חדשות רמת גן-גבעתיים

רוח גבית מהמל"ג

חדשות רמת גן-גבעתיים3 בינואר 2019    דקה אחת
0

המועצה להשכלה גבוהה מצטרפת למאבק של עיריית רמת גן נגד העברת אוניברסיטת בר אילן לשטח גבעת שמואל • ראש העירייה: "רמת גן משקיעה באוניברסיטה, בעוד גבעת שמואל רואה בה פרה חולבת"

המועצה להשכלה גבוהה מצטרפת למאבק נגד העברת אוניברסיטת בר אילן מתחום השיפוט של רמת גן לגבעת שמואל, ותומכת בעמדת עיריית רמת גן והמוסד האקדמי, המתנגדים נמרצות לשינוי.
השבוע עלה המאבק מדרגה, בעקבות מכתב ששיגרה המועצה להשכלה גבוהה ליו"ר הוועדה הגיאוגרפית במשרד הפנים, גבריאל מימון, שהתבקש לקיים דיאלוג למציאת פתרון ראוי, שיספק מענה לצורכי האוניברסיטה, טרם קיום ועדת הגבולות שעתידה להתקיים ב-7.1.19.
במכתב צוין: "הובא לידיעתנו כי עיריית גבעת שמואל הציגה חזון של עיר אוניברסיטאית. כפי שנמסר לנו, חזון זה לא גובש בתיאום עם האוניברסיטה, אינו בוחן את צורכי המוסד ואינו מבוסס על דיאלוג מכבד בין הצדדים. ברי לכל, כי על מנת ששינוי גבול מוניציפלי יצליח, נדרשים שיתוף פעולה והסכמה של כל הצדדים בתהליך, ואין לכפות את רצון הרשות המקומית על האוניברסיטה". במכתב תובע אנגלמן ממשרד הפנים שלא להעביר את האוניברסיטה, בטענה ש"שינוי הגבולות המוניציפליים של אוניברסיטת בר אילן הינו נושא מורכב ובעייתי, שיש בו כדי להשפיע על איתנותה הפיננסית ויצירת חוסר ודאות תכנונית עבורה".
ראש העירייה כרמל שאמה הכהן: "יש אוניברסיטה עשרות שנים. יש מערך חיים בינה לבין תושבי רמת גן. לא יכול להיות שבלי שום בקרה, ישנה את זה שר הפנים בהליך שמזמין את הפוליטיקה לתוך סכסוכי גבולות. רמת גן משקיעה באוניברסיטה, בעוד גבעת שמואל רואה בה פרה חולבת. זה לא שניים אוחזים, אלא משפחה יחידנית. רמת גן היא ההורה היחיד, ושר הפנים צריך לשקול את טובת הילד".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חוזרים לעירייה

  עובדי עיריית גבעתיים שבים לעבודה מלאה החל מיום ג' וזאת בהתאם להסכם השכר הקיבוצי והחלת כללי "התו הסגול" בעירייה...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2020    דקה אחת
0

שי לשורד

  למרות שזה נשמע קצת ציני, חלוקת מתנות לניצולי שואה ששרדו בערב יום השואה, הכוונה היא כמובן להוקיר ולזכור. לכן...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 באפריל 2020    2 דקות

כתיבת תגובה