חדשות רמת גן-גבעתיים

רוח גבית מהמל"ג

חדשות רמת גן-גבעתיים3 בינואר 2019    דקה אחת
0

המועצה להשכלה גבוהה מצטרפת למאבק של עיריית רמת גן נגד העברת אוניברסיטת בר אילן לשטח גבעת שמואל • ראש העירייה: "רמת גן משקיעה באוניברסיטה, בעוד גבעת שמואל רואה בה פרה חולבת"

המועצה להשכלה גבוהה מצטרפת למאבק נגד העברת אוניברסיטת בר אילן מתחום השיפוט של רמת גן לגבעת שמואל, ותומכת בעמדת עיריית רמת גן והמוסד האקדמי, המתנגדים נמרצות לשינוי.
השבוע עלה המאבק מדרגה, בעקבות מכתב ששיגרה המועצה להשכלה גבוהה ליו"ר הוועדה הגיאוגרפית במשרד הפנים, גבריאל מימון, שהתבקש לקיים דיאלוג למציאת פתרון ראוי, שיספק מענה לצורכי האוניברסיטה, טרם קיום ועדת הגבולות שעתידה להתקיים ב-7.1.19.
במכתב צוין: "הובא לידיעתנו כי עיריית גבעת שמואל הציגה חזון של עיר אוניברסיטאית. כפי שנמסר לנו, חזון זה לא גובש בתיאום עם האוניברסיטה, אינו בוחן את צורכי המוסד ואינו מבוסס על דיאלוג מכבד בין הצדדים. ברי לכל, כי על מנת ששינוי גבול מוניציפלי יצליח, נדרשים שיתוף פעולה והסכמה של כל הצדדים בתהליך, ואין לכפות את רצון הרשות המקומית על האוניברסיטה". במכתב תובע אנגלמן ממשרד הפנים שלא להעביר את האוניברסיטה, בטענה ש"שינוי הגבולות המוניציפליים של אוניברסיטת בר אילן הינו נושא מורכב ובעייתי, שיש בו כדי להשפיע על איתנותה הפיננסית ויצירת חוסר ודאות תכנונית עבורה".
ראש העירייה כרמל שאמה הכהן: "יש אוניברסיטה עשרות שנים. יש מערך חיים בינה לבין תושבי רמת גן. לא יכול להיות שבלי שום בקרה, ישנה את זה שר הפנים בהליך שמזמין את הפוליטיקה לתוך סכסוכי גבולות. רמת גן משקיעה באוניברסיטה, בעוד גבעת שמואל רואה בה פרה חולבת. זה לא שניים אוחזים, אלא משפחה יחידנית. רמת גן היא ההורה היחיד, ושר הפנים צריך לשקול את טובת הילד".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

סערה תורנית

  חבר מועצת עיריית רמת גן, שלומי בן ששון (הצעירים), פנה למנכ"ל משרד החקלאות, שלמה בן אליהו, בדרישה לשקול את...

חדשות רמת גן-גבעתיים23 בינואר 2020    2 דקות
0

הג'וב הכי טוב בעולם

  במקום הטיול הגדול שאחרי הצבא, צעירים רבים רוצים לעבוד כשליחים של הסוכנות היהודית מעבר לים. "אם יש סיבה טובה...

חדשות רמת גן-גבעתיים20 בינואר 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה