-לי ניב, מי שהגתה את רעיון הקלפים במסגרת תפקידה כיו"ר מועצת הנשים בעיר.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

אנשים למען הקהילה

מאות מתנדבים הגיעו לתיאטרון היהלום ברמת גן, לערב הוקרה למתנדבי ועובדי יחידת ההתנדבות העירונית. במהלך האירוע הוענק לראש עיריית רמת...

חדשות רמת גן-גבעתיים10 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

סניף נוסף לכנפיים של קרמבו

תנועת כנפיים של קרמבו מרחיבה את פעילותה ופותחת סניף שלישי ברמת גן, הפעם במרכז העיר. לפתיחת הסניף שותפים מחזיק תיק...

חדשות רמת גן-גבעתיים10 באוקטובר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה