חדשות רמת גן-גבעתיים

"המורה נתנה כאפה לילד"

חדשות רמת גן-גבעתיים3 בינואר 2019    דקה אחת
0

תלמידים בכיתה ג' בבית ספר יסודי במרכז טוענים כי מורה מחליפה נהגה באלימות כלפי ילדים • אחת האמהות: "ההנהלה הכושלת שהעסיקה אותה חייבת להתפטר"

"המורה נתנה כאפה לילד"
קובה. "ההורים לא ישתקו" ׀ צילום: הילה יניב

בתקופה האחרונה אנחנו מדווחים על שורה ארוכה של מקרי אלימות של תלמידים נגד תלמידים, אבל השבוע הגיעה למערכת העיתון תלונה יוצאת דופן על מורה מחליפה בכיתה ג' בבית ספר יסודי באזור המרכז, שלדברי התלמידים הכתה תלמיד.
לטענת הילדים, הם ראו אותה נותנת כאפה בגב ושתי דחיפות לילד. "היא הגדילה לעשות, כשניסתה לטפול את זה על תלמיד בעייתי, אבל ילדי הכיתה שראו, רצו למנהלת ודיווחו", אומרת אחת האמהות. "מתברר שבתחילת השנה היא בעטה בתלמידה שישבה על צד הכיסא והתחמקה יפה מדין וחשבון. היא הכחישה, אבל אז לא ראו את הסיטואציה מספיק ילדים. ההנהלה הכושלת ממשיכה להחזיק בה, ולדעתי היא צריכה לקחת אחריות ולהתפטר עוד היום".
לדברי יו"ר פורום "הורים נגד אלימות", הפסיכולוגית החברתית לילך קובה, "המקרה שאירע השבוע הוא כשל בניהול משבר וחוסר תפקוד חמור של ההנהלה. במשך כמה שנים הבעיה אינה מטופלת. הורי הילדים שהתלוננו בפני פורום ההורים, מחכים כבר חודש לפגישה עם מחזיקת תיק החינוך בעירייה. בינתיים, ילדיהם ממשיכים לחטוף מכות. בזמן זה ועד ההורים הכיתתי שלח הודעה עם מסר מרומז כי על ההורים לשתוק, כיוון שהם פוגעים בתהליך עם התלונות שלהם. כל המערכות מאחדות ידיים על מנת להשתיק את הבעיה, אבל פורום ההורים לא ישתוק. על בית הספר לתת את הדין על כל מה שהתרחש בשלוש השנים האחרונות בין כתליו".
גורם בעירייה מסר תגובה: "אם הדברים נכונים, זה חמור מאוד. דבר אחד לא מובן לי: למה ההורים פונים לתקשורת במקום לפנות לעירייה? ככה אי אפשר לטפל בבעיות".
מהעירייה נמסר: "התלונה הובאה לידיעת המנהלת בסיום יום הלימודים. היא החלה בבדיקת הנושא ותמשיך בכך. הטיפול בעניין יהיה כנדרש ובהתאם למה שיעלה בבירור".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה