חדשות רמת גן-גבעתיים

הורי גן כלנית דורשים להירשם לבית הספר רמת חן

חדשות רמת גן-גבעתיים3 בינואר 2019    דקה אחת
0

הורים לילדים הלומדים בשכבת החובה של גן כלנית ברחוב טבנקין ברמת גן, פנו לעירייה בבקשה לאפשר להם לרשום את ילדיהם העולים לכיתה א' לבית הספר רמת חן

הורי גן כלנית דורשים להירשם לבית הספר רמת חן
גן כלנית. הוחרג מרישום לבית הספר ׀ צילום: משה כהן

"נדהמנו לגלות שבית הספר רמת חן ע"ש אילן רמון אינו אופציית רישום לילדינו", כך אומרים הורים לילדים הלומדים בשכבת החובה של גן כלנית 153 ברחוב טבנקין ברמת גן. במכתב לראש העירייה דורשים ההורים לאפשר להם לרשום את ילדיהם העולים לכיתה א' בבית הספר שברמת חן.
"עד כה, ילדי רחוב טבנקין יכלו להירשם, כאופציה ראשונה ובלעדית, לבית הספר רמת חן בלבד, וכך למדנו להכיר את בית הספר ואיכויותיו הפדגוגיות. אנו מעוניינים להמשיך ולהשתייך אליו", מציינים ההורים. "הטיעון שרחוב טבנקין הוחרג מרישום לבית הספר, בשל עומס תלמידים, אינו מובן לנו, מכיוון שמדובר למעשה בחצי רחוב בלבד (החצי השני שייך מוניציפאלית לעיר גבעתיים) ובמספר שנתי של 15-10 ילדים בוגרים, שחלקם שוקלים בכלל רישום לבית הספר נטעים".
"ההחלטה יוצרת מצב אבסורדי, שלפיו מאזורים שאינם חלק משכונת רמת חן (כמו שכונת רמת השקמה) ומרחובות שריחוקם מבית הספר זהה לשלנו או גדול יותר (למשל רחוב תדהר), ממשיכים להירשם לבית הספר רמת חן ולמלא אותו בתלמידים, ואילו עלינו, עם מספר הילדים המזערי שלנו, הדבר אסור", טוענים ההורים.
הם מתריעים, כי לחלק מהמשפחות שבהן מדובר יש ילדים הלומדים כעת בבית הספר רמת חן, ורישום אח קטן לכיתה א' בבית ספר אחר יטיל עליהן נטל כבד שאינן מסוגלות לעמוד בו. "החלטתכם גם מחייבת את הילדים לחצות את הצמתים הסואנים והעמוסים של דרך רבין ורחוב בן גוריון, או דרך רבין ורחוב הרא"ה בדרכם לבתי הספר, ועלולה להביא לתאונות ואסונות".
מהעירייה נמסר: "אגף החינוך משבץ תלמידים בבתי ספר על פי שיקולים מקצועיים, תוך בחינת האילוצים והצרכים של כל מוסד חינוכי בעיר ובשקיפות מלאה, כפי שהוצג להורים באמצעות חוברת הרישום. יודגש כי אגף החינוך קשוב לצרכים של כל ילד וילדה, וכי כל מקרה שאינו לשביעות ההורים ייבחן לגופו. במקרים של אחים, תינתן עדיפות ראשונה לאיחוד, בהתאם לקריטריונים שנקבעו".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

אנשים למען הקהילה

מאות מתנדבים הגיעו לתיאטרון היהלום ברמת גן, לערב הוקרה למתנדבי ועובדי יחידת ההתנדבות העירונית. במהלך האירוע הוענק לראש עיריית רמת...

חדשות רמת גן-גבעתיים10 באוקטובר 2019    דקה אחת
0

סניף נוסף לכנפיים של קרמבו

תנועת כנפיים של קרמבו מרחיבה את פעילותה ופותחת סניף שלישי ברמת גן, הפעם במרכז העיר. לפתיחת הסניף שותפים מחזיק תיק...

חדשות רמת גן-גבעתיים10 באוקטובר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה